Kontrolowany dostep do forum

Status
Zamknięty.

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Tak sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo zrobic cos w stylu strefa 8 na UC, tzn dac 'hackme' do rozwiazania i ten kto przejdzie moze pisac nowe tematy.
Pozbylibysmy sie wtedy duzej liczby tibiarzy i im podobnych.
Wiem - rozwiazanie radykalne i nie do konca sprawiedliwe - ale prosze o komentarze.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
ahahahaha... jasneee....
dobrze by bylo sie pozbyc tych wszystkich neoidiotkow, tibiaidiotkow itp, ale...
ale dla niektorych przejscie jakiegokolwiek hackme to trudnosc (czyt. ja ?
smile.gif
.

demokracja -> wiekszosc decyduje
najwyzej sie bede meczyl

powiedzialem demokracja? sorry, mialem na mysli wladze absolutna (Achates)
smile.gif
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by D0han
Tak sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo zrobic cos w stylu strefa 8 na UC, tzn dac 'hackme' do rozwiazania i ten kto przejdzie moze pisac nowe tematy.
Pozbylibysmy sie wtedy duzej liczby tibiarzy i im podobnych.
Wiem - rozwiazanie radykalne i nie do konca sprawiedliwe - ale prosze o komentarze.

Nie wiem czy to jest dobry pomysl to forum jest dla wszystki wiec czemu mamy komus zabraniac dostepu ? Sa fora ktore maja wyzszy poziom moze warto sie tam zarejestrowac?
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
podaj linki (oprocz for jakis hackerskich teamow - UC itd), chetnie sobie poczytam inne (sprawdzone i polecane) fora.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Jestem swiadom ze nie wszystkim ten pomysl sie podoba, nie wszyscy informatycy musza znac html/js/php i inne.
Ma to swoje plusy jak i minusy.
Dalem propozycje, wy ja ocencie a admin (Achates =] ) niech na koniec sie wypowie i zamknie temat.
Tyle mam na ten temat.
 

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
Witam

temat juz kiedyś był przerabiany, oprocz tego, że nie było by glupich pytań, choć to nie jest na 100% pewne, na 100% na pewno było by mniej odpowiedzi.

Prosta sytuacja ktoś przypadkiem wchodzi na forum, wie i ma chcę komuś mądrze odpowiedzieć - rejestracje może jeszcze przeżyje, ale w testy to juz raczej nie będzie się bawić.

Przykłady można by mnożyć, ale moim zdaniem po to jest forum aby każdy mógł napisać, sama rejestracja jest juz jakimś utrudnieniem, (nie chce nawet myśleć ile było takich postów gdyby "gość" mógł zakładać nowy temat).

Takie osoby jeśli by nie mogły napisać na tym forum, napisały by na 5 innych, wiec może lepiej jak napiszą "raz" tu, post zostanie skasowany, lub dostana ostrzeżenie - liczę w tym momencie ze 50% pomyśli zanim znów napisze pytanie na które odpowiedz jest 3 linijki niżej

Pozdrawiam
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by D0han
Jestem swiadom ze nie wszystkim ten pomysl sie podoba, nie wszyscy informatycy musza znac html/js/php i inne.
Ma to swoje plusy jak i minusy.
Dalem propozycje, wy ja ocencie a admin (Achates =] ) niech na koniec sie wypowie i zamknie temat.
kazdy informatyk za to zna (powinien znac) co najmniej 2 jezyki programowania wiec..
ale ja nie o tym. IMO to dobrym wyjsciem byloby zwiekszenie liczby modow i juz sytuacja sie powinna poprawic.
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by mks
kazdy informatyk za to zna (powinien znac) co najmniej 2 jezyki programowania wiec..
ale ja nie o tym. IMO to dobrym wyjsciem byloby zwiekszenie liczby modow i juz sytuacja sie powinna poprawic.
Hm.
<
A nie poprawiło się ??
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Originally posted by Achates
Witam

temat juz kiedyś był przerabiany, oprocz tego, że nie było by glupich pytań, choć to nie jest na 100% pewne, na 100% na pewno było by mniej odpowiedzi.

Prosta sytuacja ktoś przypadkiem wchodzi na forum, wie i ma chcę komuś mądrze odpowiedzieć - rejestracje może jeszcze przeżyje, ale w testy to juz raczej nie będzie się bawić.

Przykłady można by mnożyć, ale moim zdaniem po to jest forum aby każdy mógł napisać, sama rejestracja jest juz jakimś utrudnieniem, (nie chce nawet myśleć ile było takich postów gdyby "gość" mógł zakładać nowy temat).

