na win latwiej?:]

Status
Zamknięty.
G

Guest

Gość
dziwi mnie to ze np: kahtem pod winem pobawi sie kazdy, a zeby pobowic sie pod linem trzeba znac C :[
ktos powie mi czemu tak jest?
 
G

Guest

Gość
Pod linem tez mozna sie pobawic exploitami.Wchodzisz do katalogu z exploitem ,wpisujesz: gcc exploit.c -o exploit
,a pozniejwpisujesz tylko: ./exploit i mozesz sie bawic.Nie ktore exploity wymagaja poprawy w zrodle.

Ps.Nie wiem czy dobrze mysle.Jesli zle cos napisalem to prosze o poprawe. :)
 
G

Guest

Gość
doskonale o tym wiem. i wlasnie o to pytam czemu tak jest? pod win exploity odpala sie bez problemu poniewaz wiekszosc jest juz gotowa (*.exe) a pod linem trzeba zazwyczaj porwaic zrodlo, a bez znajomosci C to mozna...:|
 

NeC

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2004
Posty
13
a jak jestesmy przy systemach, to moze slyszeliscie cos o Bulldogu ??
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
G**** prawda, że jakiś system jest dla lamerii a jakiś dla h@x1orstw@. Pod Winem też można fajne rzeczy robić, na początek (na którym się znajduję) jest bardzo dobry, żeby się z pewnymi rzeczami oswoić. Poza tym, twierdzenie że lamera od hackera odróżnisz po tym z jakiego systemu korzysta jest sprzeczne z definicją lamera jako tego, który nie chce się uczyć, czeka na gotowe, myśli że jest hackerem itd. Widzi tu ktoś twierdzenie, że lamer to użytkownik Windows??
I co, zainstaluję sobie Red Hata i Kadu i już zostanę h@x1oRem??
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Konrad
doskonale o tym wiem. i wlasnie o to pytam czemu tak jest? pod win exploity odpala sie bez problemu poniewaz wiekszosc jest juz gotowa (*.exe) a pod linem trzeba zazwyczaj porwaic zrodlo, a bez znajomosci C to mozna...:|

BO WINDOWS JEST UPOSLEDZONY.

Poza tym z reguly ludzie piszacy exploity uwazaja innych na windowsach za bande dzieciakow, ktora sama nie bedzie potrafi skompilowac i uzyc tego exploita. Poza tym czesto maja racje, a w skompilowanym exploicie moze byc WSZYSTKO, wiec ludzi, ktorzy takich exploitow uzywaja uwazam za naprawde malo inteligentnych. Z reszta ostatnio tego pelno (taka moda).

A czemu na Linuksa sa zrodla? Dlatego bo linuksowcy MYSLA i nie uruchamiaja czegos, co jest nie znane i czego nie mozna sprawdzic. Nie mowiac juz o tym, ze zrodla zajmuja mniej niz plik binarny, mozna je ogladac (jak dziala, jaki blad wykorzystuje, w jaki sposob, etc..) i ewentualnie zmieniac.

Inna sprawa jest to, ze ludzie ktorzy nie udostepniaja zrodel swoich programow z reguly maja jeden z tych powodow:

- ich program jest tak debilny ze wstydza sie go pokazac innym
- czysta komercja (w przypadku platnych programow)
- chca cos ukryc.

Wnioski wyciagnijcie sobie sami...
 

-=Eter=-

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 18, 2004
Posty
175
- ich program jest tak debilny ze wstydza sie go pokazac innym
- czysta komercja (w przypadku platnych programow)
- chca cos ukryc.[/b]
Windows spełnia te tzry warunki
<
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
Originally posted by Konrad
dziwi mnie to ze np: kahtem pod winem pobawi sie kazdy, a zeby pobowic sie pod linem trzeba znac C :[
ktos powie mi czemu tak jest?
Dobrze to ujoles bawi, bo teraz nawet lamerzy maja dostep do durnych sploitow ktore sa latwe w obsludze i latwo dostepne, i dlatego uzywa ich coraz liczniejsze grono ludzi, nie to co na linuksach niekiedy musisz poprawic zrodlo, wniesc poprawki, kompilowac, itd, a na windzie masz wszytko podstawione pod nosem zadnego swojego wkladu tylko kilk, klik ... [wogole dla mnie to jest parodia jeszce dodawac srodowsika graficzne aby lamerzy mieli latwiej ... :/]
i dlatego podsumowujac mysle ze temat ten [exploity] jest jak najbardzije nie potrzebny ... :/ beda przychodzic nowi ludzie [nie uzywam tu drastycznych wyrazow;]] i beda zadawa jeszce glupie pytania jak odpalic to czy to co tam wpisac, choc nawet do konca nie wiedza o o biega z tym sploitem, do czego jest, jakie daje wyniki .. :/
przeciez odpalanie exploita to nie zabawa ... :/
poprostu parodia ... :/
pozdra :]
 

hard21

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 6, 2004
Posty
60
Originally posted by Plik
...przeciez odpalanie exploita to nie zabawa ... :/
poprostu parodia ... :/
pozdra :]

Scanowanie languardem tez nie zabawa...
Uzywanie Brutusa czy innego shitu tez nie...
Netbus , Cafeini , Lanfiltrator to juz w ogole Mega Cyber Crime
<

Najlepiej nec nie robcie
<
 

Raynor

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2004
Posty
70
Originally posted by Konrad
dziwi mnie to ze np: kahtem pod winem pobawi sie kazdy, a zeby pobowic sie pod linem trzeba znac C :[
ktos powie mi czemu tak jest?
bo ludzie lubia sobie ulatwiac zycie
 

Tr&#33;14n

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2004
Posty
1
Zgadzam sie z Raynor.


