Ortografia! Robisz błędy lub nie - wejdź!

Status
Zamknięty.

AmPo

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2006
Posty
7
ja sie przynam ze tez robie czasami bledy jak szybko psize ale wkurza mnie to jak ktos zamiast "tez" pisze "tesh" stajemy sie Anglikami
<
 

VueL

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 8, 2002
Posty
104
A ja nie staram sie przestrzegac ortografi bo mam ja w dupie. po co komu dwa rodzaje ż dwa rodzaje u przeciez mozna zwariowac jaki to ma sens ?? ORTOGRAFIE NALEZY USUNAC tak jak to zrobiono w niemczech :] nie bendzie problemu z polskimi znakami. ortografia nie ma sensu. pozdrawiam
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by VueL
A ja nie staram sie przestrzegac ortografi bo mam ja w dupie. po co komu dwa rodzaje ż dwa rodzaje u przeciez mozna zwariowac jaki to ma sens ?? ORTOGRAFIE NALEZY USUNAC tak jak to zrobiono w niemczech :] nie bendzie problemu z polskimi znakami. ortografia nie ma sensu. pozdrawiam
Fakt nie ma sensu. Może dla kogoś kto uczy się pisać dopiero może okazać się przydatne, ale ja oraz wiele innych osób będą pewnie mieli problemy z nauczeniem się tego od nowa. Więc niech już zostanie tak jak jest
<
k:
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by VueL
A ja nie staram sie przestrzegac ortografi bo mam ja w dupie. po co komu dwa rodzaje ż dwa rodzaje u przeciez mozna zwariowac jaki to ma sens ?? ORTOGRAFIE NALEZY USUNAC tak jak to zrobiono w niemczech :] nie bendzie problemu z polskimi znakami. ortografia nie ma sensu. pozdrawiam

dwa rodzaje "u" i dwa rodzaje "ż" to wszystko wynik ewolucji jezyka polskiego na przestrzeni setek lat. mamy sie wyrzec historii? czasem tez mi sie zdarza 'walnac' w pisowni jakiegos wyrazu, ale na pewno ujednolicenie wszystkiego jest zlym pomyslem.

co do tematu dysleksji, dysgrafi i innych (auto cenzura) to wieksza czesc osob z tym papierkiem to zwykli oszusci i lenie. nie jest trudno zalatwic sobie papierek, wiec teraz wiele osob sobie to robi zeby miec latwiej. oczywiscie nie twierdze, ze wszyscy - imo po prostu nie ma dobrych metod sprawdzania tej 'choroby'.

zwiekszenie sie liczby analfabetow (mocne slowo, ale jak sie patrzy na to co sie dzieje, to nie mam watpliwosci czy uzyc go czy nie) jest wynikiem latwego dostepu do internetu -> czat, irc, gadu-gadu, komentarze, ksiegi gosci itp itd... wystarczy poczytac przez chwile chocby komenty na onecie i juz mozna napisac calkiem obszerny nowy slownik ortograficzny...
 

VueL

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 8, 2002
Posty
104
Originally posted by mks
dwa rodzaje "u" i dwa rodzaje "ż" to wszystko wynik ewolucji jezyka polskiego na przestrzeni setek lat.

tak wiec pozwolmy mu ewoluowac dalej

Originally posted by mks
mamy sie wyrzec historii?

jesli popatrzec glebiej w historie to praprzodek z jakiegos słowianskiego plemienia powiedzialby ze juz dawno sie wyrzeklismy m. in. wprowadzajac jakies kropki i ogonki

KSZAKOM MUWIMY NIE!! =]
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by VueL+--><div class='quotetop'>CYTAT(VueL)</div>
<!--QuoteBegin-mks
mamy sie wyrzec historii?

jesli popatrzec glebiej w historie to praprzodek z jakiegos słowianskiego plemienia powiedzialby ze juz dawno sie wyrzeklismy m. in. wprowadzajac jakies kropki i ogonki[/b]

hmmm.... to co opisales to ewolucja jezyka. wyrzeklibysmy sie histori gdybysmy w jednej chwili przepisali podreczniki do gramatyki
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by VueL
A ja nie staram sie przestrzegac ortografi bo mam ja w dupie. po co komu dwa rodzaje ż dwa rodzaje u przeciez mozna zwariowac jaki to ma sens ?? ORTOGRAFIE NALEZY USUNAC tak jak to zrobiono w niemczech :] nie bendzie problemu z polskimi znakami. ortografia nie ma sensu. pozdrawiam

Cechą ludzi ograniczonych umysłowo jest brak chęci rozwijania się, a także nieumiejętność przyswojenia najprostszych reguł. Widocznie Ty się do tej grupy zaliczasz, skoro nie potrafisz zapamiętać prostych zasad pisania u, ó itd. To smutne, bo tego wcale nie jest tak dużo.

Tak właściwie to czego szukasz na tym forum? Po tej wypowiedzi nie spodziewam się, że chcesz się czegoś nauczyć.
 

Gumiś_h

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2006
Posty
5
Nie wszyscy popełniają bledy ortograficzne,ale ortografia niektorych osób jest naprawde na tragicznym poziomie...
ps.czasami warto zajrzeć do słownika (;
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Riddick1
-Języków Programowania
-Języka Angielskiego
-Obsługi systemów operacyjnych
-O sieciach, protokołach, usługach i o wszystkich innych żeczach, można tu wymieniać w nieskończoność.
Musze Ci powiedzieć że jestes konsekwentny. Słowo rzecz zawsze piszesz przez "ż"
 

Riddick1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2005
Posty
49
A co powiesz na to jeżeli jestem DYSORTEM!


Staram się kontrolować ale nie zawsze pamiętam.
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Riddick1
A co powiesz na to jeżeli jestem DYSORTEM!


Staram się kontrolować ale nie zawsze pamiętam.
Jak to jest że ja musiałem się uczyć ortografii, a dzisiaj 4/5 osób w szkole to DYSORTY. Jak masz problem to wklej to przed wysłaniem do Open Writer (tudzież: Microsoft Word) i ci poprawi błędy. Skoro masz ten problem to rób cos z tym. Korzystaj z programów które w tym pomagają.

Rada dla was wszystkich dyslektyków. Jeśli naprawdę macie problem z ortografią, to czytajcie. Czytajcie co sie da. Im więcej czytasz tym mniej błędów robisz. To że jesteś dyslektykiem nie oznacza że jest to choroba śmiertelna i nieuleczalna.

Uważam że większość tzw. DYSORTÓW to zwykłe leniuchy.
 

piranei

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
4
kazdemu sie zdarza
a szczegolnie naszemu prezydentowi
jak widze jego wpadki to chcemisie klnac ;/
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom