Zablokowanie sieci dla komputera!

cutejedi

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 1, 2010
Posty
2
Witam, pewnie było od groma takich pytań, ale zazwyczaj nikt nie otrzymał na nie pytania. Więc postanowiłem napisać nowy temat. To tak mam internet od Neostrady, mam w domu router (ZTE ZXV10 W300). W sieci są dwa komputery które łączą się poprzez WiFi. Mam pytanie jak zablokować dostęp do sieci dla jednego z komputerów? Mam hasła do sieci itp.
 

cutejedi

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 1, 2010
Posty
2
Niestety mam taką instrukcję którą co najwyżej mogę użyć jako papieru toaletowego. Czy są do tego jakieś programy? Chodzi mi o to że chcę, zablokować dostęp komputera do WiFi. Słyszałem o programie NetCut, lecz ten działa jedynie pod kabel Ethernet.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Połącz się (przeglądarką stron) z 192.168.0.1 lub jeśli się nie uda to poszukaj w instrukcji standardowego IP routera. Będziesz mógł wybrać które adresy MAC mają mieć dostęp lub możesz ustawić hasło na sieć. Danych do panelu też szukaj w instrukcji, te informacje muszą być.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
W programach się nie orientuje ale znać najlepiej na google Twoją instrukcje obsługi np w pdf. Na pewno jest w niej opisane jak wejść w ustawienia routera i jak włączyć filtrowanie MAC. To główny sposób. Oprzyj się na tym jeśli nie będziesz mógł dopiero wtedy baw się w programy zajmujące się tym. To moje zdanie. Po co masz działać zewnętrznie (programy) skoro wewnętrznie router ma taką opcje.
Możesz też zadzwonić do pomocy technicznej (nr tel chyba jest na pudełku) i jeśli im powiesz co chcesz zrobić powinni Ci pomóc.
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom