Dystrybucje Linuxa

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
^-^
1) Co do slacka się nie wypowiem bo jeszcze zostane zbluzgany przez rzesze jego userów
<

2) co do mandarynki to sie nie dziwie xD
3) Przerasta człowieka?! Znam osoby których pierwszym linuksem był właśnie debian, dały sobie z nim całkowicie rade. Instalacja debiana jest PROSTA, konfiguracja też. A to że nie ma graficznego instalatora czy graficznych konfiguratorów strasznie przeszkadza? Zobacz instalator OpenBSD. Są jakieś problemy? Jest przecież dokumentacja
4) Tak, to był stary aurox i dlatego się do niego zraziłem.
5) YUM... widziałem na fedorce, w porównaniu z APTem jest to słoń, tutaj też spaprana robota, nie dość że podróba, to jeszcze wolno chodzi.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Na temat Suse: Szczerze odradzam. System jest może i łatwy w instalacji, ale po pierwsze nie nadaje się dla osoby która chce zacząć po pewnym czasie "grzebać" w systemie - za dużo robi sam za użytkownika nie informując o tym. A druga sprawa to yast - jest strasznie, przeraźliwie wolny (i np. u znajomego za nic nie mogłem dodać nowego źródła pakietów bo uruchomiony przez ssh się zwieszał, pomogła dopiero ręczna edycja), jeżeli musimy zrobić kilka rzeczy i za każdym razem czekać na "wczytanie konfiguracji" to naprawdę się odechciewa.
Teraz siedzę na Denianie, chociaż moim pierwszym systemem był Mandrake, byłem z niego zadowolony. Niestety mandriva już nie jest tak dobra. (Ale na startym kompie nadal mdk trzymam.)
Ponieważ narzekałem na suse, znajomy wylądował na fedorze, jak narazie jest zadowolony.
A i oczywiście pld-rescue-cd - ma obsługę ntfsa, więc przydaje się przy np. backupie plików z pod uszkodzonej windy(np wirus, lub coś takiego).
@butcher-uwm
Wiesz, to, że nie startuje ci na laptopie linux to wina klernela bez "dodatków specjalnych" - podziękuj twórcom lapka za trzymanie się standardów.

No to tyle ode mnie.
 

Dove

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2006
Posty
41
Nie używam Linuxa, ale jak czytam jakieś gazety, to najwięcej się mówi o Debianie, Fedorze, Ubuntu oraz Mandrake... ale ten ostatni testowałem pod kątem przeglądania internetu... aż strach się bać :hahaha:
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by Dove
Nie używam Linuxa, ale jak czytam jakieś gazety, to najwięcej się mówi o Debianie, Fedorze, Ubuntu oraz Mandrake... ale ten ostatni testowałem pod kątem przeglądania internetu... aż strach się bać :hahaha:
Buhaha, tak sie trzęse ze śmiechu, że podczas wydalania nie trafiam w sedes
<

Skoro nie używasz Linuksa to czym według Ciebie jest Mandrake? Twoja wypowiedź ma jakiś głębszy sens czy napisałeś ją tylko po to żeby zaszpanowac że odpaliłeś MDK?
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
na poczatek debian nic innego suse, aurox, mandrake --> do WC z tym czyms
<



Originally posted by mks+--><div class='quotetop'>CYTAT(mks)</div>
<!--QuoteBegin-klen
dalej wysylaja ubuntu za darmo? mozna prosic o ta strone?
<
tak trudno, piii, uzyc google?
tak trudno, piii, uzyc glowy?
http://www.ubuntu.com/[/b]
tak trudno odpowiedziec na pytanie ?
<


ps. mks po co jestes na tym forum skoro na magicznym google wsio jest ?
<

odpowiedz albo zamilcz a nie walicz glupie komenty
<

a po 2 primo=ultimo po co mamy korzystac z wlasnej glowy skoro na forum mamy wspanialego mks korzystajacego z google
<
 
S

S3

Gość
Ponawiam pytanie:

Jaka dystrybucje polecacie/posiadacie i dlaczego?




