Szukacie pracy?

monalisa999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2013
Posty
13
Mam takie pytanie do Was:) jako do ludzi wysoce uzdolnionych informatycznie - programistów itd - czy chodzicie (czy w ogóle) istnieją miejsca, w których możecie spotkać się ze swoim przyszłym pracodawcą? Jestem stażystką w firmie i moim zadaniem jest odkrycie odpowiedzi na pytanie, gdzie i jak szukacie pracy, i trafiacie do swoich przyszłych pracodawców? Byłabym baardzo wdzięczna za odpowiedzi i jak znacie, wszelkie info o wydarzeniach, forach, targach, na których można znaleźć pracę :)

A może jesteście nieoszlifowanym talentem i nie pracujcie w branży IT w ogóle, ale można Was "złowić" w internecie?

Plis pomóżcie, ponieważ nie wiem w ogóle jak wygląda taki rynek i relacje

Monalisa

B)B)B)
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Mam takie pytanie do Was:) jako do ludzi wysoce uzdolnionych informatycznie - programistów itd - czy chodzicie (czy w ogóle) istnieją miejsca, w których możecie spotkać się ze swoim przyszłym pracodawcą? Jestem stażystką w firmie i moim zadaniem jest odkrycie odpowiedzi na pytanie, gdzie i jak szukacie pracy, i trafiacie do swoich przyszłych pracodawców? Byłabym baardzo wdzięczna za odpowiedzi i jak znacie, wszelkie info o wydarzeniach, forach, targach, na których można znaleźć pracę :)

A może jesteście nieoszlifowanym talentem i nie pracujcie w branży IT w ogóle, ale można Was "złowić" w internecie?

Plis pomóżcie, ponieważ nie wiem w ogóle jak wygląda taki rynek i relacje

Monalisa

B)B)B)
Ja wczoraj byłem w PUP i czarno to widzę. Termin spotkania z przedsiębiorcą na pażdziernik dopiero i na pewno czekać nie będe.
W moim mieście nie ma co liczyć na pracę w IT także pewnie na staż pójdę, może coś się uda zarobić to wyjadę do większego miasta, może zagranica i coś lepszego znajdę.
W Internecie też mnie można złowić. (LinkedIn i fora o tematyce IT)
 

monalisa999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2013
Posty
13
Αvenger;148824 napisał:
Ja wczoraj byłem w PUP i czarno to widzę. Termin spotkania z przedsiębiorcą na pażdziernik dopiero i na pewno czekać nie będe.
W moim mieście nie ma co liczyć na pracę w IT także pewnie na staż pójdę, może coś się uda zarobić to wyjadę do większego miasta, może zagranica i coś lepszego znajdę.
W Internecie też mnie można złowić. (LinkedIn i fora o tematyce IT)

Ale jesteś dobry w swoim fachu i masz już doświadczenie zawodowe? Oczywiście - PUP, ale czy jeszcze jest coś, co możesz zrobić żeby dotrzeć np. do jakiegoś giganta w tej branży?

Plisss wypowiadajcie się!
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Ale jesteś dobry w swoim fachu i masz już doświadczenie zawodowe? Oczywiście - PUP, ale czy jeszcze jest coś, co możesz zrobić żeby dotrzeć np. do jakiegoś giganta w tej branży?
Plisss wypowiadajcie się!
Nie uważam się za eksperta w IT, cały czas się uczę. Doświadczenia zawodowego w tej branży nie posiadam.
Chyba najlepszą drogą na zwrócenie na siebie uwagi "największych" to zrobienie czegoś, co wzbudzi u nich zachwyt.
Wielokrotne raportowanie błędów w oprogramowaniu najlepszych developerów lub napisanie czegoś wyjątkowego może zwrócić ich uwagę.
 

zus1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2013
Posty
41
Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale większość dobry fachowców korzysta z metody własnego bloga, czasem o wiele lepiej wygląda jeden wpis w CV z dopiskiem o blogu, niż kilka stron "niby" umiejętności. Tym bardziej, że obecni pracodawcy mają bardzo wygórowane wymagania w stosunku do zarobków.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Ja zaraz po studiach jak byłem w PUPie (Państwowy Urząd Pracy) to zaproponowali zakładanie internetu na wsiach i sprzedaż telefonów komórkowych. Podziękowałem.
 

monalisa999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2013
Posty
13
Ja zaraz po studiach jak byłem w PUPie (Państwowy Urząd Pracy) to zaproponowali zakładanie internetu na wsiach i sprzedaż telefonów komórkowych. Podziękowałem.

