haslo w javascripcie

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
Tak więc zaczne od tego ze chcialbym podejrzeć katalog główny strony która została umieszczona na wp.pl (webpark) da rade? Na tym servie jest pewna strona która posiada taki skrypt w javie:

<SCRIPT TYPE="text/javascript">
<!--
strona="zlehaslo.html";
p=prompt("Podaj hasło","")
document.write('<script type="text/javascript" src="'+p+'.js"></script>');
onload=function(){
if(p==null)history.back();
else location.href=strona}

// -->
</SCRIPT>

niejestem hakerem ale "chyba" z tego skryptu sie nic niedowiemy, oprócz tego że hasłem jest nazwa pliku z rozszerzeniem ".js" a ten plik znajduje się w głównym katalogu. Tak więc prosiłbym o pomoc, tzn. o pomoc w przeglądaniu katalogu głównego tego serwisu.

Pozdrawiam i przepraszam jeżeli coś jest nietak, albo takie temat był.

PS.: Szukałem na forum ale nieznalazłem ;(
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
Hmm z tego kodu nic nie wyciągniesz weryfikacja odbywa się jakby poza kodem ,skrypt sprawdza, czy istnieje taki a taki plik na serwerze ... JS dokonuje weryfikacji hasła i ewentualnie przenosi do zabezpieczonego dokumentu .BTW nie proboj wyłączać obsługi JS bo wogule nie wejdziesz .
 

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
tak myślałem, ale czy można sprawdzić na webpark.pl co znajduje się w głównym katalogu (tzn. dokładniej, jakie znajdują się pliki oprócz "index.html")?
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
No ale chodzi ci o prywatną strone np kasa.webpark.pl czy poprostu o webpark.pl ?
 

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
prywatną stronę np. kasa.webpark.pl
<
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
Html nie zawiera żadnych błędów więc nie możesz wykorzystać kodu do podglądania katalogów
 

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
na members.lyco.co.uk każdy użytkownik, nawet niezalogowany, może podejrzeć (przeglądać) moje katalogi, a na webparku właśnie chciałbym sam podejrzeć, ale główny katalog (tzn. np.: kasa.webprak.pl/)
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
Dzieje się to dlatego że serwer na lycosie jest skąfigurowany na automatyczne listowanie gdy nie ma na serwerze pliku index.html , index.php webpark tego nie posiada więc nie zrobisz no chyba ,ale można samemu napisać dokument z takimi linkami
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
No może brutus użyć słownika lub techniką brute force ale wątpie czy szybko strzeli wiedz że w tym kodzie nie ma hasła , hasło jest w nazwie zaszyfrowanego dokumentu jest jeszcze jedna sprawa można napisać program, który będzie próbował tą metodą pobrać plik na podstawie wygnerowanych haseł z tym, że to wolno będzie trwało jeśli hasło ma 3 literki to jakieś 2 doby to zajmie , zakładając, ze jedna próba będzie trwała 1s, co i tak jest naciagane
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
Tego programu BrutusA2 którego zapewne masz raczej nie skąfigurjesz w taki sposób on jest do zgadywania haseł na FTP Pop3 i kilka innych protokułów a ty podszebujesz do zgadnięcia w kodzię java scripts
 

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
takie pytanie zapewne nienamiejscu bo każesz mi szukać na forum
<
ale zapytam się co polecasz, jakiego brutusa (tzn. wersję) i skad zassać oraz jak skonfigurować aby zaczął sie bawić z tym skryptem w javie?
 

djczarny

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
135
Hmm tak szczerze to niewiem bo ja nigdy nie korzystam z takich oprogramowań jak coś to sam sobie piszę i naprawdę nie mam pojęcia o nazwie tego programu ale uwież mi strata czasu jak hasło jest 7 znakowe to ponad miesiąc se poczekasz z non stop kompem odpalonym daj se spokój xP
 

piiootreek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2006
Posty
14
sorki za nieścisłość, mam nadzieję że wiesz o co chodzi, tzn. chodzi o to abyś podał brutusa który zacznie łamać te hasełko
<
 
Do góry Bottom