zabezpieczenia

zarathos123

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2013
Posty
20
Witam wszystkich.
Mam takie małe pytanko czy mógł by mi ktoś napisać jakie istnieją metody zabezpieczania się przed szkodliwym oprogramowaniem oprócz antywirusów, firewalli oraz serwerów proxy.
Był bym bardzo wdzięczny ponieważ muszę napisać pracę do szkoły na temat zabezpieczeń komputerowych i to nie tych podstawowych lecz tych mniej znanych lub stosowanych przez zwyczajnych użytkowników komputerów.
 

HeadShotDeluxe

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 17, 2012
Posty
86
Dobrym zabezpieczeniem jest inny system operacyjny taki jak np. Linux. Wiem, że istnieją jakieś "syfy" na linucha ale jest ich garstka.
 

stuudent

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2013
Posty
13
Witam wszystkich.
Mam takie małe pytanko czy mógł by mi ktoś napisać jakie istnieją metody zabezpieczania się przed szkodliwym oprogramowaniem oprócz antywirusów, firewalli oraz serwerów proxy.
Był bym bardzo wdzięczny ponieważ muszę napisać pracę do szkoły na temat zabezpieczeń komputerowych i to nie tych podstawowych lecz tych mniej znanych lub stosowanych przez zwyczajnych użytkowników komputerów.

- Book 1
- Book 2
- Book 3
- Book 4

I wiele innych...
 

zarathos123

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2013
Posty
20
Dzięki za pomoc , a wie ktoś może jakie zabezpieczenia stosuje Linux oczywiście poza antywirusem bo w tym temacie jestem laikiem a to też przydały by się do mojej pracy.I jeszcze raz wielkie dzięki B)
 

zus1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2013
Posty
41
Dobrym zabezpieczeniem jest inny system operacyjny taki jak np. Linux. Wiem, że istnieją jakieś "syfy" na linucha ale jest ich garstka.

aż się przykro robi słuchając takich wypowiedzi. Jeżeli tylko mówisz, iż na linuchu istnieje garstka "syfów" znaczy że, albo w życiu nie poznałeś tego systemu, albo masz 15lat (bez urazy dla 15-stek). Sorry za odkop.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Jeśli chodzi o zabezpieczenia to oprócz wymienionych wcześniej Antywirusa i firewalla można dodać piaskownicę (bezpieczne w niej otwieranie plików), zabezpieczenia istotnych plików przed modyfikacjami i uruchamianiem zbyt pochopnym plików przez użytkowników (DEP i UAP).
Pod innymi systemami są podobne zabezpieczenia, firewall, antywirus oraz oprogramowanie zapobiegające modyfikacjom jądra systemu.
Programy zabezpieczające pod Windows - grupy rodzajów programów masz całkiem dobrze opisane pod linkiem:
http://searchengines.pl/forum/170-programy-zabezpieczajace/
 

HeadShotDeluxe

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 17, 2012
Posty
86
aż się przykro robi słuchając takich wypowiedzi. Jeżeli tylko mówisz, iż na linuchu istnieje garstka "syfów" znaczy że, albo w życiu nie poznałeś tego systemu, albo masz 15lat (bez urazy dla 15-stek). Sorry za odkop.
A wiesz, że przyznam Ci rację? Mało siedzę na Linuxie i nie znam go dobrze, więcej siedzę na Windowsie i wiem tyle ile się nauczyłem, może i mało ale nadal się uczę. Więc się tak nie spinaj chłopie i wnieś coś od siebie do tematu.:)
 
Do góry Bottom