zrywanie polaczenie - Neostrada

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
czy ma ktos sprawdzony sposob na to by nie zrywalo polaczenia w neostradzie na modemie Fast 800 - tylko prosze bez postow pokroju zmien modem , zrezygnuj z TP itp..

mam nadzieje ze istnieje jakies oprogramowanie do tzw. "cichego" resetowania modemu, bo podobno po 24 h sam zrywa polaczenie , a ja chce go lekko oszukac i jak to mozliwe to jakos ustabilizowac

jesli chodzi o aplikacje do laczenia sie z netem, ja stosuje Cfosspeed ( sooper program)
oczywiscie xp i sp2 +antyvir i 2Xfirewall -ktore raczej nie maja wplywu ale chcialem sie pochwalic - JOKE

PZDR
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by whitehawk
czy ma ktos sprawdzony sposob na to by nie zrywalo polaczenia w neostradzie na modemie Fast 800 - tylko prosze bez postow pokroju zmien modem , zrezygnuj z TP itp..

mam nadzieje ze istnieje jakies oprogramowanie do tzw. "cichego" resetowania modemu, bo podobno po 24 h sam zrywa polaczenie , a ja chce go lekko oszukac i jak to mozliwe to jakos ustabilizowac

jesli chodzi o aplikacje do laczenia sie z netem, ja stosuje Cfosspeed ( sooper program)
oczywiscie xp i sp2 +antyvir i 2Xfirewall -ktore raczej nie maja wplywu ale chcialem sie pochwalic - JOKE

PZDR
A można wiedzieć, czemu to cię tak boli? Ustaw sobie ponowne wybieranie numeru automatycznie po zerwaniu połączenia i po sprawie. Ustaw sobie na 99 prób. Jak Ci zerwie połączenie to je odzyskasz w 5-10 sekund. A pozatym nie wiem, czemu Ci zrywa. U mnie to rzadkość. A już o micie że zawsze zrywa po północy to słysze poraz pierwszy.

Pozdrawiam.

PS. Jeśłi pomogłem to ...
<
 

Infospec

Użytkownik
Dołączył
Luty 8, 2004
Posty
1
Ja Cię co to się stało :> ? Zdjeli mi bana.<wow>

whitehawk !!

Rozłączanie Neostrady w systemie Windows

Telekomunikacja Polska S.A. w usłudze Neostrada zastosowała zabezpieczenia uniemożliwiające uruchomienie serwera internetowego na własnym komputerze (wszystko da rady istnieje takie coś jak dyn.pl
smile.gif
a neostrada bedzie zmieniała ip co 24 godziny jak dobrze pamietam
smile.gif
). Jednym z nich jest zmienne IP, a drugim to program służący do obsługi połączenia, który w momencie gdy jest nieużywane przez okres dłuższy niż godzinę, automatycznie przerywa połączenie z Internetem. Na szczęście problem ten można ominąć w bardzo prosty sposób. Usuńcie oprogramowanie służące do obsługi połączenia i stwórzcie w jego miejsce nowe połączenie bezpośrednio w systemie Windows. W tym celu:

1. Uruchomcie Panel sterowania/Dodaj lub usuń programy.
2. Zostanie wyświetlona lista programów zainstalowanych w komputerze, z której wybierzcie pozycje Neostrada Plus i kliknijcie przycisk Zmień/Usuń. Usunąć możecie jedynie program Neostrada Plus. Sterowniki i oprogramowanie modemu muszą pozostać zainstalowane na dysku.
3. System wyświetli okno z prośbą o potwierdzenie usunięcia Neostrady. Po kliknięciu OK zostanie ono odinstalowane z systemu. W trakcie odinstalowania programu Neostrada Plus, usunięte zostaną także wszystkie ustawienia programów uruchamianych ze strefy Neostrada Plus.
4. Teraz utwórzcie nowe połączenie z Internetem. W tym celu kliknijcie prawym klawiszem myszy ikonę Internet Explorer (na pulpicie) i z menu podręcznego wybierzcie Właściwości.
5. Otwarte zostanie okno, w którym przejdźcie do zakładki Połączenia i kliknijcie przycisk Dodaj.
6. W uruchomionym Kreatorze nowego połączenia wybierzcie pole Połącz z siecią prywatną używając połączenia telefonicznego.
7. W kolejnym oknie pole Numer telefonu pozostawcie puste.
8. Jako nazwę połączenia wpiszcie np.: Neostrada i wciśnijcie przycisk Zakończ.
9. Kreator zakończy działanie i zostanie wyświetlone okno ustawień połączenia w którym podajcie Nazwę użytkownika i Hasło wykorzystywane przy połączeniu do Internetu. W oknie tym zaznaczyć także opcje Automatycznie wykrywaj ustawienia.
10. Kliknijcie jeszcze przycisk Zaawansowane i sprawdźcie, czy wyłączona jest opcja Rozłącz przy bezczynności dłuższej niż…Jeżeli w komputerze zainstalowany jest więcej niż jeden modem kliknijcie przycisk Właściwości i upewnijcie się czy został wybrany odpowiedni modem.
11. Teraz wystarczy wcisnąć OK i nowe połączenie zostanie utworzone.
12. Zostanie ono dodane do listy połączeń w oknie Właściwości: Internet. Jeżeli połączenie nie zostało wybrane jako domyślne, zaznaczcie je i wciśnijcie przycisk Ustaw domyślne. Dodatkowo zaznaczcie opcję Zawsze wybieraj połączenie domyślne. Połączenie z Internetem będzie nawiązywane przy uruchomieniu programu Internet Explorer lub Outlook Express. Można je również nawiązać tak, jak za pośrednictwem zwykłego modemu, bezpośrednio z systemu operacyjnego.


Ustawienia połączenia zostały zapisane. Teraz bez obaw możecie ustanowić połączenie i nie zostanie ono po godzinie bezczynności przerwane. Dodatkowo nie otwiera się program obsługi Neostrady, dzięki czemu wszystkie ustawienia programów zostaną przywrócone do stanu sprzed instalacji oprogramowania Neostrady.

Pozdrawiam

cya
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
jak juz wiesz z ponizszego posta wlasnie po to mi bezprerwy jes potrzebny net co do polaczenia to juz pisalem ze nie uzywam standartowego programu dolaczonego do neo tylko Cfosped ,DNS tez mi nie przeszkadza bo mam NoIP. zrywanie polaczenia polega a na restarcie modemu - co mozna zaobserwowac po ikonie, ktora zmienia sie na czerwona , a nie jak tego oczekuje.
dobra widze ze chyba nie da sie tego obejsc
dzieki za poswiecony czas
 
Do góry Bottom