Naloty policji i szyfrowanie dysków

WunD3r

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2007
Posty
54
Originally posted by tower
Niestety nieznajpmośc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Nawet jak ktoś inny u Ciebie na kompie coś ściągnie to mogą się przyczepić.

no zależy kto przyjdzie dzielnicowy czy jakiś informatyk z policji ,ale w 95% tylko upomną wpiszą sobie gdzieś i jak jeszcze raz to się zdarzy no to już możesz mieć problemy
 

tanos

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2007
Posty
38
dzielnicowy przewaznie sie nie zna a ktory dobry informatyk pracowal by w policji za marna kase
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Po pierwsze dzielnicowy nie przychodzi w takich sytuacjach, upomnienie to można dostać za chlanie browara w parku jak policja jest łaskawa i mają oni bardzo dobrych informatyków ( i jeszcze lepsze firmy zewnętrzne) którzy wcale mało kasy nie zarabiają...
smile.gif
 

tanos

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2007
Posty
38
gdyby tak bylo juz dawno by sprawdzili czy na dysku twardym doradcy leppera byly tresci pedofilskie skoro niemcy wykryli ze sciagal na swojego kompa i co ? lipa niby pusty dysk a moze poprostu slabi sa bo nie sadze zeby byl na tyle rozgarniety zeby wykasowywac tak pliki zeby nie mozna bylo ich uzyskac (taki maly przykladzik
<
) pozdro
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Co do legalności można mieć filmy i muzykę w ramach "dozwolonego użytku własnego" i dzielić go z rodziną i osobami z którymi łączy nas więź towarzyska. Jednak szersze udostępniania jest zabronione. Inaczej ma się sprawa z oprogramowaniem, które nawet na użytek własny musisz mieć legalnie zdobyte (kupione lub freeware)
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
A czy szyfrowanie dysku jest coś przydatne podczas nalotu policji?? czy tylko troche wydłurzy odczyt danych z zaszyfrowanego dysku??
 

tanos

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2007
Posty
38
raczej te 2 . ale podczas nalotu policja ma prawo rzadac od ciebie hasel itp czyli takze rozszyfrowania uprzednio zaszyfrowanych przez ciebie dysków jesli tego nieuczynisz moga cie o cos tam oskarzyc nie wiem dokladnie jak to sie zwie
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Nie koniecznie to drugie...
A żeby o coś oskarżyć to trzeba mieć dowody, jak pewnie się domyślasz ciężko jest zdobyć dowody że ktoś czegoś nie pamięta... ;]
 

bandi999

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2007
Posty
34
ja tam ściągam z neta Mp3 itp. ściągałem i będę ściągał do mnie Policja prędzej przyjdzie w sprawie sąsiada że go wyzywam lub go pobiłem bo sie oto prosi albo przyśle zięcia na skargę do mojej mamy ale jak mnie widzi to spier**** i nic się nie odezwie ;/ takich mam pojeba**** sąsiadów czeba ich sprzątnoć :killer: i bendzie święty spokój ;]
 

avalon51

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 13, 2007
Posty
1
Hej słuchajcie - nie jest tak jak piszecie -ja ściągałem z DC++ mp3 i filmy z e strony rmvb.Mam zewnętrzny IP.
I co dostałem ostrzeżenie od jakiejs agencji O NASTĘPUJĄCEJ TREŚCI KOPIUJĘ TREŚĆ :
"Dzięki porozumieniom międzynarodowym oraz -(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych)--a także współpracy z Organizacją Motion Picture Association of America (MPAA), jak i Media Defender, RIAA (Recording Industry Association of America), International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) nasze ziałania na terenie Polski nabierają coraz to szerszego zasięgu.
W ostatnim okresie na terenie Dolnego Śląska a w szczególności okolic
Wałbrzycha bardzo nasiliło się piractwo komputerowe w formie ściągania
plików muzycznych za pomocą programu DC+, P2P a także filmów ze strony
RMVB.

Często filtrowane przez naszych pracowników adresy IP komputerów
osobistych,upoważniają nas do stwierdzenia, iż adres IP (pomimo częstych zmian przez
TPSA adresów zewnętrzych) należy do tego właśnie adresu e-mail.
Obecnie do większości użytkowników namierzonych adresów IP wysyłamy
ostrzeżenia celem zaprzestania dalszej destrukcyjnej działalności na rzecz
firm fonograficznych i programów komputerowych.
W następstwie nie dostosowania się do Ustawy cytowanej powyżej, nasze
działanie skutkować będzie sankcjami karnymi do utraty sprzętu komputerowego
włącznie.

