C++ jak zaczac?

LowcaG

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2006
Posty
5
Dobry kurs dla początkujących:
http://www.slo1.slupsk.pl/gim/servis/kursy.html
kurs-cpp.zip(75kb)
i inne
smile.gif
 

Wexapus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2006
Posty
8
Kurs od LowcaG jest taki trche dziny... kaza nam zaczac od znalezienia Borland C++ ver 3.1 (najlepszy komplikator DOSOWY) lub Turbo C++. A tak pozatym to .. czemu linki niedziałają!!??

@edit
hmm... trzeba tamten bo jak probowalem nawet devcpp to ciągle wywalało bo coś sie pieprzyło

@zasciąglem symfone i... ja uzywam dev cpp (tlymaczenie dla newbie: Dev-C++) i jeżeli jest
Kod:
#include <iostream.h>

to mi wywala błąd ;/

i tupojawia się moje pytanie...
Czy da się jakoś zastąpić: iostream.h ??

@edit
prolem rozwiazany skopiowalem wszystkie pliki *.h z borlandu 5.5 do dev C++
 

Xanus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2006
Posty
2
Po długich namysłach zdecydowałem się na naukę C++. Wybrałem się do biblioteki i wypożyczyłem sławną "Symfonie", lecz po przeczytaniu postów Killrathiego zacząłem mieć wątpliwości co do tej książki.

Chciałbym się dowiedzieć jak zacząć poprawną naukę tego języka, nie chciałbym przywyknąć do złych nawyków. Czy "Symfonia" będzie dobra dla początkującego? Czy może powinienem wypożyczyć/ściągnąć inną książkę/e-book lub zacząć naukę programowania od innego języka? Prosiłbym kogoś doświadczonego o pomoc.

- Tekst teraz przejechał przez Open Writera. Dzięki za poprawę..
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by Xanus
Czy "Symfonia" będzie dobra dla początkującego? Czy może powinienem wyporzyczyć/ściagnąć inną ksiązkę/e-book lub zacząć naukę programowania od innego języka?

Najpierw język polski, potem języki programowania.

Originally posted by Xanus+--><div class='quotetop'>CYTAT(Xanus)</div>
wyporzyczyłem[/b]

Originally posted by Xanus@
wyporzyczyć

<!--QuoteBegin-Xanus

zaczołem
 

_ProXy_

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2006
Posty
142
...

jak pytanie brzmi od czego zaczac to ja proponuje HTML>PHP> DOPIERO TERAZ PROGRAMOWANIE np. ANSI C, albo C++ Builder...
jezeli jednak chodzi o to JAK zaczac, to ja proponuje odrazu od "hardcore'u", a mianowicie pobrac zrodlo jakiegos programu i probowac je przeedytowac wedlug swoich potrzeb, wtedy poznasz zasade dzialania funkcji, zmiennych, petli itp..
smile.gif
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Re: ...

Originally posted by _ProXy_
jak pytanie brzmi od czego zaczac to ja proponuje HTML>PHP> DOPIERO TERAZ PROGRAMOWANIE np. ANSI C, albo C++ Builder...
jezeli jednak chodzi o to JAK zaczac, to ja proponuje odrazu od "hardcore'u", a mianowicie pobrac zrodlo jakiegos programu i probowac je przeedytowac wedlug swoich potrzeb, wtedy poznasz zasade dzialania funkcji, zmiennych, petli itp..
smile.gif
Ja się tak uczyłem delphi, za dużo z tego nie wyniosłem
<
O ile htmla czy cssa można się tak uczyc to języków programowania nie bardzo ;]
 

erygios

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 25, 2006
Posty
8
Re: ...

Originally posted by _ProXy_
jak pytanie brzmi od czego zaczac to ja proponuje HTML>PHP> DOPIERO TERAZ PROGRAMOWANIE np. ANSI C, albo C++ Builder...
jezeli jednak chodzi o to JAK zaczac, to ja proponuje odrazu od "hardcore'u", a mianowicie pobrac zrodlo jakiegos programu i probowac je przeedytowac wedlug swoich potrzeb, wtedy poznasz zasade dzialania funkcji, zmiennych, petli itp..
smile.gif
Moim zdaniem taka zabawa da efekty dopiero gdy sie zna podstawy...
 

