Dystrybucje Linuxa

stashyeck

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 12, 2007
Posty
21
Ja polecam Debiana. Instalacja nie jest wcale trudna (a to mój pierwszy linux) a instalowanie pakietów też jest łatwe i wygodne.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
backtrack posiada snorta ktory umozliwia wykonanie zdalnie dowolnego kodu lalala, super dystrybucja wciskaja co popadnie ^^

po za tym metasploita, ettercap, ettereal i inne pierdy mozna samemu sobie zainstalowac wykonujac 1 polecenie [;
 

FLASH_PL

Użytkownik
Dołączył
Październik 22, 2007
Posty
38
Szukam jakiegoś linuxa dla początkujących na live CD/DVD (lepiej CD) ??
Jakiego polecacie (dajcie linki do pobrania) !!
 

b.

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2007
Posty
76
Originally posted by FLASH_PL
Szukam jakiegoś linuxa dla początkujących na live CD/DVD (lepiej CD) ??
Jakiego polecacie (dajcie linki do pobrania) !!
Ubuntu, bylo juz duzo o linuxach na forum, szukaj..
 

FLASH_PL

Użytkownik
Dołączył
Październik 22, 2007
Posty
38
tak wiem ale mi potrzeba CD/DVD liva a nie słuszałem żeby Ubuntu na CD/DVD livach jak jest to daj link !!
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by FLASH_PL
tak wiem ale mi potrzeba CD/DVD liva a nie słuszałem żeby Ubuntu na CD/DVD livach jak jest to daj link !!

Jak to nie słyszałeś, chyba w ogóle nigdy na oczy tej dystrybucji nie widziałeś. Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu jest na 1 płytce CD, sam w sobie jest Live CD, instaluje się go też z poziomu "Live CD", jednak wersji 7.10 PL zmodyfikowanej nie polecam użytkownikom ADSL'ów, straszne problemy.
 

k3b

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
2
CentOS 5

elo ja używam CentOS bardzo fany linux ten system to następca hedhat jestem bardziej zadowolony niż z fedory polecam .
 

deathmaster

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2008
Posty
7
Linux livecd - Knoppix ale togo to się chyba nie instaluje.

*buntu... Przytoczę tutaj stare dobre powiedzenie : " 'Ubuntu' to staro afrykańskie słowo które tłumaczy się 'nie umiem skonfigurować Debiana' ". Ubuntu to tragedia. Debian jest moim zdaniem dobry na początek. jeśli ktoś się chce czegoś nauczyć a instalując linuksa zakładam że tak jest to Debian jest w sam raz. Nie zmienia to faktu że miałem go ze 2 tygodnie i poszedł w kosz bo mnie wkurzał
smile.gif
Ale to dlatego że wcześniej miałem Slackware (moją pierwszą poważną dystrybucję) a teraz mam Gentoo. Slackware też się nadaje na początek ale troche mnie bo trzeba dużo grzebać i dużo szukać. jest bardzo dobre forum także problemów nie ma. I do tego co się chce osiągnąć dochodzi się małymi kroczkami.... Bardzo małymi
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Jak ktoś nie wie jakie wybrać distro to najpierw niech popatrzy na wymagania minimalne, na słabym sprzęcie nie polecam nic ze środowiskiem graficznym KDE.
 

k3b

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
2
za zaczynałem od redhat 5 potem FreeBSD 5 przez rok a teraz mam fedore 8 w domu a na laptopie mam CentOS5 -> POLECAM CENTOS
 

Jestem Michał

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2007
Posty
43
Ja używam WinXP i jeżeli wogóle nie wiem jak chodzi linux to ze spokojem mogę wybrać Ubuntu, OpenSUSE i Mandrive tak?
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Jestem Michał, tak, możesz jeszcze rzucić okiem na PCLinuxOS, dla początkujących w sam raz.
 

Jestem Michał

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2007
Posty
43
Dzięki, a będzie chodził na kompie:
Płyta główna z Chipsetem VIA K7VZA, Procek AMD Athlon 900 mhz, 256 mb ram pc 133 mhz sdr, Karta Audio AC'97, WinXP PRO SP2, Grafika Nvidia GeForce 2 MX 32 Mb ram, dysk ma ok. 20 gb bo drugi się spalił, no i pęknięta obudowa po kopnięciu
<
 

HipisX

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
110
Będzie wszystko śmigało jak należy
smile.gif
Jednak jesli chcesz żeby system hulał jak szalony wybierz sobie Xubuntu, różni się od ubuntu tylko tym że ma środowisko Xfce które jest odpowiednie na stare maszyny nie zżera dużo zasobów.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
HipisX, przy XFCE jest mała różnica.
Jak lubisz konsole i konfigurować wszystko samemu to polecam Ci Fluxboxa.
 

shoock12

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2009
Posty
123
Ja polecam ubuntu. Wszystko jest na jednej płytce cd-rom. Można zainstalować wewnątrz windows-a. Wkładasz płytę pod windowsem i wybierasz "instalacja wewnątrz windowsa", czy jakoś tak.
 
Do góry Bottom