Pomoc w badaniu nt hakerów

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
jednak tutaj nie ma żadnego hakera[/b]
wiem że tylko haker może nazwać kogoś innego hakerem, ale chociaż nim nie jestem to i tak wiem że to co napisałeś to nie prawda. Na tym forum jest pare osób które można tak nazwać
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Twierdzę tak samo :] Sam nie nazywam siebie 'hakerem' tj. 'specjalistą' ale kilka osób z HCP 'specjalistami' nazwać można.
smile.gif
 
K

Khalt

Gość
I tu się zaczyna błędne koło - skoro tylko haker może nazwać kogoś hakerem (też tak 'mniej więcej' uważam), to skąd się wziął ten pierwszy xD?
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
jak dla mnie pierwsi hakerzy to ludzie którzy to wszystko stworzyli, konstruktorzt ZUSE, ENIAC'a lub Enigmy(w tym wypadku też osoby które ją złamały) - to wg mnie osoby które same siebie mogą nazwać geniuszami informatycznymi(czy też hakerami)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Masz rację. I mniej więcej w tamtych latach to wszystko się zamknęło, przynajmniej w moich oczach. Później ludzie zaczęli się wzorować na doświadczeniach innych.

A Enigmę złamali Polacy lecz przypisuje się to Fajfoklokom (Brytyjczykom). Dużo rzeczy zrobili Polacy a większość istnienia nie ma o tym pojęcia.
To daje coś do myślenia
smile.gif


edit:
@down:
Jacyś napewno ale nie przychodzi mi nikt do głowy. Poza jedną osobą. Podaj jakiś przykład,
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
nie sądze żeby Ci ludzie robili to dla sławy, chociaż to niemiłe gdy ktoś przypisuje sobie twoje osiągnięcia.
Później ludzie zaczęli się wzorować na doświadczeniach innych.[/b]
z tym się nie zgodzę. Na całe szczęście istnieją jeszcze pionierzy w tej dziedzinie.
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
I mniej więcej w tamtych latach to wszystko się zamknęło, przynajmniej w moich oczach. Później ludzie zaczęli się wzorować na doświadczeniach innych.[/b]
Masz ciekawe, podobne podejście do wielu spraw. Na przykład do muzyki - "na Kalibrze się skończyło, dalej naśladowcy, do tego kiepscy". Nie zaprzeczę jednak że wiele jest w tym racji. Oczywiście zdarzają się ludzie którzy pchają dziedzinę naprzód, ale powolutku robi się ich coraz mniej. Albo też odcinają się od takich jak my a o ich pracach możemy sobie poczytać w gazetach i na dużych portalach o hackingu. Szkoda. Kiedyś wbiłeś sobie z pięcioma takimi na IRCa i rozmawiałeś, zadawałeś pytania, czasem robiłeś notatki. A teraz? Warto tu się odwołać do albumu "The Wall" Pink Floyd. Motyw budowania ściany pomiędzy wykonawcą a publiką. A przecież i publika po części wykonawcą być by mogła. O ileż więcej taki kolektyw zdziałać by mógł. No. To uczymy Mitnicka polskiego i wciągamy do Promhylu xD

jak dla mnie pierwsi hakerzy to ludzie którzy to wszystko stworzyli, konstruktorzt ZUSE, ENIAC'a lub Enigmy(w tym wypadku też osoby które ją złamały) - to wg mnie osoby które same siebie mogą nazwać geniuszami informatycznymi(czy też hakerami)[/b]
Bingo. Haker to nie rozdupcacz sieci i sreci, to po prostu człowiek który myśli na odwrót, patrzy inaczej, widzi inaczej. Może nie więcej - inaczej. To tacy właśnie ludzie pchają nas do przodu ze słodką mechaniką kwantową i innymi fascynującymi pierdołami.

wiem że tylko haker może nazwać kogoś innego hakerem[/b]
A to tylko powiedzonko takie. Żeby uznać je za prawidło musielibyśmy jasno powiedzieć sobie: "Kto to jest haker?" a potem sprawdzić czy autorzy powiedzonka owego myśleli tak jak my.