Takie osoby jeśli by nie mogły napisać na tym forum, napisały by na 5 innych, wiec może lepiej jak napiszą "raz" tu, post zostanie skasowany, lub dostana ostrzeżenie - liczę w tym momencie ze 50% pomyśli zanim znów napisze pytanie na które odpowiedz jest 3 linijki niżej

Pozdrawiam
Fakt.
A wiec dziekuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam uczestnikow dyskusji
smile.gif


P.S.
To moze chociaz jeden dzial 'z utrudnieniem'? xP
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by pkoper+--><div class='quotetop'>CYTAT(pkoper)</div>
<!--QuoteBegin-mks

kazdy informatyk za to zna (powinien znac) co najmniej 2 jezyki programowania wiec..
ale ja nie o tym. IMO to dobrym wyjsciem byloby zwiekszenie liczby modow i juz sytuacja sie powinna poprawic.
Hm.
<
A nie poprawiło się ??[/b]
nie bede sie podlizywal modowi
<

no niby nie jest zle, ale jak na moj gust to co poniektorzy to od razu bana powinni dostawac
<
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by mks
nie bede sie podlizywal modowi
<

no niby nie jest zle, ale jak na moj gust to co poniektorzy to od razu bana powinni dostawac
<
Na mój gust również i nieraz mam na to ochotę. Ale nie chcę przeginać i tworzyć czegoś jak dyktatura lub coś. Zresztą z reguły jak ktos dostanie ostrzyżony
smile.gif
to mięknie i stopuje ze zbyt głupimi pytaniami.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by Achates
rejestracje może jeszcze przeżyje, ale w testy to juz raczej nie będzie się bawić.
Było by to denerwujące... ale można zrobić taką Grupę, i każdy kto przejdzie hackme np. to dostaje się do tej grupy i ma wstęp do działu dla tych właśnie ludzi.
Można zrobić "jeden" dział taki, że jak chce się w nim pisać to trzeba coś tam przejść...

...i jeszcze coś, to słowo hackme, mi coś przypomniało, możnaby zrobić dział "Hackmes/Crackmes" czy jak go tam nazwać i tam by się odbywały konkursy, na forum byłaby zdrowa rywalizacja... troche by się ożywiło także forum... To tylko taka propozycja...

Moja jest taka opinia, zróbcie jak uważacie za słuszne.
 

patology

Były Moderator
Dołączył
Październik 30, 2005
Posty
205
Forum jest dla wszystkich, ale po krótkim czasie okazuję się kto zostaje, a dla kogo nie ma tu miejsca
smile.gif
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Prosze o wyrozumialosc
<
dla mniejszosci na forum ;]

ja nie wiem co to tibia, wiec poprosze pytania z dziedziny kosmetykow
przed wejsciem na forum
<


smile.gif
aniolek
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
hmm, jako byly moderator forum uw-team (dzieki FDJ ze poparles wysoki poziom tam panujacy
smile.gif
) chcialbym powiedziec wam, ze tam kiedys tez byl taki pomysl. by zrobic pytania testowe, hackme. tam tez to nieprzeszlo a szkoda...
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by Eltrial
hmm, jako byly moderator forum uw-team (dzieki FDJ ze poparles wysoki poziom tam panujacy
smile.gif
) chcialbym powiedziec wam, ze tam kiedys tez byl taki pomysl. by zrobic pytania testowe, hackme. tam tez to nieprzeszlo a szkoda...

Tylko jest mala roznica pomiedzy tymi forum.
Na uw-team jest wyzszy poziom dlatego ,ze za kazde glupie pytanie jest ostrzezenie ,a nawet ban. Wiem ze fl3a nie jest zwolennikiem takich metod bo dostal wlasnie tam ban'a za reklamowanie serwisu.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
a no widzisz, taka jest taktyka. jak wszyscy zobacza ze dostaje sie bana za glupie pytania, to zanim je zaczna pisac zastanowia sie 3 razy. przykro mi to mowic ale wydaje mi sie ze jak bylo 2 modow to byl wiekszy porzadek jak teraz :whoeva:

na tym forum siedze juz od 13 czerwca 2003 (pod innymi nickami + dluga obserwacja) i zauwazylem duzo zmian, wielu moderatorow sie przewinelo ale moim zdaniem na poczatku nie bylo takiego chaosu jak teraz.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
@Eltrial moze i tak, ale ostatnio zachcialo mi sie przejsc te 'hackme' (to nawet hackme nazwac nie mozna :/) na UC, dostalem sie do strefy 8.
Mysle sobie: no fajnie, moze jakies fajne techniki hookingu znajde, jakies nowe projekty poznam....
A tam co? NIC. Doslownie nic wartego uwagi :|
Jeden temat mnie zabil smiechem (temat zwie sie "Rekordy") w ktorym goscie przelicytowywali sie kto dluzej non-stop siedzial przy kompie :hahaha:
Jeden nawet dowalil "chyba będe najlepszy 125 h ". No normalnie masta :|

W takim przypadku istnienie takiego dzialu nie ma sensu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom