Zabezpieczenie strony przed zbędnymi atakami..

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
W jaki sposób mogę zabezpieczyć swoją stronę [] przed atakami ? Co do kodu musiałbym wprowadzić ?


P.S.

Chciałbym jeszcze zabezpieczyć swoje dane na dysku komputera tylko w jaki sposób?
 
Ostatnia edycja:

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Dane na dysku komputera, ale przed czym? Jeżeli boisz się, że ci dysk zabiorą to TC, ale podczas działania systemu TC to żadne zabezpieczenie. Mógł byś sprecyzować?
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Jeśli by ktoś do mojego komputera chciał się włamać i wykraść ważne dane to jak mogę je zabezpieczyć, szyframi ? Tylko w jaki sposób?

A co zrobić, przede wszystkim aby ochronić swoje dane do bazy danych na stronie www?
 

ProQix

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2008
Posty
86
1. Komputer osobisty <-- firewall w routerze, antywirus (najlepiej Kaspersky)
2. Strona - to masz zależność czy masz wykupiony vps czy jakiś hosting i domena,
jak to pierwsze no to firewall i najnowsze łaty do apache i co tam masz, jeżeli to drugie to nie wiem jak byś ni zabezpieczył swojej strony to jeżeli hosting jest dziurawy to i tak ci się włamią, tak jak zrobiłem to na CBA.PL, gdzie uzyskałem dostęp do wszystkich stron innych użytkowników, taka funkcja do otwierania katalogów była jak się dało ./../../ to były widoczne katalogi stron ;]

jeżeli chodzi o kod strony to zleży czy korzystasz z PHP, Perl albo ASP i takie inne odmiany skryptowych...
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
1. Komputer osobisty <-- firewall w routerze, antywirus (najlepiej Kaspersky)
2. Strona - to masz zależność czy masz wykupiony vps czy jakiś hosting i domena,
jak to pierwsze no to firewall i najnowsze łaty do apache i co tam masz, jeżeli to drugie to nie wiem jak byś ni zabezpieczył swojej strony to jeżeli hosting jest dziurawy to i tak ci się włamią, tak jak zrobiłem to na CBA.PL, gdzie uzyskałem dostęp do wszystkich stron innych użytkowników, taka funkcja do otwierania katalogów była jak się dało ./../../ to były widoczne katalogi stron ;]

jeżeli chodzi o kod strony to zleży czy korzystasz z PHP, Perl albo ASP i takie inne odmiany skryptowych...

1. Nie, Kasperski jak dla mnie jest beznadziejny
2. Posiadam stronę na hostingu + domenę na stronie webd.pl . Kod strony to raczej PHP bo strona stoi na WordPressie
 

ProQix

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2008
Posty
86
Nie cytuje się całego postu.
Kaspersky to jeden z najlepszych i najtańszych, chociaż zamula słabego kompa ;]
wpisz sobie w google
WordPressie [twoje wersja] - luki
i zobacz co piszą ;] i jak to poprawić
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
No dobra przesadziłem co do cytatu.
Kasperski mnie nie zadowala wolę Antywirusa ESET NOT32. Polecany przez ciebie ProQix antywirus blokował włączenie GRY.
Ok popatrzę za WordPressem
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31

kkowalskipl

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2011
Posty
19
Hehe a więc przede wszystkim błędy dzielą się na kodowe, serwerowe i hm ludzkie :). Kodowe to te w kodzie, i wszystko sprowadza się do zabezpieczenia zmiennych wchodzących(odbieranych od użytkownika) i wychodzących(odbieranych od bazy i wyświetlanych na ekran), wszystkie te przypadki trzeba zabezpieczyć, bo w obu przypadkach nie znamy danych które mamy. Drugi rodzaj to serwerowe, które polegają na ustawieniach serwera, całej jego konfiguracji oraz wykorzystywanych zasobów i aktualizacji. I trzeci rodzaj to ludzkie, czemu? ponieważ programista pisząc kod może pomylić się i np nie ukryć treści dla danej sekcji użytkowników, bo np. zapomniał ;). I nie jest to błąd w kodzie, ale nadal błąd, który może spowodować niemałe szkody, przykładowo dostęp do panelu administratora ;). Mam nadzieje że wytłumaczyłem o co chodzi ;). Co do kodu używaj funkcji: mysql_real_escape_string, zależy też bazy jakiej używasz, więc także poczytaj o PDO ;)
 
Do góry Bottom