Zmiana IP w LANie (DHCP) automatycznie co jakiś czas

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Zastanawiałem się jak zrobic automatyczne zmienianie IP w LANie. Przydałoby się to z oczywistych względów, a pomysł opierałby się na wyłączaniu i włączaniu karty sieciowej np. co 5 sekund z jednoczesną zmianą MACa za pomocą etherchange.exe co w DHCP dawałoby zmianę IP co 5 sekund.
Wydaje mi się że bez problemów taki cuś napiszę, brakuje mi tylko
smile.gif
kluczowej informacji: jak programowo wyłączyć i włączyć kartę sieciową, czyli odpowiednik kliknięcia prawym klawiszem na ikonę w trayu i "wyłącz". Najchętniej zrobiłbym to w *.bat bo podejrzewam że tak najprościej. Czy ktoś wie jak to zrobić?? Może to jakiś proces, usługa, wpis do rejestru albo cuś?? Czekam z niecierpliwością
smile.gif


PS Sposób na pewno działa bo robię to ręcznie ale z oczywistego (uciążliwość) powodu mogę to robić jedynie co jakiś dłuższy okres czasu. No i nie wiedzieć kiedy niekiedy tak się dzieje, że tego się wyłączyć nie da, ale to już chyba inna historia.
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
no tak, ale zawsze będziesz ograniczony do jakiejś puli adresów, które są przydzielone do DHCP, no i może sie trafić tak, że będziesz dostawał taki sam, bo bedzie wolny
pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Eee tam, pula jest standardowo (u mnie i wiem że tak "w ogóle" jest na routerach) jakieś 100 numerów IP, dla mnie to ma sens
<
Jedyny problem to włączanie i wyłączanie sieciówki.

PS Podobno ARPtoxin ma możliwość spoofingu pod inne IP niż komputera na którym jest zapuszczone
smile.gif
To dawałoby możliwośc uruchomienia go u jakiejś ofiary na kompie i spoofowanie od niego tak by pakiety trafiały do mnie. Tylko jaka składnia?? Bo ten help jest totalnie poryty
<
 
Do góry Bottom