wkurzanie pewnego osobnika

Wojtas464

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
24
Witam was wszystkich, otóż mam pewien problemik z wujaszkiem mamy razem internet sterowny przez router passy do routera mam lecz nie w tym problem, problem jest taki gdyż on zarąbał u siebie prawie cały pulpit dokumentami z linkami i on cały czas ściąga przykład ja zadowolony przychodzę ze szkoły (kończę 14.20 obiadek i wogule wchodzę na kompa 14.50/55) gram gram.. ping co chwile patrze 50-70 spoko uradowany same banie w CS
<
mija 15.00 czas grania... wujek odpala kompa 30 sek i ping? 1500-2000 pograłem... a wiec jest problem ze chciał bym mu jakoś neta odłączać wtedy kiedy on będzie ściągał ale tak żeby nie resetować routera ale jakoś mu odłączyć go dostęp do kompa mam mogę się do niego przejść bo to nie problem próbowałem z netbusem, jego nie było weszłem se na jego kompa wyłączyłem noda32 wgrałem wirka i zostawiłem on przyszedł skapnąć się ze coś się na pasku świeci na czerwono i odrazu się skapną i odpalił nodka i wirusek poszedł...


co mi doradzacie żeby uprzykrzyć mu to ściąganie..., spróbuje poszukać jeszcze na Googlach pewno usłyszę odpowiedz zablokuj go w routerze lecz jest w tym problem ze to jakiś taki router za 50zł i jakiś taki co wiem tylko jak go resetować
<
czekam na pomoc

pozdrowionka dla was


PS. dodaje ze jest to kablówka nie ma wogule WIFI mogę zrobić screen jak wygląda menu routera
 

Wojtas464

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
24
gadam z nim na GG
a -ja b-wujek


a. Cholera wyłącz to ściąganie
b. jeszcze 2 partie zostały
a. zwisa mi to ja teraz siedze i chciał bym se zagrać
b. mi tez to zwisa
a. ...
(miedzy czasie reset neta)
b. czemu zresetowales
a. bo chce se zagrać
b. no dwie partie tylko
a. ok poczekam te 30 minut
b. dobrze
(40 minut później)
a. czemu dalej sciagasz ? (ping 1000)
b. aa bo tak se pomyślałem ze se jeszcze pościągam
a. nosz cholera...
b. no co

ja już mu nic nie odpisałem nie jest to wymyślone ale to się tak kręci w kółko poczekałem jeszcze godzinę a ten dalej ściąga... wiec ten sposób odpada
 
K

Khalt

Gość
Nie masz w routerze możliwości zablokowania 'urządzenia' po adresie MAC?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
powiedz mu że to jest karalne i wylicz ile kasy bulnie jeżeli policja wpadnie a potem wyjmij ostentacyjnie telefon i zapytaj czy chce, żeby oni mu to jeszcze raz podliczyli...
<
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Jak masz fizyczny dostep do kompa wujka to zainstaluj mu program Remote Administrator
<
To nie jest wirus
<
Jak zainstalujesz nie zapomnij dodac go do szybkiego uruchamiania, jesli sam sie nie doda i ukryj go na pasku
<
Mozesz nim sterowac zdalnie kompem.


Innym sposobem jesli masz fizyczny dostep do kompa wujka jest instalacja programiku NetLimiter
<
Po instalacji zaznaczasz limit downloadu np. 10 kb/s
<
I mozesz grac do woli
<
 

Wojtas464

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
24
dzięki spróbuje coś z Radminem teraz idę na rekolekcje będę potem to coś pokombinuje
 
K

Khalt

Gość
Prawdopodobnie, w menu "Learned MAC Table" mozesz dodac, ktore blokowac.

Ale nie jestem pewien (to tylko moj domysl) - nigdzie nie moge znalezc manuala do tego czegos xP.
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
to nie to...szukaj zakladki w ktorej masz zabezpieczenia i mac adresy do wyboru, albo w zakldce w ktorej masz listing podlaczonych uzytkownikow
 

Wojtas464

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
24
przeszukałem wszystko i nie ma żadnych MAC do wybrania znalazłem coś co pisało Block/Forward

Screen:
router3.jpg
 
K

Khalt

Gość
Enabled: YES
Action: Block

I tego nie jestem pewien:
Src MAC: MAC komputera 'wujka'

EDIT:
Dest MAC: także MAC komputera 'wujka'

A w Type ... uhm... ... hmm ... ?

I później oczywiście Save and Reboot.

EDIT 2:
Manual

Mam nadzieję, że wszystko zadziała xP.
 
K

Khalt

Gość
Kod:
Destination MAC: When the bridge filtering is enabled, enter the Destination
MAC address, select Block and click Add. Then all incoming WAN and LAN
Ethernet packets matched with this destination MAC address will be filtered out.

Jesteś pewien?
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
No jestem..... juz mialem z tym systemem doczynienia wystarczy wypelnic source mac i dziala
 

Wojtas464

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
24
działa działa tylko w tym problem ze muszę resetować żeby zablokować MAC a on się skapnie to mi odepnie net i nikt nie będzie miał... poszukuje cos alla zdalny pulpit radmin sie nie sprawdził (skapną się ikonka tray i jak włącza kompa to wyłancza) jakiś trojan co NOD go nie wykrywa i da się wyłączyć proces Firefox
 
Do góry Bottom