Z jakim pingwinem obcojecie?:)

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
To tylko taka mala sonda,chcialbym sie zorientowac jakie dystrybucje najbardziej wam przypadly do gustu i dla czego
smile.gif

Ja na codzien korzystam z ubuntu,chyba najbardziej user-friendly linux z nieoganiczonymi mozliwosciami a w pracy redhat i suse 10 (suse nie trawie zbytnio,bardzo niestabilnty,przynajmiej na tym na czym chodzi).
 

mjl89

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2006
Posty
155
Slackware 11.0 + fluxbox - mialem SuSe ale chcialem cos "linuksowego"
smile.gif
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
dokladnie dokladnie hehehe

ja mam gnoma a do fluxboxa jakos sie niemoglem przyzwyczaic chociaz mnie ciekawil

[ Dodano: 21-02-2007, 16:31 ]
tak czytam i czytam te tematy w innych dzialach (jestem tu nowy) i sie zastanawiam czemu ci ludzie nie przeniosa sie na linuxa??przeciez maja tyle "ambitnych" celow a na windowsie z byt wiele nie zdzialaja....
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
System operacyjny, język programowania itp nie są istotne, liczy sie co sie ma w łepetnie. Po co by sie miały przenosic jak wolą win:)
 

hryniobpa

Użytkownik
Dołączył
Luty 22, 2007
Posty
2
Jeśli mowa o linux to najlepszy jest slackware przynajmniej masz możliwość wszystko sam skonfigurować mówi się że jeśli znasz slacka to znasz linuxa.
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
Originally posted by Kanciastoporty
czemu sadzisz ze na windowsie zbyt wiele nie zdzialaja?

chociaz by sam fakt ze linux ma kernel modulowy jest ogromnym plusem ktorego windows niema,
no ale w sumie nie o to chodzi na tym forum tylko o hakowanie a jesli chcesz pojac i zrozumiec jak naprawde dziala OS (mysle ze to jest niezbedne jesli chcesz hackowac na wlasna reke a nie uzywac jakis gotowych exploitow itp. bo to jest lamerstwo)na kazdym poziomie to tylko przez korzystanie z linuxa morzesz sie tego nauczyc,tutaj niema Wizard'u w ktorym klikasz dalej dalej i dalej i masz zainstalowane i skonfigurowane pol swiata a za twoja nie wiedza jest instalowana druga polowa,tutaj masz rpm lub dpkg i nic nie ucieknie twojej uwadze lecz ich zaawansowane uzywanie nie jest proste,tak samo iptables,mozesz tam ustwic reguly ktore windows'owskim firewall'om sie tylko snia a zarazem jest smiesznie lekki dla calego systemu lecz i tutaj musisz naprawde sie znac na zeczy i wysilic by wykonac dobra konfiguracje,mozna tak wymieniac bez konca
gdy obcujesz z takim systemem jestes zmuszony wiedziec jak,po co,kiedy i co czym kreci zeby umiec zrobic to co chcesz zrobic i to naprawde uczy cie duzo zeczy.


a tak z innej beczki to znam to powiedzienie hryniobpa
smile.gif
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Jak by dopracowali Mono albo zrobili jakiegoś VisualStudio pod linuxa to bym się przesiadł na na OpenSuse z XGL'em
smile.gif
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
rozumiem cie ale jezeli chodzi o codzienne uzytkowanie (tj. nie hakowanie jak sie wyraziles) czyli cos w stylu lekkie softy, gierki, surfowanie po necie to windows powinien wystarczyc, przynajmniej przecietnemu uzytkownikowi. Takie moje zdanie
<
oczywiscie nie znaczy to ze sie z twoim nie zgadzam
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
Originally posted by abramakabra
Jak by dopracowali Mono albo zrobili jakiegoś VisualStudio pod linuxa to bym się przesiadł na na OpenSuse z XGL'em
smile.gif

To by bylo dobre ale mysle ze mono sie nie rozwinie ze wzgledu na to ze novell "sprzedalo" sie microsoftowi i kolesie z redhat powiedzieli wprost ze ich dystrybucja nie bedzie juz z tym softem wspoldzialac a jak wiadomo redhat to numer 1 jesli chodzi o zastosowanie w srodowisku przedsiebiorczym.A jesli chodzi o XGL to sprawdz BERYL'a ma duzo wiecej bajeranckich konfiguracji itd. i wydaje sie byc bardziej stabilny,przynajmiej tu na moim ubuntu.

Originally posted by Kanciastoporty
rozumiem cie ale jezeli chodzi o codzienne uzytkowanie (tj. nie hakowanie jak sie wyraziles) czyli cos w stylu lekkie softy, gierki, surfowanie po necie to windows powinien wystarczyc, przynajmniej przecietnemu uzytkownikowi. Takie moje zdanie
<
oczywiscie nie znaczy to ze sie z twoim nie zgadzam

zgadzam sie w 100%
smile.gif
linux to poprostu OS dla ludzi co wiedza dokladnie to czego chca od OS.
aha jak cos to grac mozna tez na linuxie:) zuc okiem na to cudo www.cedega.com
(w products wybiez Cedega)

[ Dodano: 23-02-2007, 08:28 ]
hmmmm co do mono moze sie troche myle bo dzis rano wyszedl news ze zostala zaimplementowana mozliwosc kompilacji kodu VB bezposrednio pod linuxem
smile.gif

jednak swiadczy to o tym jak bardzo mono przywiazal sie teraz do suse i MS
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Ja używam mało ambitnych distro: Mandriva 2005 oraz Suse 9.2 oba z bardzo ambitnymi środowiskami KDE
<
<

Z Windowsów nie rezygnuję chociaż nie gram w ogóle w gry.
Z systemem Linux mam do czynienia krótko od 2001 roku na stałe.
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Ja miałem Fedorę Core 6-bardzo mi się podobała,ale...nie mogłem skonfigurować sieci bezprzewodowej...po kilku tygodniach dałem sobie spokój i przesiadłem się na Ubuntu 6.12 i jestem bardzo zadowolony
smile.gif
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ubuntu, Mandriva Linux 2007
Obecnie Windows chociaż mam wstręt do windowsów xD niewiem czemu...
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by Dark Smark
Ubuntu, Mandriva Linux 2007
Obecnie Windows chociaż mam wstręt do windowsów xD niewiem czemu...
Ja też za winzgrozą nie przepadam,ale jest wygodnie korzystać z obydwu systemów Lin i Win
smile.gif

Wtedy masz pełny dostęp do większości aplikacji.
Jak nie odpali na Linuxie to na Windowsie łatwiej włączyć niż emulować
smile.gif
 

pyro11

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2006
Posty
52
ja korzystam z Ubuntu 6.10 Edgy Eft <== cool

Windows XP <=== not cool <== tylko do gier i innych "podbzdur"
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by FDJ
Uzywalem kilka h jakies distro linuxa i jednak wole windows
smile.gif

aaa fuuj Ty
smile.gif
Windows jest beee. Zainstaluj sobie 2 systemy i już, z czasem przyjdzie ci ochota alternatywności.
 
P

PawelSLU4

Gość
ja jestem przyzwyczajony do windowsa
i chcialbym sie troche pouczyc w linuxie ale niewiem jaki linux bylby najlatwiejszy jak na poczatek?? (mnialem mandrive ale jakos mi nieprzypadla do gustu- nieopanowalem jej)
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Mandrake (obecnie Mandriva) Jest jednym słowem hm... "zjebana"
<


Zainstaluje sobie ubuntu : www.ubuntu.pl tam też masz duże forum itd
smile.gif
Jest polska wersja Ubuntu więc nie będzieszm iał problemu jeśli nie kumasz angielskiego.
 
Do góry Bottom