Zmiana adresu MAC karty sieciowej.

Smithe

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
9
Witam. Mam siec osiedlową (DSL) i mam w związku z tym pytanie: co sie stanie jak zmienie aders mac karty sieciowej na identyczny jak ma kolega w sieci ? chodzi o to ze przeczytalem na necie cos takiego:
Kod:
Zmiana adresu MAC na karcie sieciowej



Czasami zdarza się, że chcemy/musimy zmienić adres sprzętowy naszej karty sieciowej.  Pewnie kilka osób się zapyta po co w ogóle zmieniać ten adres ? Odpowiedzi są różne w zależności od tego co chcemy osiągnąć. Dla przykładu, jeżeli mamy sieć osiedlową i nasz kolega ma szybszy Internet od nas, to możemy zmienić adres MAC naszej karty sieciowej na adres kolegi i to my będziemy mięli szybki Internet; oczywiście wtedy, gdy kolega nie ma włączonego kompa.

i nie wiem jak to interpretować ;p a od pewnego czasu szukam czegoś co sprawi aby osoby sciagające przestały ściagać (co za tym sie wiąże przestanie mi mulić neta) zaznacze ze probowalem juz z Net cutem, z blokowaniem ip przez routera.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Spoofing
Cain ma taka opcję.
 

Smithe

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
9
Originally posted by Vandervir
Spoofing
Cain ma taka opcję.

dzieki, ale jakies konkrety prosze. Do czego go moge zastosować ? wogule nie wiem o co kaman
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Wchodzisz w wlasciwosci karty sieciowej potem klikasz w zakladce ogolne klikasz konfiguruj potem jak juz ci sie pojawi konfiguracja karty klikasz zakladke zaawansowane i tam na tej liscie po lewej szukasz "Local Administration MAC Network Address" a po prawej stronie masz pole gdzie jest napisane "wartosc" to klikasz tam i wstukujesz jakis MAC jaki tam ci jest potrzebny
<
no i klikasz OK
<



A co do tego jak zmienisz na taki MAC jaki ma kolega to wtedy jemu sie odlaczy net
<

Juz tak robilem
<
wiec moze ci chodzic OK ale jesli jego komp zacznie naprawiac polaczenie (bo jak ty sie wbijesz to jemu sie urwie
<
) to wtedy tobie urwie ;p
Ale probowac mozna
<


Sam sie kiedys w to bawilem
<
fajna sprawa ;p No i prosta do wykonania ;p


POzdrawiam :faja:
 

promasterfoxik

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2007
Posty
1
zerocool, gorzej jeśli ktoś nie ma na liście Local Administration MAC Network Address, np. ja nie mam. Wtedy potrzebny jest odpowiedni program.
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
nie masz bo nie uzywasz karty fast Enthernet.Jak masz router to nie proboj nawet bo bedziesz później miał problemy z przywróceniem starych danych.
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Originally posted by promasterfoxik
zerocool, gorzej jeśli ktoś nie ma na liście Local Administration MAC Network Address, np. ja nie mam. Wtedy potrzebny jest odpowiedni program.

No tak to zmienia postac rzeczy
smile.gif


To faktycznie przydalby sie jakis programik
<



Pozdrawiam :faja:
 

pintolpl

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2006
Posty
1
A co na to dostawca internetu może to wykryć w jakiś sposób?? i jeśli wykryje co za tym idzie??
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Jak zmienisz adres karty to:
1. Mozecie miec obaj internet ale predkosc dzielona 2
smile.gif

2. ten ktory sie zaloguje do sieci pierwszy bedzie mial neta
smile.gif

3. Zaden nie bedzie mial neta.

Moze wykryc i to z latwoscia, poniewaz widzi co sie dzieje w sieci. Poza jesli osoba ktorej ukradles adres karty nie bedzie miala neta, pewnie to zglosi i admin bedzie szukal podszywacza. Bo ten twoj kolega nie ma neta a admin widzi ze wszystko jest OK. Co za to grozi? To jest zwykla kradziez, wiec kara bedzie. Ale wszystko zalezy od admina
smile.gif
Jak cie zlapia to napewno bedzie konwiskata komputera
<
Wiecej poczytaj na wififorum.pl

A co do tego jak zmienisz na taki MAC jaki ma kolega to wtedy jemu sie odlaczy net biggrin.gif
Juz tak robilem biggrin.gif wiec moze ci chodzic OK ale jesli jego komp zacznie naprawiac polaczenie (bo jak ty sie wbijesz to jemu sie urwie biggrin.gif ) to wtedy tobie urwie ;p[/b]

Podobno to wszystko zalezy od sieci i jej konfiguracji. Moze byc roznie.
 
Do góry Bottom