C++ jak zaczac?

SEC

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2005
Posty
4
Dzięki, ale w formie elektronicznej nie ma żadnych kursów C po polsku? Jest pełno w C++, ale na uczelni programujemy w C (Visual C++ 6.0)
smile.gif
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Jedyne co znalazłem to link do emula:
Kod:
ed2k://|file|VisualC++6.0[www.osiolek.com].iso|419077008|7287435be9f97d91830605a9237a8a5d|/
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Kolejna lokalizacja z ktorej mozna sciagnac Symfonie C++ (tom I i II). Jak dlugo bedzie dzialala pojecia nie mam - zawsze zostaja Wam P2P
<
Link
 

jasiex

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2005
Posty
31
Jak nie macie gdzie uploadować plikow to polecam www.rapidshare.de :)

Symfonia C++: KLIK

Pasja C++ plus pluginy DJVU potrzebne do otworzenia :

KLIK


Klikamy Free... czekamy pare sec, wpisujemy numer i sciągamy ;-))
Enjoy


Btw.
Posiadam jeszcze:

- C++Builder 5 !
- C++Builder 5 - Ćwiczenia praktyczne !

Jesli ktos bedzie potrzebował to moge zuploadować!
 

majere

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
3
ludzie, koszt symfoni nie jest wielki, a uzywana mozna na alegro kupic za grosze (w 3 tomach). a warto miec ja na papierze, bo latwiej sie z tego uczyc, a i na uczelnie na nudniejsze wyklady mozna sobie wziasc
<
probowalem w wersji elektronicznej (moze nie c, ale ksiazka do flasha, to chyba jednak bez roznicy) to jest o wiele ciezej robic os i co chwila alt+tab czytac itd... mowie wydatek jest niewielki, a napewno oplacalny!
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
to ja napisze teraz cs za co zostane zjechany...
Osobiscie nie polecam nikomu symfonii Grebosza. Uwazam ze jest to jedna z najgorszych pozycji odnosnie C++. Napisana tragicznie, jezyk nadety, przyklady debilne do granic mozliwosci. Ksiazka tak miesza w glowach poczatkujacych, ze poznij jak zaczynaja cos pisac to tak na prawde nie potrafia nic, oprocz kilku terminow (ktorych tez nie do konca pojmuja), a praca z takim czlowiekiem jest juz koszmarna.
Powtarzam - nie kupowac symfonii bo to strata pieniedzy - wecej nauczysz sie z obiektowki z dowolnego kursu w necie.
 

jasiex

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2005
Posty
31
@up

lol ? Chyba sobie zart stroisz? Uważasz ze więcej nauczysz się w necie z marnych, gówno wartych kursów paro-stronnych, niż z Symfoni, 1000 stronnej ?. Czytałeś wogóle ją?. Rozumiem moze komus nie podobać się sposób pisania tej książki, ale dla początkujących jest ona zdecydowanie najlepsza. Tłumaczy podstawy w jasny i zrozumiały sposób. Podaj link do kursu, który nauczyłby mnie więcej niz symfonia, to podziele twoje zdanie :|
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
czy czytalem?? pewnie ze czytalem... i nadal uwazam ze to dziadostwo... Nie bede podawal zadnych linkow do zadnych kursow - widze ze i tak nikogo nie przekonam - wiem jedno - zaczniesz pisac zawodowo, nabierzesz troche doswiadczenia to zmienisz zdanie. Symfonia wydaje sie dobra bo jest jedyna! - ale posluze sie taka mala paralela: w latach 80 maluch tez byl najpopularniejszym autem na polskich drogach - ale czy najlepszym??
 

kipeer

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 26, 2006
Posty
2
1. Siema, jestem zielony co do C++ i innych jęzków tego typu,
właśnie przeglądałem "Symfonie" poradnik/tutorial który
pisze w dowonlnym programie C++ jest[...] a więc który
program polecacie na ten poradnik?
smile.gif
.
Można w języku C++ robić trojany? keyloggery? robaki?
jeżeli tak to ˝ czasu na komputerze będe przeznaczał
na nauke tego oto języka
<
.

2. Ściągnełem program BorlandCC55 czy jakoś tak
"C:BorlandBCC55"
zrobilem dwa pliki "bcc32.cfg i ilink32.cfg" a w nich
wpisałem:
Kod:
bcc32.cfg:

      -I"c:BorlandBcc55include"

      -L"c:BorlandBcc55lib"

ilink32.cfg:

      -L"c:BorlandBcc55lib"
xD teraz czym to włączyć :] bo jak klikam każde okienko to mi sie zamyka oprócz kompilatora =] oczywiście poprosze do niego ścieszke :]

3. Czy jest więcej komend typu : .LOG w plikach *.txt??
jeżeli znacie jakieś takie to prosze o odpisanie
<
i czy można
w zwykłym notatniku zrobić program i nadpisując go np plik.exe??
smile.gif


//Nie "oprucz" tylko "oprócz". Mo4x
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
kod masz napisac w np. notatniku a nastepnie skompilowac dolaczonym kompilatorem - o ile sie nie myle to ta wersja nie posiada zintegrowanego srodowiska (czyt. edytor, kompilator, linker itp.. w jednym)
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by kipeer
1. Siema, jestem zielony co do C++ i innych jęzków tego typu,
właśnie przeglądałem "Symfonie" poradnik/tutorial który
pisze w dowonlnym programie C++ jest[...] a więc który
program polecacie na ten poradnik?
smile.gif
.
Można w języku C++ robić trojany? keyloggery? robaki?
jeżeli tak to ˝ czasu na komputerze będe przeznaczał
na nauke tego oto języka
<
.
Tak. C++ ma szeroki wachlarz zastosowań. Można w nim pisać równiez i takie rzeczy. Jednak szkoda że tylko w takim celu chcesz sie nauczyc programować

2. Ściągnełem program BorlandCC55 czy jakoś tak
"C:BorlandBCC55"
zrobilem dwa pliki "bcc32.cfg i ilink32.cfg" a w nich
wpisałem:
...
xD teraz czym to włączyć :] bo jak klikam każde okienko to mi sie zamyka oprucz kompilatora =] oczywiście poprosze do niego ścieszke :][/b]
Czytaj niżej. Ale nie wydaje mi się że ten twój "program" będzie cokolwiek robił. Przynajmniej nic nie wynika z listingu. ALe niech bedzie że sie nie znam na sztuce.

3. Czy jest więcej komend typu : .LOG w plikach *.txt??
jeżeli znacie jakieś takie to prosze o odpisanie
<
i czy można
w zwykłym notatniku zrobić program i nadpisując go np plik.exe??
smile.gif
[/b]
Nie nie da sie tego zrobić. Jeśli chcesz zamienić program napisany w C++ to musisz go przejechac kompilatorem. To że zapiszesz obojetnie co w pliku z końcówka EXE to nie znaczy że komputer będzie wiedział o co Ci chodzi. A początku twojego 3-ciego pytanie kompletnie nie rozumiem.

Pozdrawiam
 

kipeer

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 26, 2006
Posty
2
Originally posted by pkoper+--><div class='quotetop'>CYTAT(pkoper)</div>
<!--QuoteBegin-kipeer
1. Siema, jestem zielony co do C++ i innych jęzków tego typu,
właśnie przeglądałem "Symfonie" poradnik/tutorial który
pisze w dowonlnym programie C++ jest[...] a więc który
program polecacie na ten poradnik?
smile.gif
.
Można w języku C++ robić trojany? keyloggery? robaki?
jeżeli tak to ˝ czasu na komputerze będe przeznaczał
celna nauke tego oto języka
<
.
Tak. C++ ma szeroki wachlarz zastosowań. Można w nim pisać równiez i takie rzeczy. Jednak szkoda że tylko w takimu chcesz sie nauczyc programować

2. Ściągnełem program BorlandCC55 czy jakoś tak
"C:BorlandBCC55"
zrobilem dwa pliki "bcc32.cfg i ilink32.cfg" a w nich
wpisałem:
...
xD teraz czym to włączyć :] bo jak klikam każde okienko to mi sie zamyka oprucz kompilatora =] oczywiście poprosze do niego ścieszke :][/b]
Czytaj niżej. Ale nie wydaje mi się że ten twój "program" będzie cokolwiek robił. Przynajmniej nic nie wynika z listingu. ALe niech bedzie że sie nie znam na sztuce.

3. Czy jest więcej komend typu : .LOG w plikach *.txt??
jeżeli znacie jakieś takie to prosze o odpisanie
<
i czy można
w zwykłym notatniku zrobić program i nadpisując go np plik.exe??
smile.gif
[/b]
Nie nie da sie tego zrobić. Jeśli chcesz zamienić program napisany w C++ to musisz go przejechac kompilatorem. To że zapiszesz obojetnie co w pliku z końcówka EXE to nie znaczy że komputer będzie wiedział o co Ci chodzi. A początku twojego 3-ciego pytanie kompletnie nie rozumiem.

Pozdrawiam[/b]

:] "Jednak szkoda że tylko w takimu chcesz sie nauczyc programować" nie, ale chciałbym robić oprogramowanie do kafejek itp.
smile.gif
a trojany to mniejwięcej cos takiego.
"A początku twojego 3-ciego pytanie kompletnie nie rozumiem." utwórz nowy dokument tekstowy, wpisz w nim ".LOG" zapisz go, zamknij, otwórz :] i zobaczysz kiedy ostatni raz otworzyłeś plik
<
aha i nieodpowiedziałeś mi na 1 pytanie, czy ten poradnik można zastosować do : Borland Builder C++ 6.0 ? jeżeli nie to poprosze o konkretną nazwe programu
smile.gif
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by kipeer
"A początku twojego 3-ciego pytanie kompletnie nie rozumiem." utwórz nowy dokument tekstowy, wpisz w nim ".LOG" zapisz go, zamknij, otwórz :] i zobaczysz kiedy ostatni raz otworzyłeś plik
<

Utworzyłem nowy dokument textowy, napisałem cytuję: ".LOG", zapisałem, Zamknąłem notatnik. Otworzyłem i co widzę? Cytuję: ".LOG" Nic nie rozumiem.

Kurczę chyba musze do Ciebie interfejs dokupić.
<
 

dedman

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2003
Posty
9
sym

symfonia C++ chyba nie jest na poczatek najelpszym rozwiazaniem...
szczegolnie jak ktos nie ma zielonego pojecia o programowaniu...
<


Lepszym rozwiazaniem jest chyba najpierw przeczytac dział Podstawy Programowania w tutorialu ja mam ebook moge wstawic jak cos ale nie wiem czy to ksiazka :) "Od zera do gier kodera c++". Są tam definicje, podstawy itp. Jak wchodzi jakies sformułowanie to jest one opisane. Jest tam to, czego nie ma w symfoni.. I wałsnie po tym dziale podstawy programowania mozna wrocic do symfoni. Chyba
<
. Bo jest tam jeszcze jeden dział Zawansowany C++ ale tam chyba bedzie juz o tych grach tworzeniu aczkolwiek nie jestem pewien...
<


pozdrawiam
<
 

H4CK3R4M

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2006
Posty
45
Mógłby mi ktoś dać dokładny link do kompilatora DevC++ bo sie nie moge połapać na tej stronie co jest w temacie :kreci:
 
Do góry Bottom