Gejzer88

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2006
Posty
3
Originally posted by jasiex
Btw.
Posiadam jeszcze:

- C++Builder 5 !
- C++Builder 5 - Ćwiczenia praktyczne !

Jesli ktos bedzie potrzebował to moge zuploadować!
jakbys mógł to wrzuc :whoeva: probowalem sciagnac C++ Buildera 6 ze stronki borlanda ale po sciagnieciu i zaczeciu instalacji prosi o cd keya ;/
 

Gejzer88

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2006
Posty
3
zalozylem juz tam konto zalogowalem sie wszystko ladnie ale gdzie ten cd key ;/ moze i bym znalazl jakby moj angielski byl lepszy =]
 

Gejzer88

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2006
Posty
3
nio zrobilem tak i niby pisalo ze wyslalo ale jeszcze nie przyszlo :hmmm: no ale poczekamy ale ta starsza wersja i tak by sie przydala bo moj komp nie jest zbyt nowy :pPP hehe no stary jest poprostu wiec jak znacie moze jakies inne programiki chodzi mi zwlasza o to zeby mozna bylo wizualnie przedstawic program a nie tylko w czarnym okienku ;]
 

informatyka1

Użytkownik
Dołączył
Październik 18, 2006
Posty
9
Moim "ulubionym" kompilatorem jest Dev C++. Jedno pytanie: czy programy stworzone za jego pomoca mozna legalnie publikowac i rozpowszechniać? Wydaje mi się że tak. Program na licencji GPL
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by informatyka1
Moim "ulubionym" kompilatorem jest Dev C++. Jedno pytanie: czy programy stworzone za jego pomoca mozna legalnie publikowac i rozpowszechniać? Wydaje mi się że tak. Program na licencji GPL
Można, ale z delphi w wersji Personal jest już inaczej ;]
 

*lol*

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 22, 2006
Posty
1
moge sprzedac komus visual c++ 6.0 bardzo duzo kursow w internecie jest oparte na nim wraz ze screenami gg: [na numer gg jest miejsce w profilu] cena 15 zł z wysyłką
 

primosz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 16, 2006
Posty
9
Ja musze przyznac ze czesto korzystam z Dev C++ ale Buldier 6 jest najlepszy i niema przebacz. pozatym wszystkim zaczynajacy (od zera) polecam ksiazke z seri biblioteczki Komputer Swiata (chyba 11,90 zl) traktuje dosc ogulnikowo programy (kod) ale jest tam wiele (pozniej przydatnych) zerzy wyjasnionych. Minusem jest to ze mam malo przykladow ;/
 

Spam_s-zone

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2006
Posty
29
Re: ...

Originally posted by _ProXy_
jak pytanie brzmi od czego zaczac to ja proponuje HTML>PHP> DOPIERO TERAZ PROGRAMOWANIE np. ANSI C, albo C++ Builder...
jezeli jednak chodzi o to JAK zaczac, to ja proponuje odrazu od "hardcore'u", a mianowicie pobrac zrodlo jakiegos programu i probowac je przeedytowac wedlug swoich potrzeb, wtedy poznasz zasade dzialania funkcji, zmiennych, petli itp..
smile.gif

Gówno prawda!
Jak mozesz tak sądzić? Programujesz w C?
Pozatym co ma piernik do wiatraka? Ja sie naucze czytać, to bedzie mi lepiej ładnie malować.
pff.. jakie bzdury.. a to twoj tok rozumowania.
Pozatym? panie _ProXy_ dac panu jakies źródło bynajmniej obojetnego programu napisanego obiektowo ( moze być prosty ) nic nie bedziesz wiedział, tak sie nie uczy podstaw od tego jest książka lub nauczyciel. A to co Ty swoim postem zaprezentowałeś to jest czysta głupota. Wesołych Świąt!
 
Do góry Bottom