Zapomniane hasło administratora

Lamaga

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 12, 2012
Posty
2
Witam
Zmieniam hasło raz w tyg, odlozylam komputer na 3 tyg i nie mam pojęcia co wymyśliłam tym razem. Na forach internetowych naczytalam sie żeby ściągnąć program Ophcrack albo Offline NT Password & Registry Editor. Niestety z żadnego z nich nie mogę skorzystać bo:
- mam netbooka, więc nie mam napędu CD
- więc wrzuciłam to na pendrive'a
- nie otwieralo sie
- kazano mi sie dostać do BIOSa i ustawić boot na USB tylko ze ja tam nie mam USB tylko external devices lub internal hard drive - przy żadnym ustawieniu nie działa to z tego pendrive'a
- nie mam opcji zaawansowanych bo to jest Windows 7 Starter i jest bardzo uproszczony
- jeśli to ma jakieś znaczenie to mam Sony Vaio
- mam tez na tym komputerze konto mojej młodszej siostry ale nie udostępniłam jej prawie nic bo chciala tylko internet
- i tym sposobem żaden znajomy nie potrafi mi pomoc...
Byłabym bardzo wdzięczna za opisanie jak mam to zrobić bo tam jest moja PRACA MAGISTERSKA a juz wpisałam tyle haseł ze boje sie ze za daleko posunelam sie z moja kreatywnoscia.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Masz mozliwosc pozyczenia od kogos zewnętrznego Cd Romu? Tak by bylo najlatwiej, skoro mowisz ze USB nie mozesz bootować.
 

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
Skoro masz dostęp no konta siostry to możesz spróbować
kliknij Start i w polu wyszukaj pliki i programy wpisz cmd, jak znajdzie ci plik cmd.exe otwórz go i wpisz w nim
net user Administrator *
i wpisz nowe hasło, nie przejmuj się, że nie widać pisanego tekstu tak ma być.
Jeśli konsola też jest zablokowana to może http://speedy.sh/7gE8P/Administrator-Password-Changer.exe
 
Ostatnia edycja:

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Skoro masz dostęp no kona siostry to
kliknij Start i w polu wyszukaj pliki i programy wpisz cmd, jak znajdzie ci plik cmd.exe otwórz go i wpisz w nim
i wpisz nowe hasło, nie przejmuj się, że nie widać pisanego tekstu tak ma być.


Takie czary to na Xp... od Visty w góre nie dziala :)
 

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
Dziwne, na mojej 7 działa :)
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Dziala jak masz uprawnienia admina, skoro autorka napisala ze siorce ograniczyła w zasadzie wszystko, watpie zeby była rootem :) Z poziomu goscia na pewno nie dziala ;>
 

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
Jak już mówiłem na mojej 7 home działa, tak na zwykłym koncie nie adminie. Możliwe, że win 7 starter ma już jakieś większe ograniczenia choć wątpię.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Hmm no to faktycznie dziwne, bo na 100 % nie moglem w szkole na Vistach z poziomu goscia tego zrobic, a u mnie na win7 Ult x86 dziala... Skoro tak to sorki, mój błąd :) Niech autor tematu sprobóje i da znac czy dalo rade ;)

Pzdr
 

Lamaga

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 12, 2012
Posty
2
Niestety to nie działa. Po wpisaniu hasła i potwierdzeniu go pokazuje sie "Wystąpił błąd systemu 5. Odmowa dostępu". Z jej konta tez nie mam dostępu do mojej pracy magisterskiej. Moze jest jakas możliwość odzyskania tego jednego pliku Worda? Bo na zewnętrzny dysk musze czekać do środy.
 
Ostatnia edycja:

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
Można jeszcze spróbować za pomocą programu Cain & Abel, on ma możliwość wydobycia haseł z systemu.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Można jeszcze spróbować za pomocą programu Cain & Abel, on ma możliwość wydobycia haseł z systemu.

Kurde sorki ze tak wszystkie Twoje pomysły neguje, ale znowu nie wydaje mi sie zeby dała autorka rade Cainem wyciagnac haslo... ;D Nie bierz tego do siebie w zadnym wypadku, tak poprostu mowie, sprobowac mozna ale nawet nie tracilbym czasu na jej miejscu ;> Komunikat ktory Ci wywala, autorko, to wlasnie objawa tego ze nie masz uprawnien administratora na danym koncie. Aktualnie do glowy przychodzi mi tylko podpiąć zewnętrzny cd rom i odpalic linuxa... :)

Powodzonka
 
Do góry Bottom