Zaszyfrowywanie Dysku Twardego..

czesci123

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 5, 2007
Posty
162
Witam )


Mam dużo cennych rzeczy na dysku . Proszę podajcie mi link do jakiegoś sprawdzonego programu do szyfrowania dysków ... Przy którym osoby chcące zobaczyć co znajduje sie na dysku będą mieć z tym bardzo duże problemy:) NP POLICJA

DAM POMÓGŁ
 

Dawid1991

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2007
Posty
15
Tak, ale nawet jak zaszyfrujesz, lub popsujesz dysk, to nawet darmowym programem z neta bedziesz mogl odczytac co na nim bylo... ;/
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
no nie powiedziałbym miałem kiedys doczynienia z dyskiem zaszyfrowanym i nie byłem w stanie niczym go odczytac. A w ks ekspercie był kiedys program do szyfrowania ale dysku w ten sposob ze podobno nie da sie usunać hasla.
 

Dawid1991

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2007
Posty
15
Originally posted by grzonu
no nie powiedziałbym miałem kiedys doczynienia z dyskiem zaszyfrowanym i nie byłem w stanie niczym go odczytac.
jest mozliwosc odczytania, a tym bardziej dla policyjnego informatyka...
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
haslo na poczte tez jestes w stanie złamać pytanie w ile czasu!!! mocny szyfr AES np. 512 labo 1024 bitowy lamałbyś nawet kilka lat. A policja nie ma tak mocnego sprzetu zeby zrobic to szybciej chyba ze byłby naprawde ciężkim przestępca a przeciez wszyscy z nas to prawi obywalele dbający o wolnosc informacji
<
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
No policja sama w sobie nie zajmuje się takimi rzeczami, tylko zleca to firmom zewnętrznym
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Może niebede oryginalny (znowu) ale wiem że dysk mozna zaszyfrować programem BitLocker. Podobno policja potrafi złamać każde zabezpieczenie (ktos wspominał kiedys że mają swoich fachowców). Ale ja raczej niewidze inteligętów w polskiej policji. Mam wizje faceta w odblaskowym ubranku,który niemoże dostać sie do danych na dysku,i z nerwów tłucze w niego pałką (ewętualnie wypisuje mandat).
 

Dawid1991

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2007
Posty
15
Oki zleca, ale wkoncu ktos sie na tym zna i ma pieniadze, zeby kupic sobie programikow 15, a potem lamac, ale oni pewnie tez na piratach ciagna ;] w kazdym badz razie maja mozliwosc zabrania ci kompa, a Ciebie na komende i wtedy wkoncu odszyfruja tego kompa
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
odszyfrowac to i ja bym odszyfrował pytanie kiedy
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ostatnio miałem przypadek ze zamazały mi sie tablice partycji i stracilem przez to duzo danych chciałem je odzyskac (były w tym kody zrodlowe na szczescie co cenniejsze trzymam na pendrive) i komputer stwierdzil ze owszem odzyska je ale za....138 lat a to byla tylko jedna partycja
<
i dalem sobie spokoj. Tak samo bylo by w tym przypadku.
Chyba ze by wydali kupe forsy na wyslanie twojego kompa do centrum obliczeniowego na co nie ma szans zwłaszcza w naszym kraju!!!
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
To co to za dysk? Ja pełne odzyskiwanie danych z dysku 80 GB przy pomocy Ontrack Easy Recovery przeprowadziłem w 1.5 h. Oczywiście dane nie były zaszyfrowane
 
Do góry Bottom