Jaka przeglądarka jest najlepsza?? i jak anty-spyware??

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
wydaje mi sie ze caly problem tkwi w tym ze kaspersky nazywa tak ochrone proaktywna: "[...] Ta usługa zapobiega uszkodzeniu systemu operacyjnego przez nowe virusy, zanim zostana one sklasyfikowane przez firme."
zapewne stad nasze nieporozumienia
<
 

netmare

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2006
Posty
69
dane ?? co rozumiesz pod tym pojęciem??
książkę adresową i listę kontaktów w gg?? może trzymasz na dysku plik hasła.txt??
jeśli trafiłeś na to forum, to chyba znasz pojęcie wartości informacji
osobiście nie mam danych które trzeba tak bezwzględnie chronić, po to mam internet żeby wszystko ściągnąć od nowa, ewentualnie soft do recoveru,
a Ty pewnie masz takie dane że masz maszynę skonfigurowaną na RAID 5 i dodatkowo codziennie robisz backup całego dysku, bo chyba masz świadomość że listwa do której podłączyłeś swojego PC-ta nie zadziała w przypadku pojawienia się prądu na zerze, a jak się jara sprzęt to może wyjść tak że wszystkie 3 dyski Ci padną.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
No mam u siebie trochę danych z pracy które po pierwsze nie powinny wpaść w niepowołane ręce a po drugie nie powinny nagle zniknąć. Backup oczywiście posiadam, ale nie chciałbym nagłej utraty danych, kiedy ich bardzo potrzebuję. A bardziej ufam danym, które mam u siebie na dysku, niż online
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
IE to shit, wolne i dziurawe jak sito, opera tez wolna ale niejest dziurawa, ale NAJLEPSZY JEST FIREFOX najszybszy i malo bugow
hehehe ;] ;]
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by lade
IE to shit, wolne i dziurawe jak sito, opera tez wolna ale niejest dziurawa, ale NAJLEPSZY JEST FIREFOX najszybszy i malo bugow
hehehe ;] ;]
Jak się nie umie skonfigurować to wolny...
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Przecież IE jest najszybsze :| nawet gołe po instalacji świeżo.
 

thorgrath

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
4
Originally posted by Bercik
Przecież IE jest najszybsze :| nawet gołe po instalacji świeżo.

Zastanawiam sie na czym bazujesz swoja opinie ^
Ostatnio w pracy zrobilem sobie maly quiz.. zainstalowalem userom firefox'a (ok 70 userow). Do tej pory wszyscy pracowali na ie 7 (ze wzgledu na gpo). "Obserwowalem" ich przez jakies 2 tyg ...
Chyba nie musze mowic ktora przegladarka zwycierzyla ? ^
pozdr userow firefox i opera
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Czasem z ciekawości właziłem na różne strony spod IE. Różnica w szybkości wczytywania stron jak i działaniu samego programu jest bardzo widoczna, bynajmniej u mnie. To, że dla większości userów FF jest lepszy, to wiem. W końcu sam go używam. Ale IE bije go na główe prędkością i nawet stabilnością (bo FF po otwarciu parunastu-dziesięciu zakładek lubi sie wykrzaczyć).

Tak czy siak, na dzień dzisiejszy mam 1.5.0.10 i tak będzie jeszcze dłuuugo. Bo Opera jest nie dla mnie a IE dziurawe ;/
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Z tego, co zauważyłem, przynajmniej u mnie najwolniejsza jest opera ( i nie zawsze chce wczytywać całe strony, czasem muszę odświeżać kilka razy). Natomiast największą zauważoną przeze mnie wadą IE ( nie wiem jak w wersji 7, nie sprawdzałem jeszcze) jest niezgodność ze standardami W3C (chociaż MS jest współzałożycielem konsorcjum). Strony, które projektowałem zgodnie ze standardami w Operze i FF działają tak, jak powinny, natomiast w IE często sypie się layout
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
tu niechodzi o konfiguracxje i tak to shit i nic tego niezmieni
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam sprawdzić przeglądarke TorPark ( http://www.torrify.com/images/buttons_getitnow.gif ) , jest to zmodyfikowany firefox i służy do bardzo bezpiecznego połączenia z internetem (korzysta z Tora więc wszystko jest szyfrowane). Jej plusem jest prostota obsługi, nie trzeba stawiać żadych proxy i takie tam, wystarczy tylko włączyć, niestety teraz w darmowej wersji zrobili ograniczenie 0 ~ 40 Kbps ale warto sprawdzić
smile.gif
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
ja używam od zawsze FireFoxa. A co do any spy-ware, na linuxie nie mam, a na Windowsie Ad-Aware Personal (czy jakos tak)
smile.gif
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by B33RK4
ja używam od zawsze FireFoxa. A co do any spy-ware, na linuxie nie mam, a na Windowsie Ad-Aware Personal (czy jakos tak)
smile.gif
Ja dokładnie ten sam zestaw i również Ubuntu
smile.gif

Czasami też IE7 pod Windą ale firefox jest moim zdaniem dużo lepszy
 

DEMON-XP

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2007
Posty
28
Ja używam mozille Firefox jest najlepsza (moim zdaniem ) a co do IE to moim zdniem jest za bardzo udekorowany a mozilla jest taka jaka powinna być (oczywiśće dla moichwymagań)
 

