Zabezpieczenie e-mail

PlusteQ

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2011
Posty
2
Witam

Mam pytanie co do zabezpieczenia swojej poczty e-mail przed włamaniem.
Jednym z najprostszych sposobów jest oczywiście nie podawanie swojego hasła nikomu i nie klikanie w żadne podejrzane linki. No ale jeżeli chciał bym bardziej zabezpieczyć swoją pocztę... Co w takim przypadku muszę zrobić, czego użyć, jak przechytrzyć potencjalnego włamywacza?
Konto e-mail posiadam w serwisie o2.pl
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Na pewno przydało by się mieć dwa E-Maile. Jeden do spamu a drugi do BARDZO zaufanych źródeł. Mieć skomplikowane hasła, najlepiej z znakami greckimi (tak ostatnio czytałem) o ile się da. Nigdzie nie powtarzać swojego hasła, np. w grach i na E-Mailu albo takie same hasła na 2 E-Maile. 2 E-Maile powinny być na 2 różnych serwerach/stronach, korzystać do jednego E-Maila (najlepiej tego Ważniejszego) z osobnej przeglądarki gdzie się nic nie robi (Ew. jak się korzysta z dwóch przeglądarek to na x przeglądarkę x@x konto a na y stronę y@y konto), nie pomylić się.
Nie zapisywać haseł.
Nie wchodzić na niezaufane strony, korzystać z proxy (nie do logowania się na E-Maile tylko do przeglądania www.).
Jak bezpieczeństwo jest rzeczą priorytetową to:
-Nie korzystać z konta admina lokalnego (ani innego), założyć konto osobne (nie administracyjne) do użytkowania komputera. Admin tylko gdy trzeba.
-Do E-Maili stworzyć (a przynajmniej tego ważnego) na komputerze.
-Wszystkie konta lokalne skomplikowane hasła muszą mieć.
-Założyć lokalnie blokadę na:
-Bios (do zmiany czegoś w biosie oraz z poziomu biosu hasło na logowanie lokalne)
-Wszystkie możliwe hasła Windowsowe (o ile z niego korzystasz) utworzyć.

To tak aby chronić się przed atakiem fizycznym i technicznym. Pewnie mocno przesadzone ale bezpieczeństwu to, to nie zagrozi. Pewnie są jeszcze inne sposoby, może ktoś inny je napisze.

Edit: korzystać z programów takich jak "CCleaner" i zawsze po logowaniu czyścić dysk, oraz przy włączaniu i wyłączaniu systemu. Uwzględniać puste fragmenty dysku.
 
Ostatnia edycja:

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Możesz zainwestować w prywatny serwer pocztowy, wtedy masz kontrolę nad tym co dzieje się z wiadomości.

Oprócz tego SSL/TLS podczas przechadzania się w sieci / łączeniu do poczty przez POP lub IMAP.
 

PlusteQ

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2011
Posty
2
Hymm, bardzo ciekawe jest to co pisał dodoxx6 na temat 2 kont pocztowych. Nawet o tym wcześniej nie myślałem choć mam wiele kont e-mail "pobocznych".
Niestety nie stać mnie na prywatny serwer pocztowy choć mogło by to o wiele bardziej ułatwić mi życie.
 

thewirelessterrorist

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2011
Posty
12
Jak nie chcesz się wysilać super ekstra przy bezpieczeństwie dotyczących mailów. Ustaw sobie klienta poczty w komputerze na dany mail, ustaw protokołu na SSL, nie zostawiaj kopii wiadomości na serwerze, pobieraj do aplikacji, przeczytaj, usuń.
 
Do góry Bottom