Motion Picture Association of America

I co wy na to ???
Teraz nie włączam się bo mam pietra .Czy jest możliwość TAK ZABEPIECZYĆ Kompa aby w trakcie ściągania nie było możliwe namierzenie mnie ??
Znalazłem taki programik Anonymizer Anonymous Surfing 2.0 do szyfrowania i zmiany mojego IP. Ale czy to pomoże i co dalej z tym robić. : :whoeva:

[ Dodano: 13-09-2007, 10:11 ]
Witam.
Moze Ty mi pomożesz w poniższej sprawie.Byłbym bardzo wdzięczny.
Ja ściągałem z DC++ mp3 i filmy z e strony rmvb.Mam zewnętrzny IP.
I co dostałem ostrzeżenie od jakiejs agencji O NASTĘPUJĄCEJ TREŚCI KOPIUJĘ TREŚĆ :
"Dzięki porozumieniom międzynarodowym oraz -(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych)--a także współpracy z Organizacją Motion Picture Association of America (MPAA), jak i Media Defender, RIAA (Recording Industry Association of America), International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) nasze ziałania na terenie Polski nabierają coraz to szerszego zasięgu.
W ostatnim okresie na terenie Dolnego Śląska a w szczególności okolic
Wałbrzycha bardzo nasiliło się piractwo komputerowe w formie ściągania
plików muzycznych za pomocą programu DC+, P2P a także filmów ze strony
RMVB.

Często filtrowane przez naszych pracowników adresy IP komputerów
osobistych,upoważniają nas do stwierdzenia, iż adres IP (pomimo częstych zmian przez
TPSA adresów zewnętrzych) należy do tego właśnie adresu e-mail.
Obecnie do większości użytkowników namierzonych adresów IP wysyłamy
ostrzeżenia celem zaprzestania dalszej destrukcyjnej działalności na rzecz
firm fonograficznych i programów komputerowych.
W następstwie nie dostosowania się do Ustawy cytowanej powyżej, nasze
działanie skutkować będzie sankcjami karnymi do utraty sprzętu komputerowego
włącznie.

Motion Picture Association of America

I co Ty na to ?
Teraz nie włączam się bo mam pietra .Czy jest możliwość TAK ZABEPIECZYĆ Kompa aby w trakcie ściągania nie było możliwe namierzenie mnie
Znalazłem taki programik Anonymizer Anonymous Surfing 2.0 do szyfrowania i zmiany mojego IP. Ale czy to pomoże i co dalej z tym robić. :
_________________
avalon51
 

Spakeypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2007
Posty
1
hmm avalon
Postanowiłem tak zerknąć co piszą o tej agencji i oto znalazłem przykład jak świetnie działają..

Motion Picture Association of America kradnie kod
Autor: Mateusz Stępień Data: 18.02.2007, 18:32


Bloger, który napisał swój własny system nazwany Forest Blog, zauważył ostatnio, że MPAA używa jego pracy. Organizacja złamała warunki jego licencji poprzez usunięcie wszystkich linków do jego strony Forest Blog, nie odwdzięczając mu się w żaden inny sposób.

Patrick Robin, 29-letni twórca stron internetowych z Wielkiej Brytanii jest twórcą blogowej platformy opartej o język ASP (tworzony i wspierany przez Microsoft), która nazywa się Forest Blog. Dystrybuuje ją za darmo na podstawie licencji, mówiącej, że każdy kto jej używa musi umieścić link do jego strony, na której można ściągnąć FB. Jeżeli ktoś chce usunąć linki do jego strony, musi wykupić licencję. Osobista licencja kosztuje 10 funtów, a komercyjna kosztuje 25.

Wygląda na to, że MPAA uważa, że jest ponad "formalnościami" takimi jak licencje. Blog MPAA, który znajduje się pod adresem www.mpaa.org/blog_default.asp (obecnie wyłączony), używał oprogramowania Forest Blog, wycinając kod, który informował o autorze systemu i zawierał linki do niego. Patrick dowiedział się o tym przez przypadek, gdy odwiedził stronę MPAA.

Według Patricka nie jest niczym nowym, że ktoś używa jego oprogramowania w ten sposób. Chodzi tutaj raczej o to, że tym razem zrobiła to organizacja, której celem jest ochrona pracy i praw autorskich twórców materiałów. MPAA wciąż nie odpowiedziała na list, który został do nich wysłany, poruszający kwestię nielegalnego używania oprogramowania Patrick'a.

Źródło: Torrent.pl
 

chodi15

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
6
hehe bo sie sciąga z google intitle i ..... ale tego nie powiem i macie co chcecie, wystarczy wpisać w google odpowiednią rzecz i masz wszystko
 

sMatthew

Użytkownik
Dołączył
Październik 11, 2007
Posty
12
To jest tak:(wiem bo juz bylem w takiej sytuacji ze policja zainteresowala sie moim kompem..)

Sformatowalem dysk przed zarekfirowaniem ale oni maja programy do odzyskania plikow w 99% po formacie ale nie po zmianie systemu plikow.. tzn jak sformatujesz i to wszystko to moga to odzyskac w KAZDYM przypadku.. tzn najbardziej bezpieczne dane sa na dysku ktory ukryjesz gdzies u kumpla albo gdzie indziej:p.. albo odpowietrzysz go i uszkodzisz nosnik.. Po prostu miej dwa dyski
 

m0v

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2007
Posty
23
Originally posted by sMatthew
ale oni maja programy do odzyskania plikow w 99% po

po sformatowaniu i tak zostaja "slady magnetyczne". Najlepiej do mikrofalowki ;p Pozatymte "naloty" to przesada.
 

sMatthew

Użytkownik
Dołączył
Październik 11, 2007
Posty
12
Naloty za sciaganie plikow nie istnieja.. Musisz komus niezle nabruzdzic zeby sie toba zajeli.. Jak mi wzieli kompa to nawet nie sprawdzili czy mam legalny OS :faja:
 
Do góry Bottom