znikajace partycje?

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
witam. koleżanka (
<
) zasypuje mnie prośbami o naprawienie jej dysku. jej sytuacja wyglądala tak: 3 partycje, jedna z Windowsem (D:), i dwie zwykle, na dane itd. suma dwóch ostatnich wynosila troche ponad 33 gb. lecz pewnego dnia dwie partycje (C: i E:, bez Winshita) zniknęły. po prostu nie bylo ich widać, nie byly ukryte itd. gdzies tam (jeszcze na platformie Windy) znalazlem jeden niepodpisany wolumin, wlasnie sumę tych dwóch 'znikających' partycji.juz pod jakims polskim livecd (do cholery. nie pamietam nazwy :/ )znalazlo te partycje, na ubuntu nie, probowalem qtparted, ale nie chcialo sie zainstalowac ;/ macie jakieś rady?
 

Mario(pl)

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2008
Posty
12
Ja spróbowałbym EasyRecovery Professional z pod Windy. Jak się zaznaczy odpowiednie funkcje, to powinien odnaleźć te zagubione partycje.
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
już się instaluje u niej, więc zobaczymy. za samą propozycję serdeczne dzięki. dałbym soga, ale nie wiem jak
<
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Trzeba siegnac zrodla. Sprawdz dysk pod kontem badsektorow.

(Mi kiedys znikal jeden dysk twardy, a w niedlugim czasie potem sie calkiem zepsul. Wiec moze trzeba pomyslec nad kupnem nowego)
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
<div class='quotetop'>CYTAT(Vandervir @ 27.08.2008, 23:40) <{POST_SNAPBACK}></div>
Trzeba siegnac zrodla. Sprawdz dysk pod kontem badsektorow.

(Mi kiedys znikal jeden dysk twardy, a w niedlugim czasie potem sie calkiem zepsul. Wiec moze trzeba pomyslec nad kupnem nowego)[/b]
jej bardzo zależy, żeby odzyskać te pliki, bo bym zrobil formata i tyle... BS nie ma.
 

Mario(pl)

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2008
Posty
12
EasyRecovery powinien pomóc. Najważniejsze, że nie kasuje plików a można je odzyskać. Jeśli będziesz potrzebował dodatkowej pomocy, to pisz na PW
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
zrobilem szybkiego formata, partycji dalej nie ma. do tego stery do neta nie dzialają :/
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
ja stawiam na wirusa szyfrującego dyski.. A przypadkiem ktos nie miał dostępu do kompa oprócz niej ?

skoro na liveCD widzi to dlaczego nie utworzysz nowego folderu i przekopiesz je na inny dysk i nie zrobisz formata ?

a pod ubuntu nie widzi bo nie zamountowałeś partycji ;]
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
bo nie mam pod ręką 35 giga żywej wagi... w tym problem. a probowalem cokolwiek skopiować, to na windowsie nie czytalo plików.. :| przeskanowalem kompa, czyściutki. log z Hijackthisa clear.. badsectorów nie było. poddałem się. siła wyższa, pokonano mnie. i koleżanka zawiedziona.
<
 
Do góry Bottom