Lauda.
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Może hakerów tutaj nie ma, ale są ludzie o nieprzeciętnych umiejętnościach, z którymi miło (i przede wszystkim warto) podyskutować. Zawsze można się czegoś nauczyć, poznać opinię innych i wspólnie rozwiązywać problemy. Krótko mówiąc same plusy. Pozdro HCP.
 

Fuv

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2009
Posty
16
Haker (ang. hacker) – osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych (lub elektronicznych) która identyfikuje się ze społecznością hakerską. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix (GNU/Linux, BSD itp.).

Uważanie kogoś za hakera jest wśród innych hakerów i osób identyfikujących się z subkulturą hakerską wyrazem wielkiego szacunku. Jest to jednocześnie określenie całkowicie nieformalne, którego nie można otrzymać w sposób oficjalny. Słownik żargonu hakerskiego Jargon File tworzony przez Erica Raymonda sugeruje, że jedynie inny haker może nadać to miano osobie wcześniej za hakera nieuznawanej.[/b]

Cracker (z ang., dosłownie łamacz) – osoba zajmująca się łamaniem zabezpieczeń komputerowych (crackingiem).

Wyróżnia się dwie główne kategorie działań crackerów:

* łamanie zabezpieczeń zamkniętego oprogramowania (zobacz: crack, cracking, CrackMe, patch),
* łamanie zabezpieczeń serwerów (zobacz: exploit, gry crackerskie).[/b]

Zupełnie co innego
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Dajta spokój, te pojęcia są płynne jak Wisła zanim ją zatruli. Cracker - przestępca, cracker - osobnik zajmujący się analizą i penetracją aplikacji. Pozostawcie sranie się o znaczenie tych pojedyńczych słów studenciakom i innym ludziom którzy nie mają co robić z wolnym czasem.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Widzę, że niedługo to zaczniecie jeszcze się rozdrabniać nad blackhat i whitehat, praniem sobie samemu mózgu, do czego ta dyskusja prowadzi?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Nie to nie podtekst rasistowski a raczej coś w stylu wypowiedzi naszego kochanego prezydenta "Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe" czy jak to tam było...
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Setki lat biel jest symbolem dobra a czerń zła. Nie ma tu co wyjeżdżać z prymitywnymi żartami.
 

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
I tu się zaczyna błędne koło - skoro tylko haker może nazwać kogoś hakerem (też tak 'mniej więcej' uważam), to skąd się wziął ten pierwszy xD?[/b]

Prawie jak rekurencja. xD
 

Adinqa

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2009
Posty
2
Wszystkim osobom, które wypełniły już ankietę bardzo dziękuję za pomoc, potrzebuję jeszcze ok. 30 osób, aby zamknąć temat także bardzo proszę jeśli macie czas i chęci o dalsze wypełnianie
smile.gif

Amex dzięki za sugestie, z pewnością masz co do nich rację
smile.gif
pytania gdzie występuje możliwość zakreślenia max 3 odpowiedzi są po to, aby wyłonić jakies preferencje w skali grupowej, dlatego nie chodziło mi w tych pytaniach o zakreslanie wszystkich możliwych odpowiedzi i z pewnością moja wiedza w tym temacie nie jest wielka, dlatego też próbuję ją poszerzyć, a Wasze odpowiedzi będą porownywane z odpowiedziami "zwykłych" użytkowników Sieci, tak aby wyłonić różnice i obalić jakieś stereotypy, poza tym chodziło mi bardziej o wyłonienie socjologicznych aspektów tej niezwykłej społeczności, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie
smile.gif


Jeszcze raz wielkie dzięki
smile.gif

Pozdrawiam
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Mam nadzieje że umieścisz wyniki ankiety nie tylko Tobie się one przydadzą, takie informacje potrafią otworzyć oczy na aktualne postrzeganie tych dwóch światów
<
<
 
Do góry Bottom