Keyloger pod exe z zakonczeniem .jpg

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
Tak jak w temacie ... dzisiaj pierwsy raz cos takiego zauwazylem .. loguje sie na gg a tu nagle jakis nieznajomy mi pisze i za chwile mi sie pojawia taki komunikat ..




skomentujcie ...

a tu z mojej rozmowy z nim ...
 

Jaco_cc

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2007
Posty
89
Było już gdzieś o tym na forum że mógł ci ktoś pozmieniać w regedit ustawienia i ci widzi ten plik jako .jpg
A drugi screen mi się nie otwiera...
Pozdrawiam
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
no ale ja watpie w to zeby mi koles podmienil cos takiego ...wez samemu napisz do niego na gg i ci podesle cos takiego koles moj kumpel to samo mial powiedzalm kumplowi weno napisz pod ten numer i powiedz ze grasz w tibie i nood mu wykryl tez wirusa... wiec nie mow mi ze to w ustawieniach
<
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
możliwe, że koleś po prostu zmienił rozszerzenie z .exe na .jpg i próbował podesłać ci go jako obrazek mając nadzieję, że się uruchomi... AV zgłasza alarm, bo to jest trojan czy coś, ale po prostu nie da się go odpalić ze względu na rozszerzenie...
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
wlasnie tez mi sie tak zdaje...ale wyloncze av i napisze do niego i zobacze czy cos nowego sie w procasach pokaze i co sie w tym katalogu pokaze
<
zdam raport tutaj
<
 

Jaco_cc

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2007
Posty
89
hxv ma racje mógł poprostu stworzyć poprostu, zwyczajnie SFX ;] japcok czekamy na raport
<

Pozdrawiam
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
co to za problem chcesz mieć trojana w jpg? wystarczy tak jak on ci wysłał "plik" (program) co do rejestru dodał kod.program napisany w języku c++ (najprościej) który wysyła przez gg (z rozszerzeniem np cpp lub innym ale nie exe{lub innym języku został napisany ale w c++ wszystko się napisze}) plik po wysłaniu przez gg przeszedł przez port "80" który ma ustawione w kodzie auto odważanie po przejściu przez ten port i rejestr został zmodyfikowany a ty nie masz zielonego pojęcia. napisanie programu w c++ o takich możliwościach ok 5 min dla programisty 15 dla początkującego. Kiedyś się bawiłem c++ ale teraz dużo zapomniałem i bym musiał przypomnieć sobie kod do takiego podobnego programu.
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
to odrazu po tym wyslanym plkiu mi sie pokazuje
<
hmm...greg007 ale ja nic od nikogo nie pzyjmowalem
<


 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
nic nie przyjmowałes? ale puste wiadomości na gg dostałeś. wyslij plik nie graficzny przez gg t pusta wiadomość. a ty jesteś mądry, koleś ma już twoje chasło i nr do gry. szybko je zmnień bo stracisz. a zresztą. lepiej nie pokazuj takich grafik z tibia bo tibia jest zakazana na tym forum i ja sie z tym zgadzam. ale pomuc można. przeskanuj dysk av.
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
Originally posted by Kanciastoporty
zapiszcie sobie ten kod
Kod:
X5O!P%@AP[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
w notatniku, zapiszcie jako trojan.jpg i tez macie "virusa w jpg"
apropos, popatrzcie na nazwe szkodnika
http://vil.nai.com/vil/content/v_137760.htm

tylko że on nic nie robi a tamten koleś pare pustych wiadomości mu wysłał.

no tak wmf.exe ale on ma 2 trojany jpg a tego wmf to przy okazji.
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
hmm...czyli co sie dzieje bo jak wczoraj do niego napisalem z innego gg i wylonczyle av nic nowego sie w porcesach nie poakza w tym folderze tez nic nie ma nowego
<
i w autostracie tez nic nie ma ;/ czyli co sie dzieje : P
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Originally posted by greg007
co to za problem chcesz mieć trojana w jpg? wystarczy tak jak on ci wysłał "plik" (program) co do rejestru dodał kod.program napisany w języku c++ (najprościej) który wysyła przez gg (z rozszerzeniem np cpp lub innym ale nie exe{lub innym języku został napisany ale w c++ wszystko się napisze}) plik po wysłaniu przez gg przeszedł przez port "80" który ma ustawione w kodzie auto odważanie po przejściu przez ten port i rejestr został zmodyfikowany a ty nie masz zielonego pojęcia. napisanie programu w c++ o takich możliwościach ok 5 min dla programisty 15 dla początkującego. Kiedyś się bawiłem c++ ale teraz dużo zapomniałem i bym musiał przypomnieć sobie kod do takiego podobnego programu.
Dobrze cie zrozumialem?
Można zmodyfikować czyjś rejestr przez gg, nie podsyłając mu zadnego exe'ca?

@Japcok
Jestes ownerem herman darka, czy tym kto go shackował?
<
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
wlasnie nie wiem
<
raczej musialbym cos odplaic u siebie zeby kots mogl mi jpg z keylogerkiem wysylac
<


hihi bylem ownerem darka
<
przez 50 minut
<
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
W ogóle w jaki sposób można wysłać komuś program, który zmodyfikuje jego rejestr za pomocą pustych wiadomości?
A jeżeli można, to nie lepiej od razu wysłać trojana?
Nic nie rozumiem z tego.
 

Jaco_cc

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2007
Posty
89
To jest AV TEST... czyli wirus który nic nie robi. Sprawdzasz tylko czy AV ci prawidłowo chodzi.
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Originally posted by greg007
nic nie przyjmowałes? ale puste wiadomości na gg dostałeś. wyslij plik nie graficzny przez gg t pusta wiadomość. a ty jesteś mądry, koleś ma już twoje chasło i nr do gry. szybko je zmnień bo stracisz. a zresztą. lepiej nie pokazuj takich grafik z tibia bo tibia jest zakazana na tym forum i ja sie z tym zgadzam. ale pomuc można. przeskanuj dysk av.
Czyli co w końcu przydarzyło się japcokowi?
Ktoś wpuścił mu na kompa keyloggera za pomocą GG?
I co mają do tego te puste wiadomości?
 

Necrosis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2007
Posty
1
Zainteresowalem sie tym trojanemexploitem czy co to jest.
I mam prosbe, czy ktos moglby mi na PW wyslac jakies linki do "literatury" na ten teamt?
Chodzi o tego exploita i o tym zmienianiu rejestru bez odbierania pliku. Z gory dziekuje.
 

japcok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
48
wiec tak ;P dzisiaj znowu koleś do mnie napisal ale tym razem pogadal troche ze mna ja w tym czasie odinstalowale antywirusa i reseta kompa zroiblem potem zobaczylem ze pojawil mi sie pliczek w folderze gadu gadu smile.jpg
<
przeskanowalem go na viruscan.jotti.org chyba tak sie pisze
<
i wykrylow w nim exploit trojan
<
otworzylem go przez notatnik i taki ma kod ;/

[ Dodano: 12-09-2007, 17:02 ]
to link do tego zdjecia jpg z keylogerem ..

http://rapidshare.com/files/55177563/smile.jpg.html
 
Do góry Bottom