Punkt Zrzutu - Nowy? Wpadnij zanim zadasz jakiekolwiek pytanie!

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Można poszperać przy linuxie (?)[/b]
W jakim sensie? Jeśli chodziło Ci o to
Kompilator C++ jest dołączony do praktycznie każdej dystrybucji Linuxa.[/b]
zdanie to nie wiem co tu nie jasnego. Inaczej:
Kompliator C++ (taki jak Dev-Cpp u Ciebie) dołączony jest do Linux'a. Instalując Linux'a masz kompilator C++ tak jak notepad w Windows'ie[/b]
 

Szpetnysz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 9, 2007
Posty
12
ah ok understood
<
 

adiblol

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2009
Posty
49
Mogę dać przykład ale to będzie link zewnętrzny do innego forum, boję się warna dostać :/
 

Szpetnysz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 9, 2007
Posty
12
No to PW ?
Chce po prostu zobaczyć co ludzie potrafią z tego wyciągnąć
<
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Kompilator C++ jest dołączony do praktycznie każdej dystrybucji Linuxa.[/b]
Serio ?
smile.gif
Nie, nie jest dołączony do każdej dystrybucji.
Póki co wizę że C++ może się przydać do :
(...)
- Można poszperać przy linuxie (?)[/b]
Jądro linuksa napisane jest w C i asm a nie w C++. Why don't we rewrite the Linux kernel in C++? - tutaj więcej na ten temat.

Kompliator C++ (taki jak Dev-Cpp u Ciebie) dołączony jest do Linux'a. Instalując Linux'a masz kompilator C++ tak jak notepad w Windows'ie[/b]
Dev-C++ to nie kompilator tylko IDE
smile.gif
Do "Instalując Linux'a" też bym się przyczepił, tutaj masz napisane dlaczego.

ps: M: Linux; D: Linuksa; C: Linuksowi; B: Linuksa; N: Linuksem; M: Linuksie; W: Linuksie
 

Jestem Michał

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2007
Posty
43
A ja mam pytanie "newbie".
Jak przeskanowałem porty docelowej ofiary (kowalski), to jak mam się "włamać" do stacji roboczej kowalskiego? Co potrzebuję by się połączyć z ofiarą? Wystarczy wpisać gdzieś coś typu "connect ip:port" ?
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Nie, nie ma czegoś takiego jak 'connect ip:port'. Jeżeli przykładowy Kowalski ma trojana na komputerze, tzn. ma otwarty port który 'nie powinien', możesz poszukać do niego klienta.
 

dassda

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2009
Posty
6
Mam pytanie
Jeśli wiem które porty są otwarte u danego nr. ip moge go zhakowac?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
A ja mam kolejne - czemu moje posty zaczęły znikać bez wieści? rozumiem jeszcze warna i czystke czy coś, ale ja się produkuje, machnę tu machnę tam, jedno pytanie na temat inne nie i 3 czy 4 ostatnie moje posty poszły spać. Nwet nie na śmietnik tylko sruu i nie ma.. WTF?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Dobra, to ja bardziej serio

Czy istnieją klienty dowolnych trojanów ale pod GNU/linux?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Zależy to od tego co rozumiesz przez 'pracować'. Sam nie wiem czy wszystkie porty mogą być wykorzystane przez Trojany.
Ale wątpię. Przynajmniej dotychczas nie spotkałem się z takim tematem. Poczytaj trochę o przeznaczeniach portów.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Teoretycznie mogą pracować na wszystkich portach, jeśli jednak zdarzy się, że na danym porcie juz jest aktywna jakaś usługa, to system nie przydzieli programowi dostępu do tego portu i otrzymasz błąd w rezultacie
 

feeler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 10, 2007
Posty
18
witam,
Chiałem sie dowiedziec czy istnieje opcja zeby zarazić komputer ofiary poprzez samo otwarcie maila.
Przyklad:
Ofiara odbiera maila ktory wydaje sie jej atrakcyjna ofertą wakacji z darmo. Klika na temat listu i <BUM> ofiara posiada keyloggera , trojana whatevah.
possible or impossible ?
 

feeler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 10, 2007
Posty
18
jeżeli chodzi o mozille i IE. Tlen korzysta z IE kiedy otwiera sie poczte. chciałbym przetestować najpierw na sobie ofc. ale nie mam zielonego pojecią jak sie zato zabrac. Jest to na tyle skomplikowane zebym nie opanowł tego w 2 tygodnie ?
 

dassda

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2009
Posty
6
Mam pytanie, o ile się nie myle do osoby która jest ze mną w sieci lan moge wyslac wiadomosc przy pomocy net send , czemu nie moge tego zrobić w internecie?
 
Do góry Bottom