Jaka przeglądarka jest najlepsza?? i jak anty-spyware??

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by TripleX
IE jest zdecydowanie szybszy,ale jedyne doczego sie nadaje to sprawdzanie poczty na o2,Firefox jest BARDZO wolny,ale żedne smieci nieprzedostają sie na dysk,Opera otwiera stronki ze średnia prędkością,i lubi sie ni z tego ni z owego nagle wyłaczać,pozatym niektóre strony dziwnie wyświetla (zwłaszcza te które korzystają z javy)Ani z opery ani z firefoxa niezalogujemy się np. ING banuk śląskiego,zachodniego.itd. (pojawia sie napis o przerwie czasowej czy cos podobnego) Każdej przeglądarki uzywam do czego innego:)

Jak jednej nie potrafisz skonfigurowac
smile.gif
to uzywsz kilku
<

Opera zdecydoawnie najszybsza wiem bo testowalem
smile.gif

FF mozna najbardziej skonfigurwac do potrzeb.
A IE jest najbardziej dziurawy i podatny na ataki.
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Mi ta strona działa normalniena FF, nic nie konfigurowałem
<

I jaki masz problem ze sprzwdzeniem konta ?
smile.gif

mi w mbanku działa normalnie
smile.gif
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
mam rozumieć że na tej stronie bezproblemu zaszedłeś do części "Krok 4"??
W mBanku to ja nawet z ppc moge sprawdzić.
 

Kct1

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2006
Posty
49
Mialem mnostwoprzegldarek zostelem przy Operze, jest naj... Przynajmniej dla mnie, sterowanie glosem, podglad pamieci podrecznej, czytanie wstecz z podrecznej, panel transferu i mozliwosc wznowienia, blokowanie pop-up takich jakich nie chce, zakladki w programie a nie na pasku,(wiem ze nowy IE tez to ma ale jak dla mnie 7 to porazka)
 

Szalony Kojot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 31, 2006
Posty
176
Kiedyś używałem opery.
Teraz
FF 2.0
Avg Anti Spyware
Ad-Adaware
HijackThis
Spybot - Search & Destroy
i odkurzacz

Hehe to tyle
<
P
 

Ferson

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 31, 2007
Posty
2
hmm ja używam FF 2.0 i dla mnie to jest jak narazie naj przeglądarka
smile.gif

polecam
tylko szkoda że nie można np: wznowić ścigania np po 3 godzinach ;/
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
A ja mam pytanie z innej beczki. Czy wie ktoś, czemu nie da się zaktualizować ad-aware? jak dam aktualizację, to pojawia się monit, że nie ma dostępnych nowych poprawek, postępowałem zgodnie z FAQ na stronie profucenta, ściągnąłem sam plik z poprawkami i nic. Najnowsza wersja programu - to samo, wciąż aktualizacje są starsze niż 300 dni. Czyżby nie wychodziły już nowe sygnatury???
 

Szalony Kojot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 31, 2006
Posty
176
Też tak miałem jurgensen Pewnie masz zaznaczenie połączenie przez proxy odznacz je w konfiguracji połączenia i pójdzie na 100%. Pozdrawiam.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Właśnie nie. W opcjach Ad-Aware mam wyłączone proxy. Poza tym ściągnąłem plik osobny plik z sygnaturami z serwera Lavasoft i dalej pokazuje przestarzałe sygnatury
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Dokładnie
Nie trzeba mi tłumaczyć czym jest proxy i jak się je konfiguruje ;]
a poza tym jak już dwukrotnie wspominałem sygnatury pobrane wprost z serwera też wskazywane są jako nieaktualne
 

netmare

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2006
Posty
69
Ja używam Opery, bo...
...jest najlepsza

Czasami FF + Live HTTP headers, jak trzeba zobaczyć źródło a nie efekt a wklepanie prametrów GET czy POST zajęło by za dużo czasu.

Antywirów nie używam i antyspy'ów nie używam bo szkoda czasu.
Włamanie na kompa to najtrudniejszy ze sposobów pozyskania cudzych danych, a jeśli chodzi o wiry to wolę raz na 5 lat przeinstalować windę z powodu utraty danych niż ściagając wiry trojany bądź inne z pełną premedytacją użerać się z komunikatami że znaleziono wirusa i połączenie zostanie przerwane.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
A co, jeśli dostaniesz wirusa z pozornie bezpiecznego źródła, np od znajomego, który sam był skażony robakiem, który sam wysyłał się do jego listy kontaktów? Ponad to po zarażeniu może być za późno na odzyskanie ważnych danych (chyba, że takowych nie posiadasz)
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
jurgensen - jest cos takiego jak ochrona proaktywna. Tzn ze jak masz juz wirusa na kompie i ci chce usunac/dokonac zapisu/przeslac np dokumenty.doc to cie ostrzega i pyta o akcje. Jednak malo kto uzywa az takiej ochrony bo pytanie o zapis powtarzajace sie co kilka minut podczas ciaglej pracy mogloby byc uciazliwe.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Sam używam ochrony proaktywnej (w KAV), jednak wymaga ona obecności jakiegoś rezydentnego AV, albo czegoś podobnego (np. Spybot S&D). Jednak ochrona proaktywna nie wykryje wirusa przed jego uruchomieniem, a poza tym może nie mieć (i z pewnością nie ma) wszelkich możliwych niebezpiecznych sytuacji. Co innego codzienna aktualizacja baz wirusów.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Ale ochrona proaktywna nie wykryje wirusa na podstawie analizy pliku, a jedynie jego zachowanie. Natomiast program z bazami wirusów wykryje go zarówno podczas skanowania jak i próby uruchomienia (reagując stosownie do ustawień: np nie pozwoli na uruchomienie lub wstrzyma wykonywanie pliku i wyświetli monit, pytając o dalsze działania).
A co w sytuacji, kiedy wirus blokuje działanie programów ochronnych lub uniemożliwia uruchomienie systemu? Wtedy ochrona proaktywna na niewiele się zda. A bardzo przydatny będzie bootowalny program antywirusowy, który pozwoli przeskanować pliki.
 
Do góry Bottom