Satanizm 3.0

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Zajrzałem sobie do biblii szatana i przeczytałem fragment ~ "czemu satanizm nie humanizm"
Streszczona odpowiedź na to pytanie wyglądałaby mniej więcej tak ; bo humanizm nie posiada obrzędów dogmatów itd[/b]
moim zdaniem jest to bardzo trafne pytanie, wystarczy spojrzeć na dzisiejszy świat, i zadać sobie pytanie, czy rządzi nim Bóg, czy może jednak Szatan?


Co do sekt, to z tego co zauważyłem, to właśnie kościół katolicki uważa każde wierzenie za sekte, jeśli tylko głosi sprzeczne słowo i obnaża prawdę (chociaż jakie to słowo ma teraz znaczenie...) o chrześcijaństwie... Przykład? ugrupowanie świadków Jehowy, spytajcie księdza, czemu kościół uznał to za sektę, odpowiedź : "Bo tak już jest"...
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
Co do sekt, to z tego co zauważyłem, to właśnie kościół katolicki uważa każde wierzenie za sekte, jeśli tylko głosi sprzeczne słowo i obnaża prawdę (chociaż jakie to słowo ma teraz znaczenie...) o chrześcijaństwie... Przykład? ugrupowanie świadków Jehowy, spytajcie księdza, czemu kościół uznał to za sektę, odpowiedź : "Bo tak już jest"...[/b]

sektę ? a nie aby odłam ?

moim zdaniem jest to bardzo trafne pytanie, wystarczy spojrzeć na dzisiejszy świat, i zadać sobie pytanie, czy rządzi nim Bóg, czy może jednak Szatan?[/b]

Odpowiedź jest chyba troszkę bardziej trywialna. Odnoszę nieodparte wrażenie że rządzi Jedyna Wielka i Przedwieczna Ludzka Głupota. Gdyby rządził szatan (ten racjonalny od ograniczonego egoizmu, symbol dbałości o interes własny) sądzę że również świat tak by nie wyglądał. Bóg ? też raczej nie.
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
Nie możemy wiedzieć,która wiara jest tak naprawdę prawdziwa. Arabowie mówią,że Islam. Większość Europejczyków,że Chrześcijaństwo. A Azjaci,że Buddyzm. Sataniści,że Satanizm. No i kto ma rację? Nic nie jest potwierdzone na 100%[/b]
Na tym polega wiara. My WIERZYMY, że coś istnieje, nie WIEMY.

A co do pochodzenia Szatana. W +90% religii istnieje dobro i zło. Są inaczej niż w religii chrześcijańskiej nazwane, ale mimo wszystko istnieją. Nieważne jak i lud nazwał.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
sektę ? a nie aby odłam ?[/b]
Pamiętam jak jeszcze chodziłem na religię, miałem na sprawdzianie napisać kilka innych religii, i zostałem, lekko mówiąc, zmieszany z błotem za nazwanie Jehowych regilią, "bo to sekta"...
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
Powtórzę - Nieprzypisuj błędów Kościoła czy księdza jako błędy Boże.
Ty jesteś ateistą, tak ?
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
czemu katolicy nie tolerują innych wierzeń?[/b]
Zza czasów inkwizycji i krzyżowców to był strach przed Bogiem, jego gniewem, chęć podlizania mu się i takie tam. Dzisiaj jest to obrona swojej JedynejIPrawdziwej wiary przed ZuymiIFauszyffymi. Przyszło od dziadków - oni jeszcze Bogu się podobać chcą, śmierci się lękają a w piekle jest be. Przeszło na kolejne pokolenia - ci dzielą się na fanatyków których nie rozumiem oraz takich, u których źródłem agresji wobec ZuychWiar jest zachwianie własnej wiary. Podświadomie lękają się utraty wiary w Dziadka-Z-Brodą którego mogą prosić o pomoc i który nad nimi czuwa - w coś wierzyć trzeba. Więc fanatycznie bronią siebie/katolicyzm/cośtam przez jakimikolwiek sprzecznymi z nim argumentami/cośtamami.

Co nazywacie złem niby?
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Pierwsze, co rozumiecie przez zło? Zachowania, wartości sprzeczne z przyjętym ogólnie systemem moralnym? Dla każdego taki system może być inny, zaś zło jest absolutnie względnie - jak wszystko z resztą.

Drugie, rzucacie sie sobie do gardeł jak wszyscy ludzie na forach, czatach i innych cosiach na których nie trzeba pokazywać twarzy (zazwyczaj rozmowa na płaszczyźnie fizycznej kończy się szybkim obniżeniem napięcia i ostudzeniu się - "to chodźmy na piwo" xD) gdy zostanie poruszony temat satanizmu (w tematach innych wiar jest podobnie, ale satanizm powoduje najciekawsze reakcje).
Ustalmy O CO sobie do mord skaczecie, bo jeden wypruwając flaki drugiemu ma powody inne niż ten drugi próbując nie dać sobie flaków wyrwać.

