Za 3 tygodnie powrót do szkoły i znowu problemy.Jak temu zaradzić.

Status
Zamknięty.

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Nigdy nic nie przestawiałem w ustawieniach bo nie było nawet takiej potzreby coś przestawiać.

Mam ostatni szczegół jaki udało mi się znaleźc aby może ruszyć ta kartę Ethernet w BackTracku.Słyszałem,że dla karty Ethernetowej aby ją wprowadzić w tryb nasłuchiwania jest tryb promiscuous.ktoś podał,że nalezy wejśc w BackTracku w Wireshark>menu>capture/interfaces-wybierasz interfesj,options>capture packes in promiscuous mode.Czy to wtedy już zadziała i czy backTrack po wpisaniu komendy airmon-ng będzie widział kartę i będę mógł ją wprowadzić w tryb nasłuchiwania.Podaję linka jakby coś.http://pl.wikipedia.org/wiki/Promiscuous jak ktoś może to niech się odezwie chociażby po raz ostatni aby sprawdzić czy teraz już będzie dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Słuchaj, mącisz jak nie wiem, coś trzeba ustalić:
1. Jaki masz system? - Tylko BackTracka?
2. Router to Livebox, a internet z Neostrady?
3. Masz pełny dostęp do ustawień routera?

Skoro twierdzisz że ktoś Ci się włamuje i przechwytuje pakiety, to najlepszy (IMO) sposób to ustawienie WPA2 (z innym hasłem niż dotychczas miałeś na WEP!) + filtrowanie po MAC.
Jeśli tylko Ty (tylko Twój komputer) korzystasz z tej sieci, to sobie ustaw przekierowanie portów (najlepiej wszystkich) na Twój komputer, i po problemie - wtedy nawet jak ktoś się podepnie to nic do niego nie doleci, chyba że ustawi taką samą nazwę + MAC... Ale wtedy gdy to zauważysz to zmień MAC i nazwę PC i tyle ;]

I czemu jesteś taki uparty na ten BackTrack i Wardriving? Chcesz działać w taki sposób? Jeśli tak, to trzeba było tak pisać od razu, bo piszesz o dwóch osobnych sprawach w jednym wątku...
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
System mam backTrack 3 LiveCD,mam też Windows XP na dysku twardym z service Pack3,mam pełny dostęp do routera.Już zmieniam szyfrowanie z WEP NA WPA bo nie mogę na WPA2.A przekierowanie portów to muszę ręcznie ustawić tylko się muszę połączyć z usługa TP ich stronę gdzioe mogę zmienić przekierowanie portów + zmiana szyfrowania z WEP NA WPA.A co do reszty porad to wielkie dzięki.Tylko teraz musze uruchomić BackTrack 3 i ustawić tryb promiscuous i chyba powinno być dobrze.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
No to odpaliłem BackTrack 3 po raz kolejny i byłem w wiresharku i zaznaczałem opcję start i wpisywałem w konsoli airmon-ng przy niby chyba wszystkich kartach PCI-E jakie mam i nic to nie dawało.Zaznaczałem opcję capture packes in promiscuous mode i dawałem start i wpisywałem w konsoli airmon-ng i to też nic nie dawało.I odznaczałem też opcje capture packes in promiscuous mode i dawałem start i w konsoli airmon-ng i to też nic nie dawało.Dalej mi nie wyświetlało mojej karty sieciowej.Chyba nic tu już z ta kartą siciową nie zdziałam jednak.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak możesz nie wiedzieć czy masz filtracje MAC? wgl po co Ci WEP, zmien na cos porządnego i nie gadaj głupot, normalnie się zmienia jak na każdym innym routerze i nie ma z tym problemów jak się wie jak.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
SPrawdziłem jednak wszystko i WEP już jest zmienione na WPA a filtrację MAC mam.Tylko nie mogę uruchomić tej karty sieciowej u siebie na kompie Stacjonarnym na BakcTRack 3.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Mam drobne problemy ze zrozumieniem tego co tam piszesz, ale udało mi się wywnioskować, że cały problem sprowadza się do tego, że masz mniej pakietów wysłanych niż odebranych. Jeśli o to faktycznie chodzi - to norma, daj sobie spokój, idź spać.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
hxv to jest odwrotnie.Mam mniej pakietów odbieranych niż wysyłanych.I wciąż nie mogę nic zrobić z ta kartą sieciową aby mi ją BackTrack 3 widział.Co radzicie zrobić bo w zarządnie energią mam zaznaczoną opcję zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczedzania energii.Może jakbym tą opcję odznaczył to byłoby wszystko dobrze.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Wszystko jedno, ilości tych pakietów będą różne. Żeby jeszcze wszystko ładnie wyjaśnić powiedz, jak komputer jest podłączony do internetu bo nigdzie tego wyłapać nie mogę - przewodowo czy bezprzewodowo?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
No to jeśli jest taka możliwość to całkiem wyłącz WiFi, problem zniknie, nikt do sieci się bezprzewodowo nie podepnie, podejrzenia będziesz mógł mieć dopiero, gdy zauważysz nieznaną osobę siedzącą obok Twojego routera z laptopem.

poddaje się
 
Ostatnia edycja:

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
hxv ale chodzi ci wtedy o wyjęcie kabelka tak.Ale z tym backTrackiem i kartą nie mogę sobie poradzić.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Poradzić to sobie można wtedy kiedy ma się jakiekolwiek pojęcie. Po Twoich postach mozna wnioskowac, ze kompletnie nic nie wiesz. Podszkol sie troche, przynajmniej zaznajom się z podstawami i dopiero wtedy wroc i pytaj.

Zamykam

btw, i skoncz wypisywac bzdury na forum, bo sie pozegnamy
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Blokada adaptera WIFI w livebox'ie:
Kod:
http://forum.programosy.pl/blokada-adaptera-wi-fi-livebox-vp829653.html

To też powinno Ci się przydać:
Kod:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1144618.html

A tutaj masz tego więcej:
Kod:
http://www.google.pl/search?q=jak+wy%C5%82%C4%85czy%C4%87+Wifi+w+livebox&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Rada na przyszłość szukaj, czytaj, myśl i nie pisz głupot. Jak czegoś nie wiesz wpisuj w google lub na wikipedii.

Dziękuje proxima za możliwość wpisania tego postu.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom