ZMIANA TŁA NA Sbs2k

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Witam!

Mam w szkole pracownię,w której z konta zwykłego usera nie ma dostępu do rejestru.
Nie można kombinować z tłem,kompozycją itp. (zablokowane),tapeta jest jedna dla wszystkich PieCów,wysyłana z głównego serwera.Admin niedawno powiedział,że można zmienić tło z uprawnieniami zwykłego usera,ale nie chciał powiedzieć jak.Chce żebym sam kombinował.
Myślę,trzeba edytować jakiś plik z linkiem do tapety z serwera.
I tu mam pytanie do was-czy ktoś wie jaki to plik,a może są inne sposoby.
Od razu napiszę,że wbicie na konto admina (np.domyślnymi hasłami =] ) nie wchodzi w grę,bo NIE MA KONTA ADMINA,jest tylko uprzywilejowany użytkownik.


PS.
I nie właściwości/pulpit :hahaha:
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
jest konto admina. Przy uruchamianiu, naciskaj ctrl lub...f5, wtedy wlacza sie wybor. wybierz tryb awaryjny, czasem jest tak ze nie trzeba hasla , tam zrob konto sobie z urpawnienami admina i gotowe ;] w czym problem hehe....
 

mjl89

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2006
Posty
155
Originally posted by B33RK4
naciskaj ctrl lub...f5
raczej F8
smile.gif
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Konto "Administrator' jest na sztywno w systemie. Proponuję płytkę linuxową do czyszczenia/zmiany hasła
smile.gif
Skąd pobrać? -> google powiedzą (po angielsku)
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
tapeta jest jedna dla wszystkich PieCów,wysyłana z głównego serwera.[/b]

Być może jest to Active Directory albo cos podobnego (sieć novell????). Jeśli tak, to nie wiele zdziałasz, chyba ze logując się tylko do stacji roboczej. Jednak przy ponownym logowaniu do domeny ustawienia zostaną zsynchronizowane z tymi z serwera
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by NieGroźny
Otworz zdjecie kliknij na nia prawym i bedziesz mial "ustaw jako tapete"
EH geniusze... ;] jakby to było takie proste to bym nie pisał na forum...aż takim lamerem nie jestem
<

To jest pracownia,coś z ministerstwa edukacji...ale Windows 2K3 server, kompy nie bootują
i BIOS jest zablokowany hasłem,wbijam tam defaultowym hasłem ale co mi z tego jak włącze Linuxa,nie chodzi o włam na konto admina.
Po prostu chodzi o to:
np.na swoim PieCu:
-ustawiam jakąś tapetę z google jako tło,nie zapisując jej.
Gdzie w Windows tymczasowo zapisuje się ta tapeta,lub ścieżka dosępu do niej?

PS.
To nie jest tak jak na każdym kompie to jakaś dziwna pracownia ;]
zresztą poszukajcie Sbs2k (chyba) w google,to się czegoś dowiecie,w każdym razie na każdej stacji roboczej jest XP prof. Na serwerowni jest Winda 2K3 serwer.
Nie da się w tryb awaryjny przełączyć,a jeżeli nawet by się udało to nie ma dostępu do sieci lokalnej,wtedy jestem adminem tylko na stacji.Tam jest synchro z serverem przy starcie.
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
W ekranie logowania naciśnij kombinację CTRL + ALT + DEL, powinno się pokazać okno dialogowe, gdzie trzeba ręcznie wpisać login i hasło. Jako login daj administrator i dalej kombinuj, może będzie
smile.gif


A tapeta powinna się znajdować gdzieś w Temporary Internet Files, tak myślę.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Jeśli serwerem jest win 2003 to tym bardziej wskazuje to na active directory. Więc IMHO jedyne co możesz to logować się do stacji roboczej, ale bez dostępu do sieci itp. A po zalogowaniu się do domeny wszystko i tak zostanie zsynchronizowane zgodnie z regułami
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by jurgensen
Jeśli serwerem jest win 2003 to tym bardziej wskazuje to na active directory. Więc IMHO jedyne co możesz to logować się do stacji roboczej, ale bez dostępu do sieci itp. A po zalogowaniu się do domeny wszystko i tak zostanie zsynchronizowane zgodnie z regułami
Masz rację ale,chodzi mi tylko o zmianę,na czas mojej jednorazowej sesji =]
Znasz może odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie ?? ;]

-----
Avat tam zawsze loguje się wpisując login i pass(dużo userów).
A czy tapeta pobierana z serwera pracowni też tam się znajduje,bo wydaje mi się,że sprawdzałem i nie znalazłem...
To musi być jakaś ścieżka dostępu,w którymś z plików systemowych,może w rejestrze...
W każdym razie synchronizuje tapetę z serwerem,więc myślę,że to ścieżka.
Mam dostęp do pracowni tylko przez 1 lekcję w tygodniu,a próbuję z tłem gdzieś w połowie lekcji jak skończę to co było zadane przez nauczyciela ,więc nie mogę teraz poszperać ;/
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Musisz w oknie logowania wybrać logowanie się nie do domeny, ale powinno być do wyboru pole z nazwą komputera na którym pracujesz. O ile się nie mylę (tak było chyba na 98, nie wiem jak w późniejszych) jak odłączysz sieć, będzie informacja, że nie może połączyć się z serwerem domeny i zapyta czy chcesz zalogować się do stacji roboczej (chociaż co do tego rozwiązania nie jestem do końca pewny)
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Można wybrać z listy,gdzie się zalogować ale na stacji nie mam konta,mam tylko na serwerze tak jak wszyscy...popracuję nad tym ;]
 

Hellus

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2007
Posty
17
Mam ten sam problem co autor pierwszego postu . Udało mi się ustawić inną tapetę ale niestety pokazuje się ona tylko na chwile po zalogowaniu i przed wylogowywaniem . Każdy komp jest skonfigurowany przez serwer sbs2k który narzuca mam te tło .
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Sorry u mnie jest sbsMENIS,ale może to to samo
<

Ale mniejsza z tym...
Podmieniłem plik tapety,ale okazało się,że nie chodziło tylko o jedną sesję...
Admin powiedział ,że można to zmienić w kilka sekund...
Tylko jak ??

//niby znalazł jakąś lukę,ale szukam...szukam i nic nie mogę wyczaić,
ale się nie poddaję :pPP
 
P

PawelSLU4

Gość
ja sie uczylem na lekcji ze mozna to zrobic klikajac na obrazek i ustaw jako tlo.
ale jezeli to niedziala to niewiem.
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
To już próbowałem,działa tylko na 1 sesję po wylogowaniu jest znowu z serwera.Podmieniałem też ścieżkę z pliku konfiguracyjnego,ale to też jednorazowe.
 

alladyn21

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
9
hmm a moze inaczej na jakiej zasadzie serwer sprawdza czy u klienta sie zgadzaja pliki ? bo przeciez nie wgrywa ich od nowa? moze to wina rozmiaru tapety (mb) moze musi byc identyczny jak orginał ;] to tylko teoria. zapisz tapete w takiej samej rozdziałce jak orginał i w takiej samej ilosci kolorow ;] bedzie miala taki rozmiar jak orginał
 
Do góry Bottom