Handel oprogramowaniem

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Zawsze jest również możliwość spakowania rarem i założenia hasła.[/b]
świetny pomysł, dostajesz archiwum, płacisz za program, dostajesz hasło i okazuje się, że w archiwum jest calc.exe ^^

Nie ma, nie było i nie będzie metody, która da obu stronom bezpieczeństwo transakcji związanych z kupnem/sprzedażą takiego oprogramowania.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 15.08.2008, 19:13) <{POST_SNAPBACK}></div>
można stosować pewne systemy przed kradzieżą. np. wys7łać wersje pokazową któa asnie po 30 sekundach a po wplacie osoba dostaje pełną.[/b]
Moim zdaniem to jest najlepszy pomysł. Utworzyć specjalną wersje demo pokazową, oczywiście mocno okrojoną ale prezentującą możliwości aplikacji i oczywiście wyświetlającą informacje że jest to aplikacja Bla Bla Bla, autorem jest Bla Bla Bla aby otrzymać pełną wersje programu Bla Bla Bla skontaktuj się z autorem (podany email), można opcjonalnie przed kompilacją dema dodawać małą notke o przyszłym nabywcy (nick?) by był pewny że jesteś autorem aplikacji.
Myślę że wtedy kupujący nie będzie miał obaw czy dostanie pełną wersję. I oczywiście najpierw zapłata potem produkt jest twój (demo darmowe lecz wysyłanie tylko potencjalnym klientą, nie publiczne).
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja stawiam zawsze sprawe jasno. Mowie ze wysylam program po dotarciu przelewu/przyslaniu mi potwierdzenia wykonania przelewu jesli kupujacy nie wierzy mi ze wyśle nie zmuszam go. Prosta zasada nie ufasz mi nie kupuj. A do tej pory nikt nie byl niezadowolony z transakcji. Raz zdarzyla mi sie osoba ktora zrezygnowala i mi nie zaufala i jej sprawa.
 

emilianx

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2006
Posty
14
Czytam sobie ten post i stwierdzam, że każdy ma troszkę racji. Faktem jest to, ze Borland wystawił wiele darmowych wersji kompiloatora Delphi np. Turbo Delphi 2006 z wykorzystaniem do celów komercyjnych. Trzeba z bólem przyznać, że Delphi jako język programowania, spośród wielu nowych języków jakie się pojawiły, powoli się wyłamuje. Aby jednak utrzymać "GO" na rynku, Borland przyjął strategię udostępnienia wersji darmowej z wykorzystaniem komercyjnym. Podobnie robi również Microsoft udostępniając np. Visual Studio 2008 Express Edition. Programy napisane w tych właśnie środowiskach mogą być sprzedawane przez osoby fizyczne prowadzące działalność, jak i również osoby prawne, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów związanych z zakupem środowiska programistycznego. Kosztem jednak można przyjąć tutaj czas jaki poświęca się celem stworzenia aplikacji.

Jeżeli chodzi o kwestię podatku dochodowego od osób fizycznych oraz osób prawnych lub organizacji nie mających osobowości prawnej, to już zupełnie inna sprawa. Jednak należy zauważyć dość istotny fakt, że w naszym kraju, jest wiele firm, gdzie znaczna ilość przychodu ze sprzedaży produktów nie jest wykazywana w przychodach ze sprzedaży do podatku dochodowego. Nie mówię tu o setkach PLN ale o setkach tysięcy PLN. Natomiast ta sprawa, to już zupełnie inny temat. Działania w ukrywaniu przychodu ze sprzedaży mogą podlegać pod Art. 303. § 1. jako Fałszowanie dokumentacji działalności gospodarczej (art. 115 § 14 k.k)

Zgodnie z art. 303 kodeksu karnego, odpowiedzialności karnej będzie podlegał ten, kto wyrządza szkodę majątkową osobie fizycznej, prawnej albo jednostce organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, przez nieprowadzenie dokumentacji działalności gospodarczej albo prowadzenie jej w sposób nierzetelny lub niezgodny z prawdą, w szczególności niszcząc, usuwając, ukrywając, przerabiając lub podrabiając dokumenty dotyczące tej działalności.

Przedmiotem ochrony z art. 303 k.k. są interesy majątkowe uczestników obrotu gospodarczego (osób fizycznych, prawnych i nieposiadających osobowości prawnej) w uzyskaniu rzetelnych informacji o stanie działalności gospodarczej ich kontrahentów. Rzetelna informacja jest jednym z warunków pewności obrotu prawnego i gospodarczego.

Podrobienie przelewu, niezależnie od tego co i jak zostanie zakupione może podlegać pod art 286 k.k. Zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 mies do lat 8 a w wypadku mniejszej wagi karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Do tego jeszcze doszło by podrobienie dokumentu art 270 k.k. albo używanie dok poświadczających nieprawdę art 273 k.k.

należy niezwłocznie zgłosić na policję.

pozdrawiam
 
Do góry Bottom