[Zdobycie plików SAM SYSTEM]

pijocyna

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2012
Posty
62
Witam!
Na początku chciałem zauważyć, że temat może stary i już wałkowany ale przeglądając różne fora nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Temat jest następujący:
Mam dostęp do komputera z Windowsem XP w miejscu publicznym. Chciałem zainstalować na nim pewien program ale z konta Gość i pojawia się komunikat o niewystarczających uprawnieniach. Konto Admina jest chronione hasłem więc postanowiłem je złamać/wyzerować. I tu pojawia się problem. Chciałem uruchomić kompa z płyty Live CD Knoppix i skopiować pliki SAM i System z C:\Windows\System32\config a hasła złamać w domu. Niestety boot-owanie z płyty CD jest wyłączone a na BIOS założone jest hasło. I pytam się czy da się jakoś skopiować te pliki w jakiś inny sposób albo obejść zabezpieczenia i zalogować się na konto admia? Dziwne jest to, że admin nie zablokował dostępu do konsoli i mam do niej dostęp. Próbowałem tam wpisywać różne formułki np: at 12:22 /interactive "cmd.exe" i zalogować się na konto System, ale w konsoli wyświetla się zawsze "brak dostępu". Próbowałem różnych sztuczek znalezionych w necie ale żadne nie skutkują. Gdzieś na forum przeczytałem, że pliki SAM i system można skopiować z folderu C:\System Volume Information, ponieważ system tworząc punkty przywracania właśnie tam je umieszcza tylko należy najpierw wpisać w pole Uruchom cacls "C:\System Volume Information" /E /G nazwa_usera:F, żeby odblokować dostęp do folderu.
Reasumując. Trzeba to zrobić ręcznie ewentualnie użyć programu którego nie trzeba instalować. Nie wspomniałem jeszcze, że ten komputer ma dostęp do internetu. A więc prosiłbym o podpowiedzi jak się za to zabrać.

Z góry thx i pozdro!
 
Do góry Bottom