Punkt Zrzutu - Nowy? Wpadnij zanim zadasz jakiekolwiek pytanie!

zajacisko

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2010
Posty
7
To może ja zadam uber-pr0 pytanie: W jakim języku oprócz Java można wstawiać skrypty na stronę? (Chyba wiecie o co mi chodzi?;)
 

jedrus113

Użytkownik
Dołączył
Listopad 9, 2009
Posty
5
Skrypty javascript wykonują się po stronie clienta, ale jak chcesz żeby
skrypt się wykonywał po stronie serwera to piszesz skrypt w PHP.
 

zajacisko

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2010
Posty
7
Teraz pewnie powiem coś głupiego - jeśli stronka jest u mnie na kompie, to mogę zastosować dowolny język?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Jeżeli chcesz np. napisać to w perlu to musisz pobrać interpretatora perl (czyli na serwerze musi być zainstalowany interpretator). Ale do tego co wymienił hxv nie potrzebujesz niczego doinstalowywać.
 

zajacisko

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2010
Posty
7
Ehm, lekkie podsumowanie - jeśli chcę zrobić stronę internetową, jako serwera użyć swojego komputera, i w kod XHTML wrzucić kod np. Pascal'a, to muszę mieć zainstalowany na komputerze interpretator Pascal?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nie:
1. Pascal nie wymaga interpretatora.
2. W kod strony możesz wklejać co chcesz, jeżeli chciałbyś napisać cgi w perlu to musiałbyś mieć interpretator. Ale w Pascalu cgi też możesz napisać :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nie rozumiem. Jeżeli chcesz wkleić kod skompilowanego programu napisanego w Pascalu to wkleisz go ale program nie uruchomi się w ten sposób tylko zobaczysz jego skompilowany kod (czyli prawdopodobnie krzaki). Jeżeli chodziło Ci o cgi to musisz napisać takie cgi w Pascalu, skompilować i uruchomić (w skrócie cgi to program nasłuc***ący na wybranym porcie i obsługującym HTTP i co jeszcze sobie zażyczysz).
 

zajacisko

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2010
Posty
7
Zaraz mnie coś trafi, nie chcę wyklinać, pomóżcie. Sprawa dotyczy Pascala na Ubuntu (piszę za pomocą Geany). Jeszcze wczoraj wszystko działało (napisać, F8, F5), teraz nie mogę go uruchomić, na F5 nie reaguje, ikonka uruchomienia (dwa koła zębate) jest szara, nie kolorowa. Kilka godzin temu jeszcze coś się działo (Errory, geany_run_script 5.sh czy jakoś tak - nie mogło się włączyć, potem miałem "zablokowany dostęp". Jakaś porada poza reinstalką Geany? Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Batgragf

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2011
Posty
1
Cześć :)

Ten temat jest na pewno dla mnie :) - znam jedynie html,css i trochę php, ale do rzeczy.

Mam dwa problemy i za pomoc z góry mnóstwo dziękuję:

1. Mam sieć domową - 4 komputery w tym jeden na kablu a trzy pozostałe przez wifi.
Potrzebuję przejąć kontrolę, to może nie, ale... ściszyć muzykę na komputerze w pokoju obok :] - pierdoła, ale znudziło mi sie powtarzanie "ścisz" itp.

Mam dostęp do wszystkich komputerów, ale zależy mi na niewykrywalności, no i obejściu avasta. Postawię piwo za pomoc :D

Próbowałem juz kilku trojanów, chyba, że to pseudo trojany (typu netbus) ale nie działają w sieci lokalnej.


2. Jak zmienić wyświetlanie forum - żeby wyświetlało od najstarszego ale z widocznymi wątkami, bez klikania. No problem taki, że aż mnie coś trafia, ale za cholerę nie mogę znaleźć w ustawieniach :) Jest tylko - liniowy-od najnowszego - a ja chcę od początku - w drugą stronę wrednie się czyta :)

Z góry dzięki
 

mordimer7

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
1
Witam, właściwie dziś zostałem dosyć nie miło potraktowany(czyt. okradziony) przez kolesia którego jestem w stanie zlokalizować przez facebook'a, i prawdopodobnie inne portalem społecznościowe. Chciałbym mu lekko odpłacić pięknym za nadobne, myślałem o czymś jak zmiana napięcia procesora ,czy format dysku , czy o czymś równie miłym. Prosiłbym o pomoc , niestety sztuka programowania nie została mi jeszcze objawiona , lecz zapewniam że chęci mam szczere. Najlepsze na początek było by nakierowanie mnie w jakim kierunku powinienem się udać.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Weź drąga i zrób z Nim porządek. Chyba, że chcesz się bawić w drobne dziecinne gry jak format dysku - wtedy możesz m.in. primo zdobyć Jego zaufanie i wysłać mu jakiś program; secundo sprawdzić czy są jakieś wykryte podatności na Jego programy nasłuc***ące (1 - skanowanie portów [zakładając, że ma zewnętrzny adres ip]).
 

Namakazis

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2011
Posty
8
Słuchajcie jeśli znam ip delikwenta, i chcę wejść na jego kompa za pomocą tego. To co mam zrobić? Próbowałem telnetem ale problem z portem 23 i niestety nie da rady, próbowałem również ncatem ale niestety co bym nie wpisał w jego linie cmd nawet kod już gotowy to coś się wyświetli i wyłączy. Ogółem chcę by ktoś mi krok po kroku powiedział jak to zrobić.
 

Uter

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2011
Posty
1
Siema.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników.
Posługuję się komputerem jak każdy zwykły człowiek czyli gry,internet i gg, a ja bym chciał się dowiedzieć czegoś więcej. Od czego powinienem zacząć i skąd czerpać pożyteczne informacje? Oprócz książek i youtube :>
 

Michas777

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2011
Posty
1
Opiekun Ucznia

Opiekun ucznia. Hasła do admina kompa są to z,a,q,1 później naciskamy Shift+2,w,s,x a na Ucznia w opikunie haslo to zaq1 Shift+2,3,4 myśle że pomogłem :D
 

SpragnionyWiedzy

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 16, 2011
Posty
5
W jaki sposob znajde nr. bramy domyslnej innego kompa?
 
Do góry Bottom