Tomaha

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2007
Posty
3
Jak dla mnie Firefox ;] IE ma całe stado robaków poza tym działa powoli i zajmuje dużą część pamięci, jedyną jego zaletą jest to że niektóre strony tylko w nim się otwierają.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
tomaha ie dziala najszybciej i dziwi mnie ze to cale stado robakow jakos mnie nie zaatakowalo jeszcze (bo po stronie przegladarki lezy 20% winy, reszta to wina uzytkownika)
 

LoW

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2007
Posty
2
Właściwie miałem się nie wypowiadać ale jeżeli ten post nakłoni kogoś do zmiany przeglądarki z IE na jakąkolwiek inną to już moge to uznać za sukces :jupi:

A teraz kilka faktów a nie zdań wyssanych z palca:

cytat z artykułu hakin9 z któregoś numeru z tego roku:
Większość phisherów czy ktokolwiek nastawiony
na obnażanie dziur związanych z WWW, najwięcej może się nauczyć dzięki IE i jego delikatności. To jedna z przyczyn, które bezpośrednio
wpłynęły na fakt, że i sam Windows uważany jest za jeden z najdelikatniejszych systemów.[/b]

i kolejny:
Delikatność Internet Explorera została uznana dzięki dużej ilości spyware, adware, czy wirusów wykorzystujących
IE jako furtkę do systemu.[/b]

Według Secunii od 28 maja tego roku na 104 dziury w Internet Explorerze 19 wciąż pozostaje niezałatanych. Wśród nich większość oznaczona jest jako „ekstremalnie krytyczne”. Dla porównania, największy konkurent
IE - Mozilla Firefox, w tym czasie miał zgłoszonych 36 dziur. Trzy wciąż pozostają niezałatane, a ich oznaczenie
to „najmniej krytyczne”. Inny konkurent IE - czyli Opera ma jedną zgłoszoną dziurę, która jest załatana. Nie ma żadnych niezałatanych dziur.[/b]

dalej:
W maju 2006, magazyn PC World oznaczył Internet Explorera 6 jako najgorszy produkt wszech czasów.[/b]

a tu cytat z z serwisu PCArena.pl:
Produkt Microsoftu ma jedną zasadniczą zaletę w stosunku do konkurencji. Jest dostarczany razem z systemem operacyjnym, nie wymaga instalacji ani nawet konfiguracji.[/b]

i kolejny:
Pod względem jakości, estetyki i modyfikowalności schematów graficznych dzieło Microsoftu jest daleko w tyle za konkurencją.[/b]

Według raportu CERT Polska opublikowanego 16.02.2006 w najgorszej sytuacji na polu zabezpieczeń znajdują się użytkownicy Internet Explorera. Procentowy udział luk krytycznych w ogólnej (największej wśród testowanych przeglądarek) liczbie luk wyniósł 40%, przy czym procent ich załatania to jedynie 89% (najstarsza niezałatana luka krytyczna została wykryta w sierpniu 2003 roku).Na drugim miejscu pod względem bezpieczeństwa uplasowała się przeglądarka Mozilla Firefox, w której wraz ze wzrostem popularności odnotowano znaczne zwiększenie się liczby wykrywanych błędów. Spośród znalezionych 36 załatano do tej pory 89% (w IE tylko 42%), nie pozostawiając żadnej krytycznej. Najbezpieczniejszym programem do przeglądania zawartości Internetu okazuje się Opera – 98% załatanych luk ( w tym wszystkie krytyczne) spośród 23 wykrytych.[/b]

po więcej odsyłam do http://pcarena.pl/page/75406/4/Test-przegl...k-internetowych

a tu macie testy prędkości http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html#winspeed

Ja do tego moge dodać jedno - IE egzystuje do tej pory na rynku tylko dlatego że jest dołanczany razem z Windowsem i przez niego spopularyzowany!!!! a wszyscy ci którzy nadal twierdzą że to najlepsza przeglądarka powinni się zapisać na www.zal.pl :hahaha: oczywiście zaraz znajdzie się jakaś osoba która mnie skrytykuje i powie że IE jest najlepszy ale to tak jak z tymi teoriami spiskowymi - są ludzie którzy ciągle wierzą :hahaha: a prawda jest taka że poprostu przyzwyczaili się już do tego shitu i nie doceniają zalet innych produktów - oczywiście szanujemy ich
<
k:
 

mariosti

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2007
Posty
2
freeware antywirus, firewall i Opera = chce sie żyć.

W szkole mam poinstalowane fire foxy i jakoś nie błyszczą w porównaniu do ie6, w zamian za to ie7 w mojej opinni jest takie sobie, ale to kwestia przyzwyczajenia, tak czy siak opera pod prawie każdym względem nokautuje konkurencje, a paplanie że do ff jest dużo wtyczek nie ma sensu. Do opery jest mało wtyczek bo 80% potrzebnych funkcji masz w instalce... a w ff nie masz nic... sry masz przeglądarkę :]
 
Do góry Bottom