Zaangażowanie organów w przypadku prywatnych zgłoszeń

superkwasek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2008
Posty
8
Witam. Czy ma ktoś informacje jakie jest stosunek i metody działania do prywatnych spraw takich jak włamania na poczta, wysłanie keyloggera. Czy próbują za wszelką cene zlokalizować delikwenta, czy np jeśli ktoś używa przykładowo tora z domyślnym proxy to czy będą się "męczyć"? Pozdrawiam.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Zajmą się sprawą. Nie wyśmieją Ciebie. O ile to nie jest konto w grze bo wtedy teoretycznie też się zajmą ale wiadomo jak to jest.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Ta, zajmą się tak, jak skradzionym samochodem, który zgłaszałem całkiem niedawno. Chłopaki tak zajebiście działali, że sam znalazłem ten samochód po trzech tygodniach. W dodatku na tej samej dzielnicy.

A na komendzie podsumowali:
Wie Pan, tam jest 15 rodzin zameldowanych. Oni kradną od pokoleń. Dziadek kradł, ojciec no i teraz syn
I nie mógł mi tego wcześniej powiedzieć...
 
Ostatnia edycja:

szamot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2012
Posty
18
Czyli generalnie jeśli ktoś nie pakuję się na konto bankowe, nie zmienia haseł na pocztę itd... tylko sobie poskacze po dysku a ta osoba to zgłosi na policję to powinien się bać że nagle wpadną mu panowie w munduradch?? czy raczej spokojnie spać ;)
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Jezeli nie skaczesz po dysku prezesa IPNu to raczej nikomu nie bedzie sie chcialo z tym bawic ;)
 

szamot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2012
Posty
18
Generalnie nie interesują mnie żadne dokumenty, pliki tekstowe itd... czasem zobaczę jakieś zdjęcia i to wszystko,,, no może maila ... Oczywiście nie ja , tylko mój kolega ;)
I generalnie teraz siedzi wystrachany czy jak by ktoś poszedł na policję i powiedział " ściągnąłem taki i taki plik, i ktoś był na moim mailu, ktoś mi chodził po dysku.... " to czy policja nagle wpadnie z buta do domu , czy przyjmą zgłoszenie i sprawę pod dywan.. ?? Zresztą osoba zgłaszająca chyba musiała by zostawić u nich komputer do ekspertyzy ?

No a jak się ma sprawa jak np. ktoś umieści linki do zainfekowanych plików na forach ? Czy administratorzy takich for po prostu kasują posty czy mogą pzekazać sprawę dalej ?? Rzecz jasna umieszczone posty przez proxy w anglii
 
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ale ekipy od proxy też monitorują przecież ruch (chyba nawet prawo na nich nakłada taki obowiązek, chodzi o wskazanie w razie czego sprawcy by nie było na nich) i jeśli są to cywilizowane kraje to bez problemu udostępniają dane ograną ścigania.


Przestępstwo to przestępstwo, czemu mieliby zamiatać pod dywan? Wiele mitów krąży o Policji, że nie działa itd. Tak samo jak administrator forum lub poszkodowany zgłosi to też można mieć problemy jeśli Cię namierzą to przyjdą niespodziewanie najczęściej rano po cywilnemu i nawet nie myśl że masz prawo ich nie wpuścić, bo mają prawdopodobnie nakaz i zabezpieczą wszystkie nośniki danych w domu i wszystkie komputery zaplombują i zabiorą lub HDD (częściej 1 propozycja).
 
Do góry Bottom