-Sataniści podwórkowi ("Szataniści"), jebaki leśne, "tró szatan wyznawcen", kotozjadacze.
-Sataniści teologiczni zwyczajni, "Szatan cośtam, jest fajnie"
-Sataniści teologiczni "tró, "jestem satanistą, jestem (auto cenzura), jebać chrześcijaństwo, zuo"
-Sataniści filozoficzni, humaniści
-Sataniści LaVeyowi, humaniści bawiący się w quasi-okultyzm

Od LaVeyaków i teologicznych zwyczajnych łaskawie się odczepcie. Teo są nawet milsi od fatanycznych katolaków xD
Edit: filozoficzni klasyczni też Was obchodzić nie powinni. Rozumiem tu nie tyle satanistów co własnowierców, ot.
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
Ty założyłeś taki temat i prawdopobdobnie na takie rezultaty czekałeś
smile.gif
więc udawanie zaskoczonego nic tu nie da
<

A ja tu nie widzę skakania do gardeł tylko dyskusje które przechodzi w kłótnie.
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
Satanista szanuje chrześcijaństwo, przynajmniej za to, że jest konsekwentne w swojej filozofii wszczepiania poczucia winy,[/b]
Z biblii szatana

A teraz obrońcy satanizmu opartego na tejże właśnie lekturce nie bluzgać na chrześcijan.
Chrześcijanie nie obrażać się już i również nie bluzgać.
<


Co do fanatyków po jednej i po drugiej stronie.
W moim mniemaniu skrajności są be i popadanie w nie jest idiotyzmem

To tak jakby dobrowolnie założyć sobie wór na głowę i ograniczyć swoje pole widzenia jedynie do racji "słusznych" a na wszystkie inne reagując agresją .
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by s7r0nt+--><div class='quotetop'>CYTAT(s7r0nt)</div>
A teraz obrońcy satanizmu opartego na tejże właśnie lekturce nie bluzgać na chrześcijan.
Chrześcijanie nie obrażać się już i również nie bluzgać.[/b]

<!--QuoteBegin-s7r0nt

Sataniści są żałośni.
Rozdwojenie jaźni?

//Edit: raźni>jaźni, takie małe przepalcowienie xD
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
A może prościej ; precyzacja / weryfikacja przekonań i zmiana opinii ? ("raźń" mam ostatnio raczej w jednym kawałku)

//zaraz dopisze słówko "podwórkowi"
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
<div class='quotetop'>CYTAT(amex @ 8.03.2009, 11:15) <{POST_SNAPBACK}></div>
moim zdaniem jest to bardzo trafne pytanie, wystarczy spojrzeć na dzisiejszy świat, i zadać sobie pytanie, czy rządzi nim Bóg, czy może jednak Szatan?[/b]
FAIL

Czytałeś chociaż RAZ naszą Biblię? słuchałeś może co do Ciebie ksiądz mówił na religii? Od kiedy Bóg rządzi światem? Dostaliśmy swiat, który ma własne prawa, a my wolną wolę i robimy to co nam pasuje.. nie wierzysz w Boga - Twoja wola. Wierzysz - masz szansę uzyskać wieczne zbawienie.

Co do sekt, to z tego co zauważyłem, to właśnie kościół katolicki uważa każde wierzenie za sekte, jeśli tylko głosi sprzeczne słowo i obnaża prawdę (chociaż jakie to słowo ma teraz znaczenie...) o chrześcijaństwie... Przykład? ugrupowanie świadków Jehowy, spytajcie księdza, czemu kościół uznał to za sektę, odpowiedź : "Bo tak już jest"...[/b]

FAAAIL 2

To zależy od jednostki - zauważ, ze różnica między wiarą a sektą to głównie zachowanie przywódcy religijnego. A że są księża fanatyczni i nie fanatyczni, są tacy, którzy bzykaja 15latki albo i 15sto latków, to nie znaczy że każdy z nich jest beee. Jednego nie rozumiem, czemu (auto cenzura) wszyscy jaką po katolikach a my nic, a jak raz ktoś rabina w gazecie z bombką narysował, to ich mało (auto cenzura) w tej redakcji nie wystrzelali razem z połową kraju? hę?
 

amik444

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2009
Posty
54
czemu (auto cenzura) wszyscy jaką po katolikach a my nic[/b]
Bo motto Naszej religii to - przebaczać, a Islamu - zabić ile wlezie.
To żart oczywiście niemiałem na celu urażenia innowierców.

a jak raz ktoś rabina w gazecie z bombką narysował, to ich mało (auto cenzura) w tej redakcji nie wystrzelali razem z połową kraju?[/b]

j/w
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Ja to wiem, i to czasem boli. Jak cholera. Ale, nie jest napisane co zrobić po nadstawieniu drugiego policzka
<
totez paru skinów sie na tym przejechało....
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Czytałeś chociaż RAZ naszą Biblię? słuchałeś może co do Ciebie ksiądz mówił na religii? Od kiedy Bóg rządzi światem? Dostaliśmy swiat, który ma własne prawa, a my wolną wolę i robimy to co nam pasuje.. nie wierzysz w Boga - Twoja wola. Wierzysz - masz szansę uzyskać wieczne zbawienie.[/b]
Wybacz, ale nie potrafię mówić tak bezpośrednio, abyś zrozumiał co mam na myśli...


To zależy od jednostki - zauważ, ze różnica między wiarą a sektą to głównie zachowanie przywódcy religijnego. A że są księża fanatyczni i nie fanatyczni, są tacy, którzy bzykaja 15latki albo i 15sto latków, to nie znaczy że każdy z nich jest beee.[/b]
Więc po co są księża, skoro katolik (którym kiedyś byłem) nie może ufać księdzu, bo nie wie, czy akurat ten jest beee, i jak to się wyraziłeś "bzyka 15latki"? Kościół, jako instytucja, powinien zapobiegać takim sytuacjom...
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Z tego co wiem, zapobiega na ile może. Ja wierzę, mimo tego że czesto nie bywam w kościele bo mi się nie chce.

Wybacz, ale nie potrafię mówić tak bezpośrednio, abyś zrozumiał co mam na myśli...[/b]

Ja tak dla tego, zesię deczko zbulwersowałem ^^
 
Do góry Bottom