ZACIERANIE ŚLADÓW po włamaniu na poczte i konto facebook.

grinlook

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2011
Posty
1
Witam.

Około tygodnia temu "włamałem" się na pocztę mailową byłej dziewczyny. Nie używałem żadnych programów, trojanów czy exploitów. Najzwyczajniej w świecie znałem odpowiedź na pytanie pomocniczy podczas logowania do poczty. Zmieniając hasło do poczty oraz konta facebook dopuściłem się zniesławienia.

Dowiedziałem się, że sprawa została zgłoszona na policję. Zanim panowie policjanci zaczną działać w tej sprawie, chciałbym prosić Was o pomoc. W jaki sposób mogę się od tego wymigać?

Bardzo proszę o pomoc.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
logi przechowywane są na serwerze, więc pozostaje ci włamać się na serwer facebook'a oraz poczty i wyczyścić logi:)
 

thewirelessterrorist

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2011
Posty
12
1. Wyczyść dobrze dysk twardy nadpisując sektory.
2. Zmień system na linux bo pewnie Cię odwiedzą, wywal płyty pirackie itp itd
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Jeżeli była dziewczyna zapisała w jakiś sposób adres IP z którego logowałeś się na pocztę to możesz mieć problem. Jeżeli sprawa trafi do sądu to będziesz miał jeszcze większy problem bo mogą złożyć wniosek do administratorów serwera poczty o wydanie adresu IP z którego logowano się na konto pocztowe w ten dzień, wtedy będą znać Twój IP i mogą znowu złożyć wniosek do dostawcy internetu o sprawdzenie czy w tym dniu logowano się na konto pocztowe Twojej dziewczyny, nie wiem jakie informacje zapisuje Twój dostawca ale jeżeli coś zapisuje to pewnie się coś na Ciebie znajdzie.

Do takich spraw najlepiej korzystać z zabezpieczeń, np. tora lub tora z vpsem i kilkoma proxy.
Informacje o tym logowaniu możesz mieć zapisane na dysku, na Twoim miejscu przekasowałbym dysk eraserem na windowsie/shredem na linuksie, zaszyfrował truecryptem i wy*******ił gdzieś w dżungli ;) Rób co chcesz, ja bym dysk zachował na Twoim miejscu, za zniesławienie dużo Ci nie grozi.

thewirelessterrorist po co niby chcesz instalować Linuksa?
 
Ostatnia edycja:

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
po pierwsze bylo, a po drugie...b.dobrze...naruszasz czyjas prywatnosc to teraz cierp,

wy*******ił

a Ty co disc? Innych slow nie znasz?
 
Ostatnia edycja:

thewirelessterrorist

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2011
Posty
12
discovery44: Zakładam, że większość osób ma piracki system, zapewne z rodziny Windows. Więc jak wbije mu policja znaleźć dowód (IP to jedno, dowód z logów na kompie to drugie) to poniesie koszty za piractwo. Tylko po to.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
A to źle zakładasz... sytuacja w ostatnim czasie sie mocno zmienila. Coraz wiecej ludzi kupuje system wraz z komputerem a takze sa np. takie programy ja MSDNAA ktore daja windowsa za darmo.
 
Do góry Bottom