<
Sa ludzie ktorzy nie lubia komputera, a lubia np. sport !!
<

:? To znaczy ze nie moga kozystac z komputera ?? :?

Nie musi chyba znac C++ zeby pograc !! I tak ma byc zeby nie bylo mozna uzywac exploita bez kompilatora, wiedzy !! Zeby lamer lamerowi jajec nie robil
<
 

Dex1987

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2004
Posty
48
Ja linuxa mam od kilka dni i jeszcze mi dużo brakuje ...

Jak by był ktos na tyle miły i powiedział mi jak np skompliowac plik lol.c do pliku rpm. jak nie to i tak pojde na google :twisted:
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Dex1987
Ja linuxa mam od kilka dni i jeszcze mi dużo brakuje ...

Jak by był ktos na tyle miły i powiedział mi jak np skompliowac plik lol.c do pliku rpm. jak nie to i tak pojde na google :twisted:

Pliki .c kompiluje sie do plikow binarnych, bez rozszerzenia, a *.rpm to pakiety, a nie wykonywalne. Pakiety to cos w rodzaju archiwum z plikami binarnymi i skryptami instalacyjnymi. Mozesz je tworzyc specjalnymi programami do tego lub przerabiac na inne pakiety (np. programem alien).
 

oPLA

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
2
Ja tam wole gotowe exploity, co co się męczyć jak inni mogą cię wyręczyć
<


Moje 2 ulubione stronki to:
http://hacking.atspace.org tu można znaleźć dużo exploitów już skompilowanych nawet tych pod windowsa dzięki bibliotece cygwin można je uruchamiać w Windowsie.

http://www.cyruxnet.org tutaj też są skompilowane exploity, ale tylko niektóre
<


:twisted: Znów Windows nie jest taki zły jak się z drugiej strony popatrzy.
No cóż że zabezpieczenia liche, ale rozrywka przede wszystkiem
<

CS & UT is the best
<


Pozdrawiam
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Wlasnie Windows jest dla debili i maniaków gire komputerowych. Dla ludzi ktorzy potrafia tylko klikac myszka i maja z tego radoche. A juz wogole rosnie mi cisnienie jak widze texty tego typu ze na windowsie jest latwiej. Jasne ze jest latwiej jak nie masz zielonego pojecia o informatyce to jest ci latwiej.

Kod:
Poza tym, twierdzenie że lamera od hackera odróżnisz po tym z jakiego systemu korzysta jest sprzeczne z definicją lamera jako tego, który nie chce się uczyć, czeka na gotowe, myśli że jest hackerem itd. Widzi tu ktoś twierdzenie, że lamer to użytkownik Windows??

I co, zainstaluję sobie Red Hata i Kadu i już zostanę h@x1oRem??

TAK Lamerem jest uzytkownik Windows. Jak bys uzywal linuksa na co dzien to bys twierdzil tak samo. Pozatym Linuks to nie system operacyjny dla hakerow.

To ze uzywaja go hakerzy wynika z tad iz posiada on gigantyczne mozliwosci w stosunku do innych systemow operacyjnych. (szczegolnie windowsa)

Tak na marginesie to istnieje cała masa systemow lepszych od linuksa, ale 90% userkow tego forum nie ma o tym zielonego pojecia.
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Originally posted by sc0rp10n
TAK Lamerem jest uzytkownik Windows.

Pokaż mi taką definicję gdzieś w necie. NIKT POWAŻNY tak nie rozumuje. No trochę powagi, nikt nie twierdzi, że winda to system dla haxiora
<
ale jak słyszę że wystarczy że masz lina i nie jestes lamerem to wyrazy współczucia... nawet jeśli wiesz o linuxie dużo więcej ode mnie, bo ja dopiero raczkuję...

Originally posted by sc0rp10n
Jak bys uzywal linuksa na co dzien to bys twierdzil tak samo.

A jak bym używał OpenBSD to już w ogóle byłbym Bogiem Słońca??
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
linuks uczy myslenia, po paru miesiacach uzytkowania zaczalem wreszcie logicznie myslec

wiekszosc hakerow - ze tak powiem - korzysta z linuksow bo duzo serverow stoi na tych systemach; nie da sie wlamac do systemu ktorego sie nie zna, chyba ze ma sie gotowe rozwiazania

gdyby 90% korporacji, portali internetowych stawialo server na windowsie prawdopodobnie windows bylby najpopularniejszy wsrod hakerow
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Pokaż mi taką definicję gdzieś w necie. NIKT POWAŻNY tak nie rozumuje. No trochę powagi, nikt nie twierdzi, że winda to system dla haxiora ale jak słyszę że wystarczy że masz lina i nie jestes lamerem to wyrazy współczucia...[/b]

A uzywales linuksa ?

Nie twierdze ze kazdy kto uzywa linuksa jest hakerem czytaj uwaznie co pisze.
Ja uzywam Linuksa i uwazam siebie za lamera...
Widze ze nie bardzo rozumiesz to co probowalem powiedziec....
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Heh, no ja też nigdzie nie napisałem, że stwierdziłeś że użytkownik Linuxa = hacker
<

Dobra, bo robi się z tego w sumie próżna dyskusja, coś jak o wyższości /| nad C=
smile.gif

Uważam tylko, że Twoje zdanie "Lamerem jest użytkownik Windows" jest ... no cóż ...
Linuksa mam 6 dzień i dopiero zaczynam
smile.gif
Jak go dobrze poznam to oczywiście też będę się nabijał z ciemnoty siedzącej na Windozie :twisted:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom