Z jakim pingwinem obcojecie?:)

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by Czak+--><div class='quotetop'>CYTAT(Czak)</div>
<!--QuoteBegin-Dark Smark
Ubuntu, Mandriva Linux 2007
Obecnie Windows chociaż mam wstręt do windowsów xD niewiem czemu...
Ja też za winzgrozą nie przepadam,ale jest wygodnie korzystać z obydwu systemów Lin i Win
smile.gif

Wtedy masz pełny dostęp do większości aplikacji.
Jak nie odpali na Linuxie to na Windowsie łatwiej włączyć niż emulować
smile.gif
[/b]
Mi chodzi właśnie ża na linux nie mogłem nieraz znajść odpowiedników aplikacji...
 

Pic

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2007
Posty
21
Laptp
366Hz / NeoMedia ( Audio i Video) + Slackware 11 + FXCE 4.2.5 ( standardowo zalaczony do slacka )

Stacjonarny
AMD Semptron 64 / Radeon X550 + Slackware 11 + FXCE 4.2.5

Po co cudowac ? xD wole trzymac sie jednego
<
 

ttyp

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2007
Posty
1
chociaz by sam fakt ze linux ma kernel modulowy jest[/b]

ROTFL
smile.gif
, czlowieku LINUX TO KERNEL !!

NIE UZYWASZ SYSTEMU LINUX TYLKO GNU/LINUX

bo GNU NIE MA WLASNEGO JADRA I UZYWAJA JAJA LINUSA T. (no chyba ze hurd)

poza tym te texty se "slackware to najelpszy GNU/linux" a g prawda, jak sie znasz to i na suse postawisz dobrze zabezpieczony server , a tak na boku dodam ze slackware jest wolny i zle pokompilowane ma appz(brak zaleznosci jakis) osobiscie wole gentoo
 

pyro11

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2006
Posty
52
Originally posted by ttyp
<div class='quotetop'>CYTAT
chociaz by sam fakt ze linux ma kernel modulowy jest

ROTFL
smile.gif
, czlowieku LINUX TO KERNEL !!

NIE UZYWASZ SYSTEMU LINUX TYLKO GNU/LINUX

bo GNU NIE MA WLASNEGO JADRA I UZYWAJA JAJA LINUSA T. (no chyba ze hurd)

poza tym te texty se "slackware to najelpszy GNU/linux" a g prawda, jak sie znasz to i na suse postawisz dobrze zabezpieczony server , a tak na boku dodam ze slackware jest wolny i zle pokompilowane ma appz(brak zaleznosci jakis) osobiscie wole gentoo[/b][/quote]

przeciez kernel to jadro kondomie?
 

kserkses

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2007
Posty
13
Originally posted by pyro11
ja korzystam z Ubuntu 6.10 Edgy Eft <== cool

Windows XP <=== not cool <== tylko do gier i innych "podbzdur"

Piszesz, ze XP jest "not cool".. bo? Przeciez go uzywasz..a ja np jak czegos nie ubie/nie uznaje to nie uzywam.. To ze zainstalowales cukierkowa dystrybucje linuksa (polecana dla poczatkujacych de facto), to oznacza ze xp JUZ nie jest cool?

No chyba, ze od poczatku swojej przygody z komputerami uzywasz linuksa, wtedy respect :faja:

Originally posted by B33RK4
Mandrake (obecnie Mandriva) Jest jednym słowem hm... "zjebana"
<
zeby wyrazac takie opinie trzeba chyba miec dowody na ich poparcie... wiekszosc "linuksuserow" (poczatkujacych raczej) twierdzi, ze dana dystrybicja jest fee, bo sie na nie sparzyla, lub nie umiala zainstalowac np okienek

Zeby nie bylo offtop, z linuksow uzywam i preferuje OpenSuSe (10.2)

co a tu cos do walki "czym jest linux"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_%28j%C4%85dro%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux

pozdrawiam
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Ze wszystkich dystrybucji jakie widziałem spodobał mi się OpenSUSE, chociaż długo u mnie nie zagościł. Wolę WinXP... Programuje w Delphi, Masm32, MS Visual C#, na linuxie nie ma WMP11, nie możliwy jest reversing... no i czego mam niby szukać na linux'ie?
<

Bawienia sie w haxora exploitami, czy siedzieć całymi dniami konfigurując system, żeby uzyskać znów te 3 czy 4% wydajności więcej... a może mam programować w Perlu? ble...
:mruga:
 

pyro11

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2006
Posty
52
Originally posted by kserkses+--><div class='quotetop'>CYTAT(kserkses)</div>
<!--QuoteBegin-pyro11
ja korzystam z Ubuntu 6.10 Edgy Eft <== cool

Windows XP <=== not cool <== tylko do gier i innych "podbzdur"

Piszesz, ze XP jest "not cool".. bo? Przeciez go uzywasz..a ja np jak czegos nie ubie/nie uznaje to nie uzywam.. To ze zainstalowales cukierkowa dystrybucje linuksa (polecana dla poczatkujacych de facto), to oznacza ze xp JUZ nie jest cool?

No chyba, ze od poczatku swojej przygody z komputerami uzywasz linuksa, wtedy respect :faja:

[/b]

windowsa uzywam tylko do gier (niewiele gier na linuksa) oraz do p2p... a tak poza tym to go nie uzywam bo korzystaja z niego tacy jak ty... (spokojnie, nie bij mnie, ja tylko zartuje =]

)

ale wiekszosc czasu spedzam na linuksie...
 

Pic

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2007
Posty
21
Originally posted by pyro11
windowsa uzywam tylko do gier (niewiele gier na linuksa) oraz do p2p... a tak poza tym to go nie uzywam bo korzystaja z niego tacy jak ty... (spokojnie, nie bij mnie, ja tylko zartuje =]
ale wiekszosc czasu spedzam na linuksie...

zawsze masz Cenege / Wine i to jesli chodzi i o gry jak tez o p2p >_> kumpel na wine odpalil bearshare >_> co do gier fakt wsio nie chodzi ale juz jest coraz lepiej
<
trza kombinowac...
ja to tam tylko bym chcial wiedziec jak Ragnaroka Online odpalic na moim Slacku....
 

psycholek

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2007
Posty
1
Ja mam takie trzy pytanka. Ze względu na znudzenie się łyndołsem (xD) chce przejść na linux'a. A przyglądam się dwóm dystrybucjom. I do nich własnie pytanie:
Słyszałem że Ubuntu i Kubuntu różnią się interfejsem graficznym... ale czy tylko? Czy ściągając ubuntu można do niego ściągnąć interfejs KDE? (o ile mnie pamięć nie zawodzi to ubuntu ma gnoma...). I czy Suse to dobra dystrybucja i czy poszła by na komputerze o parametrach: cpu Celeron 800MHz ram: 192MB, grafika 32 MB.
Proszę o pomoc bo trochę zielonkawy jestem.
 

snake9017

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 16, 2007
Posty
4
Ubuntu 5.10

Ja sie niedawno przenoioselm na Ubuntu 5.10 i jestem zadowolony jest łatwy w isntalacji i itp... Polecam
Ubuntu 5.10
 

Pic

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2007
Posty
21
to sie robi offtopic ale dobra...

1) pomiedzy ubuntu i kubuntu roznica jest tylko srodowisko graficzne
gnome opiera sie na GTK
kde - C++

2)Do ubuntu mozna doinstalowac KDE swego czasu sam tak robilem xD

3) co do SUSE to na 99% poleci... wsio zalezy od admina
<
 

Blue11

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2007
Posty
1
Korzystałem z knoppixa, ubuntu, gentoo i freebsd.

najlepszy wg. mnie jest Ubuntu 6.10.
Bardzo przyjazny system, bardzo dobry =]
 

Tomaha

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2007
Posty
3
Ja aktualnie rozgryzam Mandrivę podobna jest najprzyjaźniejsza dla użytkownika ale nie widziałem innych linuxów więc nie powiem tutaj za dużo.
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
uwazam ze godnymi polecenia dystrybucjami sa SLACKWARE oraz GENTOO
GENTOO chociaz jest dosyc mlodym linuchem , to jednak stawiam go na pierwszym miejscu , chociaz do najlatwiejszych nie nalezy
linux czasem sie przydaje jak sie cos dzieje z windowsem , cos naprawic/odzyskac , tak to uzywam poczciwego XP-ka (w sumie to nie ma znaczenia czy linux czy windows , wazne na jaki OS wychodzi soft ktorego chce uzywac)

odnosnie tego ze kod zrodlowy Lina jest dostepny, masz do niego wgląd , mozesz go blizej poznac , nie to co winde ; to jednak ilu tutaj ludzi zachwalajacych linucha , przejrzalo jego zrodla , zrodla softow dla niego itp i pojelo o co w nim chodzi ?
kiedys to sie podniecalem bardzo , ohoho mam linuxy na kompie , ale fajnie , winda poszla w odstawke , ale zrozumialem ze system to tylko narzedzie(takie wieksze narzedzie
smile.gif
) na ktorym sie operuje , i jaki to bedzie system to wszystko jedno , no ale dzieciaki zawsze moga poszpanowac przed kumplami/kumpelami Linuxem
smile.gif
a przynajmniej czesc z osob po to go wlasnie instaluje
wole sie skupic na nauce programowania , wlasnie ta umiejetnosc to dopiero pozwala poznac systemy operacyjne i otworzyc oczy na to co sie dzieje w systemie
no ale to tylko MOJE skromne zdanie i nie licze ze ktos sie z tym bedzie zgadzal

pozdro
 

crash_wr

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2007
Posty
4
Ubuntu 6.10 edgy eft , a jak coś się chrzani to mam na wszelki wypadek winde xp. :yes:
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Ostatnio zainstalowałem Slacka i muszę powiedzieć,że jest super,muszę jeszcze z nim zapoznać,ale to taki prawdziwy linux
smile.gif
 

Oorus

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2007
Posty
218
A ja mam ubuntu 7.04 Feisty Fawn i od kiedy go mam nie wchodzę na mojego windowsa xp :faja:
 
Do góry Bottom