Zdalne sterowanie komputerem w sieci bezprzewodowej.

Forii

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2009
Posty
3
Witam
Od pewnego czasu przeglądam te forum i interesuję mnie jedna rzecz na którą na pewno będziecie znali odpowiedź. Otóż mam router w domu ja jestem tym głównym komputerem i łączę się za pomocą kabla sieciowego a mój drugi komputer-laptop łączy się za pomocą Sieci bezprzewodowej. I tu mam takie pytanie, ponieważ pewnie niektórzy z was mają siostry i wiecie jakie one są czasem wkurzające i chciałbym jej zrobić takiego psikusa czyli np. z wiersza poleceń (cmd) wyłączyć jej np. komputer. Próbowałem dużo razy w konsoli wpisywać shutdown -s -m i tutaj IP Laptopa ale wyskakiwał błąd: "Nie można odnaleźć ściezki sieciowej". I teraz nie wiem o co robię źle. Wiem że mogę jej do autostartu wstawić shutdowna i żeby po włączeniu jej komputera się wyłączał ale ona niestety to już umie bo dużo razy jej to robiłem i w końcu się jakoś dowiedziała
<
.
Jeśli ktoś zna się na takim czymś to jakby mógł mi jeszcze jakieś interesujące komendy wpisać, to by było dobrze, ale zależy mi na tym.

Z góry dzięki i pozdro hakerzy xd
 

uwe

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 24, 2008
Posty
7
polecam program REAL VNC - sam go używam, zainstalowałem go na kompie sis, na swoim lapku loguje się przez przeglądarke i moge sterować jej kompem, a dokładniej myszką itd.
 

Forii

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2009
Posty
3
<div class='quotetop'>CYTAT(uwe @ 10.02.2009, 17:38) <{POST_SNAPBACK}></div>
polecam program REAL VNC - sam go używam, zainstalowałem go na kompie sis, na swoim lapku loguje się przez przeglądarke i moge sterować jej kompem, a dokładniej myszką itd.[/b]
A coś prostszego nie ma? I szybszego?
Ps.l myślałem że będzie więcej odpowiedzi a tu 1 osoba :/
 

chudy1993

Użytkownik
Dołączył
Luty 24, 2007
Posty
174
Postaw na tym laptopie SSH, albo TELNET. Tylko, ze wtedy masz dotep tylko do CMD.
 

Forii

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2009
Posty
3
<div class='quotetop'>CYTAT( @ 10.02.2009, 21:45) <{POST_SNAPBACK}></div>
Postaw na tym laptopie SSH, albo TELNET. Tylko, ze wtedy masz dotep tylko do CMD.[/b]
SSH albo telnet: Na jakiej zasadzie się to odbywa?Pewnie trzeba będzie coś konfigurować? I jak dostanę dostęp do mojego 2 komputera poprzez cmd?
Chodzi mi tylko o cmd o komende shutdown
<
 

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
SSH to narzędzie umożliwiające dostęp do wiersza poleceń zdalnego hosta. Na kompie siostry musisz uruchomić demona SSH, a potem z swojego komputera zalogować się do komputera siostry przy użyciu loginu, hasła i IP. Uzyskasz dostęp do jej CMD i będziesz mógł sobie poużywać. Konfiguracja na Linuksie nie jest taka straszna, nie wiem jak na Windows.

Życzę powodzenia, wiem jak to jest mieć siostrę :)
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
ok przylacze sie do tematu.

1. Zainstalowalem OpenSSH
2. W CMD uzywam komend:
Kod:
 mkgroup -l >> etc\group
 mkpasswd -l -u haslo>> etc\group
3. Startuje SHH przez CMD
Kod:
 net start opensshd
4. Z innego kompa podaje IP kompa i port w PUTTY aby sie zalogowac.
im podaje ale jaki port no wiem ze protokoł SSH.

Taki błąd:
Kod:
Error: Connection time out
Już nawet przekierowanieportów dałem w razie co i nie pomogło ;/

Tyle wiem z readme.txt alecos niedziala ;/
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Wrzuć plik konfiguracyjny i sprawdź ustawienia firewall na kliencie i serwerze ( w przypadku serwera będzie blokowany nawet przez Windows Firewall)
 
Do góry Bottom