No pewnie! Też bym tak zrobiła na Twoim miejscu:)

A imprezy branżowe? Eventy IT? Czy to jest naprawdę tak, że ktoś mega uzdolniony "wyszukuje" takiego rodzaju konferencje, eventy itd. żeby spotkać się z potencjalnym pracodawcą?
Czy chodzi na nie jedynie z ramienia swojej firmy i ewentualnie może się skusić na - jeszcze lepszą ofertę pracy?
A.. w ogóle nie wiem czy słyszeliście o czymś takim jak hackatony, jestem bardzo ciekawa

Piszcie! Robię research i każde info mi się przyda:)

ps. w ramach żartobliwego akcentu, to uśmiechnęłam się, gdy przy rejestracji na portalu hakerskim wymagane jest hasło.. ;) ja się nie znam, ale dla Was to pewnie bułka z masłem się go pozbyć :D
 

Fatality`

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2013
Posty
14
Większość osób na forum to typowe gimbusy.
Jeśli chodzi o jakieś wejściówki to wygrałem kilka na defcon, ale odsprzedałem :)
Ja tam lubię CTF'y.
Na tym forum założyłem konto do trolingu gimbów lecz czasami piszę konkretne odpowiedzi :)

Co do ps. Wszystko da się jakoś zabezpieczyć.
Tu jedna wtopa http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-danych-99-900-uzytkownikow-forum-haker-com-pl/

Po większości twoich wypowiedzi kolego stwierdzam że jedynym gimbusem tutaj jesteś ty.


@Topic

Tak jak ktoś wspomniał poniżej jednym z lepszych wyjść w szukaniu pracy jest raportowanie błędów w oprogramowaniu bądź napisane czegoś konkretnego że na ten widok facebookowi pała stanie :) Wtenczas prace znajdziesz wszędzie...
 

monalisa999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2013
Posty
13
Αvenger;148854 napisał:
Dobrym przykładem jest historia twórcy CIHa, który jak dobrze pamiętam po całym incydencie otrzymał pracę w Gigabyte.

No, ale tu już mówimy o szczególnym przypadku. Ale jak to się dzieje na poziomie zwykłego utalentowanego człowieka
 

Fatality`

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2013
Posty
14
No, ale tu już mówimy o szczególnym przypadku. Ale jak to się dzieje na poziomie zwykłego utalentowanego człowieka

Jak wspomniał kolega wcześniej a także ja powtórzyłem , nie ma tak po prostu że zostaniesz zauważony/a musisz czymś zabłysnąć.. Korporacje i firmy nie patrzą na zwykłą szarą myszkę tylko na człowieka który coś stworzył dzięki któremu mogą zarobić.. nie obchodzi ich zwykły szary człowiek ze zdolnościami..
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Jeżeli chodzi o programistów to po kilku rekrutacjach mogę stwierdzić, że chcą doświadczenia komercyjnego (czyli nie napisania w domu wieczorem kalkulatora tylko projektu za pieniądze, za który się jest odpowiedzialnym).

Poratować się można projektami w CV jak nie ma się doświadczenia. Ale znowu mówię, że nie skopiowany kod klona notatnika tylko coś ciekawego, co wymaga pracy, coś z przejrzystym kodem, ktory również można pokazać, że potrafi się pisać tak, żeby np. inne osoby, które zostaną zatrudnione do rozwoju mogły się w tym połapać.
 

monalisa999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2013
Posty
13
Jeżeli chodzi o programistów to po kilku rekrutacjach mogę stwierdzić, że chcą doświadczenia komercyjnego (czyli nie napisania w domu wieczorem kalkulatora tylko projektu za pieniądze, za który się jest odpowiedzialnym).

Poratować się można projektami w CV jak nie ma się doświadczenia. Ale znowu mówię, że nie skopiowany kod klona notatnika tylko coś ciekawego, co wymaga pracy, coś z przejrzystym kodem, ktory również można pokazać, że potrafi się pisać tak, żeby np. inne osoby, które zostaną zatrudnione do rozwoju mogły się w tym połapać.

No dobrze. Ale nawet jak zrobisz coś turboextra-jak z tym dotrzeć, żeby ktoś Cię zauważył???
 
Do góry Bottom