Zdalna kontrola nad Macintoshem - pytanie do fachowców

Makowy_facet

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 6, 2010
Posty
2
Witam Wszystkich :)
Chciałbym prosić Was o pomoc - potrzebuje dostać się do Macintosha, podpiętego do sieci (Dialog) i uruchomić na nim coś w rodzaju zdalnego pulpitu - tak żebym mógł pracować na nim zdalnie (dostęp do plików itp.) i widzieć jak np. ktoś pracuje i co robi. Nie mam kompletnie pojęcia jak się za to zabrać, jestem kompletna nogą jeśli chodzi o komputery :( A żeby było trudniej to jescze chodzi o system Macintosha... Chciałbym wchodzić z MacBooka lub z PC - notebooka. (nie wiem jak łatwiej i prościej) Nie mam nawet pojęcia jak się do tego zabrać, a do tego Maca nie mam dostępu żeby wejść i tam coś zainstalować. Jak czytam te Wasze posty o "backdorach" "trojanach" itp. to... chyle czoło przed Waszą wiedza :) Ja jestem kompletna dupa jeśli chodzi o takie sprawy :)
Przepraszam jeśli nie w tym dziale ale nie wiedziałem gdzie umieścić.
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Adam.
 
Ostatnia edycja:

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
remote exploitation i remote administration na macu zwłaszcza bez wiedzy właściciela maszyny, zapomnij ... to nawet dla bardzo zaawansowanych informatyków nie lada wyczyn.

aby wykonać taki skok trzeba zorganizować grupę znawców którzy by zaplanowali i zbadali wszystkie sposoby na wykonanie jakiegokolwiek kodu na takiej maszynie, nie jest to łatwe zadanie a z pewnością nie wykonasz tego sam gdyż jak sam piszesz nic nie potrafisz ...
 

Makowy_facet

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 6, 2010
Posty
2
remote exploitation i remote administration na macu zwłaszcza bez wiedzy właściciela maszyny, zapomnij ... to nawet dla bardzo zaawansowanych informatyków nie lada wyczyn.

Dzięki za odpowiedź... No to mnie pocieszyłeś... :( Nie wiem czy może to coś pomóc, ale ja znam hasła dostępu jako administrator do tego Maca (to jeszcze niedawno był mój Mac...) i osoba która go teraz używa w ogóle się nie zna na komputerach. Mam na nim moje pliki, pocztę, dokumenty... Naprawde NIC się nie da zrobić??? Tu nie chodzi o szczeniacki dowcip czy zrobienie komuś szkody, poprostu bardzo mi zależy żeby mieć możliwość zdalnie korzystać z tego komputera...
Pozdrawiam. Adam
 
Do góry Bottom