zabezpieczenie zdjęcia

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
Witam. Chciałbym na począ tek prosic o nieusuwanie tego posta i o pomoc. Mam taki problem. Kiedyś spotkałem się że na stronie było zamieszczone zdjęcie i nie mogłem go skopiowac. Teraz tworzę własną stronę i chicałbym zabezpieczyc kilka swoich zdjęc przed powielaniem. Było by to możliwe żeby wstawic coś np. w kod strony czy w inny sposób żeby można było zabezpieczyc zdjęcie??
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Nie, co by nie zrobić, jak ktoś chce to i tak to (szybko) ściągnie, kwestia determinacji.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
jedyny skuteczny sposób który znam to taki pseudo "znak wodny", zresztą sam zobacz:
http://img.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2053805
dwie wady:
1. nawet mały znak wodny w rogu zdjęcia psuje fotografię
2. łatwo usunąć przycinając zdjęcie(a jak ktoś ma czas i chęci to może spróbować nawet usunąć znak)
wniosek? nie istnieje żadna skuteczna blokada, co w sumie jest logiczne bo nie da się czegoś pokazać i jednocześnie nie pokazać
<
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT(grześ19 @ 18.05.2008, 20:30) <{POST_SNAPBACK}></div>
Kiedyś spotkałem się[/b]
pewnie z tym : OnCopy="return false" OnDrag="return false" itp.
nie działa pod operą a pod IE/firefox wystarczy wyłączyć javascript lub w firefoksie zmienić kod w firebug'u
imho najprostszy sposób...noob se nieporadzi
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
OnCopy="return false" OnDrag="return false" no właśnie o coś takiego mi chodziło. Wiem że printscreenem każde zdjęcie skopiuje ale laik moze nie wiedziec że jest coś takiego jak printscreen. podoba mi się też sposób użytkownika nowy_me. Jak to zrobiłeś??
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
to akurat zrobili na wapster.pl, aby nie skopiować ich tapet bezpośrednio na telefon, jak chcesz sam coś takiego zrobić, to robisz nową warstwę(w photoshopie, gimpie lub innym programie), ustawiasz przeźroczystość na 10%, nowa warstwa to biały lub czarny napis np. z adresem twojej strony
przykałd zrobiony darmowym PhotoFiltre
DSCN1104.JPG
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
aha dzieki. Spróbuje cos takiego zrobic i w razie czego jescze się dopytam. Ale fajnie by było jak byś mi powiedział jak zrobiłeś ten pierwszy obrazek-animację
smile.gif
 
Do góry Bottom