Satanizm 3.0

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
Lubię strugaczkę

// W powietrzu dało się wyczuć że Promhyl nadchodzi. Pałeczka do uszu zajęła nasze mózgi ! Flegma z kosmosu na hot-dogu w sobotę po południu.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Ja to widzę tak - za dużo ludzi opiera się na tym co zobaczy/usłyszy w pieprzonym telewizorze, radiu czy jakichś brukowych szmatławcach. A tym wszystkim rządzą Żydzi albo byli Sb więc ki (auto cenzura)?

Generalnie to jest tak jak pisałem - kotozjadacze itp, czyli destrukcyjny odłam to banda palantów która chce być groźna itp.

A sataniści "prawdziwi" tak samo jak katolicy normalnie żyją, bawią się, maja rodziny, tylko że wierzą w moc Szatana a nie Boga.

Inna sprawa, że tacy np. Ormianie to chrześcijanie, ale wiarę przyjęli 700 lat przed Polską. I u nich przed przyjęciem wiary tez był zły duch. Jak w każdych wierzeniach, słowiańskie chochoły można choćby przywołać.

A i jeszcze jedno - zwróćcie uwagę na wyraz sAtAnA ;] to jest gorsze od Diabolos. trzeba znać cholenre pochodzenie słów zanim się zacznie ich używać
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT(Gondoller @ 7.03.2009, 18:56) <{POST_SNAPBACK}></div>
A tym wszystkim rządzą Żydzi[/b]
żal
<div class='quotetop'>CYTAT(amex)</div>
W szatana wierzono o wiele wczesniej niz wymyslono cos takiego jak chrzescijanstwo.[/b]
a może kolega był by również łaskaw rzec gdzie i kiedy żyli owi szatanowcy?

to czy kiedyś jacyś ludzie czcili zuo, to nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi szatanowcami powiązanymi z wiarą katolicką,jak by nie byli powiązani to by się nazywali np. Mardukiści(Babilon)
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
a może kolega był by również łaskaw rzec gdzie i kiedy żyli owi szatanowcy?[/b]
być może źle się wyraziłem, miałem na myśli to, żeby nie kojarzyć szatana tylko z religią chrześcijańską, gdyż występuję on chyba w każdej innej religii, i nie jest z nią nierozłącznie powiązany w stylu Bóg<>niepokorny sługa/anioł

Poza tym chrześcijaństwo jest w miarę młodą religią, więc dlaczego sądzicie, że wszystko pochodzi od niej?

Jakieś dowody rzeczowe ?[/b]
i mówi to (z tego co widzę) katolik... ehh...

Może odnoszę złe wrażenie, ale czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
Witam.
Może odnoszę złe wrażenie, ale czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?[/b]

Nietolerowali w średniowieczu (Święta Inkwizycja) teraz nie ma podziału na 'dobrych' i 'złych'.
Nieprzekładaj tego o czym głosi Kościół na wiarę chrześcijańską.

Pozdrawiam,
discovery
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Bo jest ich/nas najwięcej.[/b]
To wam daje takie prawo? Nie wiedziałem, że wasz Bóg was tego uczy...

Nieprzekładaj tego o czym głosi Kościół na wiarę chrześcijańską.[/b]
Kościół? kościół to ludzie, a sam chyba widzisz, jak postępują z innymi wierzeniami...

Nietolerowali w średniowieczu (Święta Inkwizycja) teraz nie ma podziału na 'dobrych' i 'złych'.[/b]
no nie byłbym tego taki pewny...
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT(amex @ 7.03.2009, 23:05) <{POST_SNAPBACK}></div>
żeby nie kojarzyć szatana tylko z religią chrześcijańską, gdyż występuję on chyba w każdej innej religii[/b]
szatan tak ale nie szatanowcy
google mówią że w buddyzmie nie występuje...ale buddyzm jest "inny" więc...
nie słyszałem też o muzułmańskich szatanowcach...ale tam odrazu "allah akbar" i kulka w łeb
<div class='quotetop'>CYTAT(amex)</div>
Może odnoszę złe wrażenie, ale czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?[/b]
jak katolicy nie tolerują innych wyznać to co powiesz o muzułmanach?w iranie za zmiane wiary skracają człowieka o głowe
smile.gif
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
To wam daje takie prawo? Nie wiedziałem, że wasz Bóg was tego uczy...[/b]
Ja w cale nikogo nie bronię. Tylko przybliżam doskonale widoczny fakt. Widząc co się dzieje przestałem chodzić do kościoła. Czasem może wpadnę - jak do przyjaciela. Ot, czasem się stęsknię. Ale nie tak, żeby ciągle uczęszczać. Źle mi się robi na widok tych wszystkich ludzi.
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
CYTAT(amex)
Może odnoszę złe wrażenie, ale czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?

jak katolicy nie tolerują innych wyznać to co powiesz o muzułmanach?w iranie za zmiane wiary skracają człowieka o głowe smile.gif[/b]

To jest jedna z przyczyn dzięki którym ludzie tracą wiarę. Bunt. Ktoś chce być inny od reszty, czymś się wyróżnić. Albo złość/niechęć spowodowana ingerencją rodziców - zmuszanie do chodzenia do kościoła. Narzucona wiara.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Wiecie... mam taki pomysł. Może by tak (auto cenzura) zacząć odróżniać wiarę od sekty?
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
Sekta to też wiara, Oni też w coś wierzą. Nawet ateizm to wiara. Oni wierzą, że Bóg nie istnieje i parę innych odłamów ateizmu jest.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Polecam lekturę na stronie Stowarzyszenia Effata

http://www.effatha.org.pl/sekty/ogolne/odroznic.htm


i jeszcze to, tak dla zbicia argumentu, że przed chrześcijaństwem nie było szatana i ogólnie pierdół na ten temat:

Wyraz: szatan (satana) w języku hebrajskim oznacza: przeciwnik. Inne słowa służące do jego określenia to: diabeł (gr. diabolos - oszczerca), kusiciel, zły, wąż, upadły anioł, ojciec kłamstwa. O złym duchu dowiadujemy się już w różnych religiach, które istniały przed religią objawioną. "Na początku, w poprzednim czasie, dwie natury, czyli substancje, Światłość i Ciemność, Dobro i Zło, Bóg i Materia, współistniały oddzielone granicą. Na północy rządził Ojciec Wielkości (upodobniony do Boga Ojca chrześcijan, a w Iranie do Zerwana), na południu Książę Ciemności (Aryman lub chrześcijański diabeł, przez satanistów często nazywany właśnie Księciem Ciemności)".
 

patolix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 7, 2009
Posty
1
Nie możemy wiedzieć,która wiara jest tak naprawdę prawdziwa. Arabowie mówią,że Islam. Większość Europejczyków,że Chrześcijaństwo. A Azjaci,że Buddyzm. Sataniści,że Satanizm. No i kto ma rację? Nic nie jest potwierdzone na 100%
 
K

Khalt

Gość
Originally posted by patolix
Nie możemy wiedzieć,która wiara jest tak naprawdę prawdziwa. Arabowie mówią,że Islam. Większość Europejczyków,że Chrześcijaństwo. A Azjaci,że Buddyzm.
Oni wszyscy wieżą w tego samego Boga (niech będzie z dużej ...), tylko w inny sposób. Z satanistami jest trochę inaczej.
Ja jestem niewierzącym, ale uważam, że to jest sprawa osobista, w co kto wierzy. Jeden może być buddystą, inny katolikiem, inny deistą a jeszcze inny może uważać ołówki za swoje bóstwo - ich sprawa.

Co do 'pochodzenia' szatana - tak samo jak z Bogiem. To istniało w ludzkich umysłach od zawsze, tylko z biegiem czasu zyskiwało inne nazwy.

Poza tym, smutną rzeczą jest, że słowo "sekta" kojarzy się z ugrupowaniem fanatycznych morderców. Sekta to jest nic innego, jak grupa ludzi wierząca 'w inny sposób'/'w coś innego'.
Swojego czasu znałem gościa, który należał do sekty. Nie wiem, czy mówił prawdę, ale podchodził do tego całkiem poważnie. Poza tym koleś był normalnym człowiekiem.

Może odnoszę złe wrażenie, ale czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?[/b]
To jest myślenie stereotypowe ... tak samo jakbyś powiedział, że wszyscy Polacy to złodzieje i alkoholicy, a wszyscy muzułmanie to terroryści -_-.
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
Aż mi się ciśnie na klawiaturę chyba jedyne słuszne stwierdzenie otóż HEEEEEIL DISCORDIA ! HEIL ERIS !

Zajrzałem sobie do biblii szatana i przeczytałem fragment ~ "czemu satanizm nie humanizm"
Streszczona odpowiedź na to pytanie wyglądałaby mniej więcej tak ; bo humanizm nie posiada obrzędów dogmatów itd

Satanizm nie jest religią światłości; jest religią ciała, ziemskich rozkoszy i zmysłów - tego wszystkiego, czym rządzi Szatan, uosobienie Ścieżki Lewej Ręki.[/b]

W wielu religiach jest wiele uosobień Ścieżki Lewej Ręki. Czemu akurat padło na hebrajskie nieusuwalnie zakorzenione w umysłach mas słowo szatan ?
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
bo u nich to było przed Chrystusem -.- a wyraz się wszystkim spodobał.

Pozaty, chodzi też o budowę słowa Satana i Diabolos i innych. Nie pamietam już jak to było rozpisywane, ale ten nasz szatanik miał to i owo w budowie zaszyte
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
A nie odnosisz takiego wrażenia że przez stado idiotów (kotopożeraczy krzyżoodwracaczy ćwiekoodwróconopentagramowców) słowo satanista nabrało troszkę innego wydźwięku? Sytuacja podobna jak ze słówkiem "haker".
 
Do góry Bottom