Debian bedzie dobrym wyborem?


edit:
zeedytowalem pytanie...
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by S3
Ponawiam pytanie:
Jaka dystrybucje polecacie/posiadacie i dlaczego?
Debian bedzie dobrym wyborem po 2-dniowym uzywaniu Mandrivy?
To zależy ile się nauczyłeś na Mandrivie, jeżeli uważasz że stopień zaawansowania, h4x0r karma itp. zależy od dystrybucji linuxa to troszke się mylisz...
 

artur_waw

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2006
Posty
3
Witam

Ja chciałbym zainstalować na starym komputerze linuxa ale nie mam pojęcia jakiego dlatego napiszę do czego ma służyć komputer i czego oczekuję.

Co będę chciał robić :
- Programowanie
* Ansi C
* PHP & MySQL
* Assembler [od zera]
- Polecenia Linuxa
* Nauka komend w linuxie + te wszystkie "znaczniki" typu -e, -f
* Poznanie odpowiednika WinApi a linuxie
- Sieci
* Nauka czegokolwiek o sieci gdyż chce go połaczyć z 2 komputerem
* Zdobywanie wiedzy na temat budowy i możliwości linuxa w sieci
------------------------------------------------------------------------------------
Żadnych gier ani oglądania filmów muzyka też jest zbędna.
------------------------------------------------------------------------------------

Wymagania co do systemu :

* Nie musi być po polsku, instalator też może być po angielsku bo jest pełno poradników o instalacji każdej wersji.
* Dość sprawne działanie [P III 700 MHz]
Najważniejszy jest dla mnie wygląd środowiska graficznego gdyż :
- Nie chce mieć czegoś co wygląda jak Windows i polega na klikaniu :/
- Interesuje mnie coś w rodzaju jakiegoś tła, gdy klikne prawym przyciskiem to będzie np. możliwość odpalenia konsoli - pewnie się mylę ale chyba chodzi mi o "Fluxbox" ? Sama konsola bedzie za trudna dlatego interesuje mnie jakaś taka powyższa grafika.

Napiszcie swoje propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem byłbym wdzięczny. Mam nadzieję że jakoś rozumiecie wymagania "graficzne".

Pozdrawiam
Artur
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Debian + i chyba zwykle KDE pojdzie na tym jak nie to fluxbox
 

artur_waw

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2006
Posty
3
Czyli może być :

Linux Debian Sarge 3.1r3

??

Osobiście bardziej podoba mi się Fluxbox od KDE
smile.gif
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by artur_waw
Czyli może być :

Linux Debian Sarge 3.1r3

??

Osobiście bardziej podoba mi się Fluxbox od KDE
smile.gif
O ile to netinstall to tak
<

Jeżeli nie miałeś większej styczności z linuxem to weź ubuntu i doinstaluj do niego fluxboxa (sprawa identyczna jak w debianie, z tym że ubuntu wszystko zrobi za Ciebie
<
)
 

artur_waw

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2006
Posty
3
Z linuxem jakoś wielkiej styczności nie miałem.

O debiana chodziło mi takiego :

O tego Debiana mi chodziło

Co do Ubuntu to mam taką wersje :

Ubuntu ver. 5.10

Lepiej tego Debiana czy Fluxboxa do tego Ubuntu ?
Ja niezbyt się znam dlatego skorzystam z tego co mi polecisz.
 

partyshooter

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2006
Posty
1
Originally posted by sinis
ja najpierw miałem Fedora Core (bardzo prosta w instalacji) potem zainteresowało mnie Ubuntu 6.06 spodobało się i teraz jadę na Ubunt 6.10


osobiscie tez mam ta wersje, i ja polecam, ale wiadomo ilu userow tyle roznych wersji poleconych...



ps..witam w ogole pierwszy post i mam nadzieje ze nie ostatni...
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
@TMG
wypróbuj kubuntu 6.06 dobry na początek
 

DAMYAN

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2005
Posty
35
Ja właśnie ściągam Ubuntu 6.10, pozostały 3h
<
, a ma to 690mb, no chyba że coś złego ściągam
smile.gif


I wydaje mi się że dobrze wybrałem, bo jest to chyba najpopularniejsza dystrybujca linuxa. Miałem Open Suse 10.1 ale ma on trochę duże wymagania. Jak mi się spodoba to się chyba na stałe przerzuce, chociaż na windowsie już z 6,7 lat jade i się przyzwyczaiłem
smile.gif
.... ale czego się nie robi w wyniku zagrożenia, przez policję :hahaha:
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
w suse wystarczy wywalić pare usług i smiga

ale i tak IMO to niezbyt udana distro

kubuntu rox
smile.gif
 
Do góry Bottom